549 Shares 8981 views

księgowy dzień

O rachunkowości pierwsze wzmianki zostały zrobione w czasie Inków. Księgowi, że czas nazywano „kipukamayoki”. Należy zauważyć, że jest to pierwszy raz, kiedy domyślić użyć podwójnego zapisu. Termin „księgowy” pojawił się dość długi czas (około 600 lat temu).

Już w 15 wieku, a mianowicie w 1498 roku, było możliwe ustalenie Dnia księgowego, ponieważ to kiedy post został wprowadzony Maximilian I. Ale, jak wtedy, dziś nie ma określony termin, do którego dnia to dzień, pomimo faktu, że ten zawód zawsze była i nadal jest bardzo popularny nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ nawet najmniejszy i małych firm, a nawet zwykły przedsiębiorca w chwili obecnej nie może obejść się bez usług człowieka o tej specjalności. Po tym wszystkim, do wykonywania jakiejkolwiek działalności gospodarczej konieczne jest tylko księgowości.

Dzień Księgowego – to jest właśnie czas, kiedy trzeba dać kredyt do wszystkich pracowników tego sektora. Dla wielu ta praca może wydawać się rutynowe i gdzieś nudne. Ale, oczywiście, niewiele osób odważy się nazwać to proste i łatwe. Po tym wszystkim, jest to ogromne zadanie i wielka odpowiedzialność, w połączeniu z nieregularnych godzinach pracy.

Po tym wszystkim, nie za nic, jest powiedzenie, które mówi, że raz w roku, księgowy jest aniołem, raz w miesiącu – orzeł, a resztę czasu – koń pociągowy. Sugeruje to ciężka praca, która wymaga ostry umysł, bezgraniczną cierpliwość, wielka odpowiedzialność i wyjątkową ostrożność.

Niestety, dzień księgowy nie jest pewna, ustalona na poziomie legislacyjnym, datą uroczystości, ale mimo to jest akceptowany z okazji 21 listopada. Wybór tej daty nie jest przypadkowy. W 1996 roku w tym dniu, Borys Jelcyn, ówczesny prezydent Rosji podpisał ustawę „o rachunkowości”.

I to nie przypadek, że tego samego dnia jest nazywany dniem pracowników organów podatkowych. I to jest tylko po raz kolejny świadczy o tym, że są one związane z specjalnością jest bardzo trudne. I cokolwiek to było, a ich praca jest ze sobą powiązane i współzależne.

Ale Światowy Dzień księgowy ma dość konkretną datę. Świętuj go co roku, jesienią, w dniu 10 listopada.

Tak jak święto narodowe, każdy kraj ma swój własny, a następnie konieczność wprowadzenia bezpośredniego międzynarodowy dzień był wielokrotnie omawiany. Jego wybór podejścia jest bardzo rozsądne. I wpływa to wydarzenie, które miało miejsce pod koniec 15 wieku (1494), był 10 listopada, kiedy książka Luca Pacioli opublikowany w Wenecji. Nazwę nosiła „Wszystkie arytmetyka, geometria i proporcji.” Tutaj autor próbował podsumować wiedzę z zakresu matematyki, które były znane w tym czasie.

W jednym z rozdziałów tej książki zatytułowanej „O rachunków i innych dokumentów” zostały wyszczególnione w Wenecji rachunkowości. Była to pierwsza drukowana praca na metodzie podwójnego zapisu, służył jako podstawa do tworzenia niektóre dość dobrze znane utwory współczesnej rachunkowości handlowej.

Główny Księgowy dzień zbiega się z datą obchodów Narodowego Dnia ze specjalistów z tego zawodu. Mimo to, należy zauważyć, że w każdym kraju ma własną konkretną datę dla niego. Na przykład, na Białorusi, z datą wciąż niezdecydowanych jeszcze nie przyjął ustawę określająca stanowisko, rachunkowości i sprawozdawczości.

Ale na Ukrainie Dnia księgowych mianowany na 16 lipca. Ponadto, tutaj jest oficjalnie zatwierdzony. A wszystkie rozbieżności są wykluczone. I to jest bardzo prawdziwe, ponieważ z uważnej i dokładnej pracy tych specjalistów do sukcesu nie tylko przedsiębiorstwa (indywidualnie), ale również dla gospodarki jako całości.

218 shares 1845 views
164 shares 4392 views