769 Shares 4349 views

Analiza bajki Kryłowa „The myszy i szczurów”

Każda z osób – jest to wyjątkowa i niepowtarzalna osobowość, która różni się od innych nie tylko postać, ale też zbiór pewnych cech. Jeśli chodzi o te ostatnie, nie zawsze są one pozytywne, a czasem ludzie robią i mają złe myśli i działań, które są widoczne dla innych.


Kto nie zna słynny bajkopisarz Ivana Andreevicha Krylova? Tacy ludzie w naszym kraju, prawdopodobnie nie, ponieważ jego prace wychował pokolenia studentów. Ten autor cudem udało się za pomocą rymowane historie do interpretacji ludzkich działań, tak aby w końcu stać się nie ujemne i ironiczny ton. Na przykładzie bajki Kryłowa „The myszy i szczurów”, będziemy patrzeć na zachowanie niektórych ludzi i ujawnić swoją podstawową moralności. Ale po pierwsze, rzućmy okiem na streszczeniu pracy.

I. A. Kryłowa „mysz i szczur”: historia bajka

Alarm dom: zagubiony kot pułapka. Gdy lokalny mysz dowiedział się o zdarzeniu, natychmiast postanowił powiadomić swojego najlepszego przyjaciela – szczura, i szczęśliwie powiedział jej, że kot wpadł w łapy lwa, a on oczywiście tylko wynająć! Ale szczur nie był wcale zachwycony tą wiadomością. Zaczęła opowiadać myszki że biedny tiger prostu nie uciec ze szponów straszny zwierząt, takich jak kot, a więc oczekuje się, że jego tyrania w stosunku do szczurów i myszy jest ponad to nie jest konieczne.

Na działce o powierzchni bajki Kryłowa „The myszy i szczurów,” bohaterowie są dwa z tych zwierząt. Ale najciekawsze jest to, że większość kotów boją jest szczur, a nie mysz, która jest kilkakrotnie niższa. Ten punkt jest stopniowo prowadzi czytelnika do zrealizowania ukryty sens pracy, którą postaramy się ukazać już teraz.

Moralnym bajce „myszy i szczurów”

Prezentacja prac nie jest wcale proste, proste i pozbawione sensu. Podobnie jak wszystkie inne wiersze autora „myszy i szczurów” – bajka z trudnej znaczeniu. Pomimo faktu, że jego podstawowa moralność jest wymieniony w ostatniej strofie, istnieją pewne ukradkowe interpretacja, co jest zrozumiałe, nie jest dla każdego.

Głównym morał, że w oczach słabej woli i tchórzliwym człowiekiem przedmiotem jego lęku może być napompowane do największego rozmiaru, i to jest w ogóle, to jest zrozumiałe. Jeśli jednak zwracać uwagę na wszystkie niuanse bajki Kryłowa „The myszy i szczura”, można zauważyć, że im bardziej słaby i tchórzliwy rozumie się tutaj nie jest mysz, ale jest to szczur. Implikacje tego priorytetu jest tchórzem, co jest bardziej często wygląda bardziej przykro niż jego krewniak mniejsze. Iwan Kryłow chciał udowodnić w ten sposób, że prawdziwą przyczyną tchórzostwa jest w głowie, a do pokonania może być bardzo trudne.

Wartości moralne są dostępne we wszystkich językach

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że dzieła Iwan Andriejewicz znaleźć swoją popularność wśród czytelników Bole sto lat temu. Author've szukał własnego stylu pisania, ale wszystkie próby spełzły na niczym – chwale Kryłowa i nie przyszedł. Po mentor poradził mu, aby spróbować pisać wiersze, Ivan A. odkrył swój dar sporządzania bajki. Bardzo szybko popularnym wyrazem jego dzieł zaczął mówić cały kraj, a wciąż jest w toku.