518 Shares 3737 views

„Bolivar nie może nosić double” – nieśmiertelny cytat z opowiadania O. Henry

O. Henry historie są znane każdemu, kto lubi czytać. Wszelkie inne znane z nich dzięki wspaniałych adaptacjach dzieł wielkiego amerykańskiego pisarza. Wyrażenie „piasek – namiastką owies”, „będzie miał czasu, aby dotrzeć do granicy kanadyjskiej”, „Bolivar nie stoją dwa” były skrzydlate, a ich wykorzystanie pokazuje trafne poczucie humoru i erudycja towarzysza.


Sekretem sukcesu miniatur literackich O. Henry w nich prawda o życiu bez starzenia i wieczne. niemożliwe jest osiągnięcie takiej wiarygodności, z kolei, jeśli autor nie mają doświadczenia, a on nie był w stanie doświadczać trudności. Beztroski, dobrze karmione i dostatnie życie nie wzbogacają ludzkie cechy potrzebne dobrego pisarza.

Prawdziwe imię O. Henry – Uilyam Sidni Porter, urodził się w stanie Karolina Północna, w małym mieście Greensboro. Osierocony wcześnie, młody człowiek zaczął pracy, najpierw w aptece, a następnie kasjera bankowego. Oto ona ma poważne kłopoty, William został oskarżony o defraudację. Opierając się na biegu, młody człowiek spotkał się różnych ludzi, i, oczywiście, słyszałem wiele opowieści przygodowych. Być może część historii „Drogi, że wybieramy” opowiada o napadzie na pociąg, to wtedy było poczęte, a wyrażenie „Bolivar nie może nosić podwójne” był w zgodzie z nastrojem uciekinier od urzędnika prawa. Jednak idea przyszłej pracy może być w więzieniu w Columbus (Ohio), gdzie przyszły pisarz spędził trzy lata.

William Porter, dzięki swojemu doświadczeniu Aptekarza, znalazł pracę w szpitalu więziennym. Więźniowie rzadko chory i Eskulap miał dużo czasu, aby spróbować napisać historie. Tutaj został wymyślony pseudonim O. Henry. Dlaczego to, że historia milczy.

Ameryka – kraj wielkich możliwości. Historia, napisana przez barmana więzienia, została opublikowana w 1899 roku, cieszył się edytor „Mack Klyura Magazine” i nazywany był „Świąteczny prezent Dick-Whistler.”

Wszystko O. Henry napisał ponad 270 powieści. Wśród nich są „Drogi …” ze słynnym zdaniu „Bolivar nie stoją dwa”, co oznacza, że w bezwzględności „świata zysku.” Jedna osoba zabija drugiego, nie dlatego, że czuje do nienawiści, tylko obiekt jest zbyt mały dla dwóch osób. Nie ma znaczenia, czy on strzelanie z colta lub konkurentem poświęcił bardziej cywilizowany sposób – gospodarczego. To nic osobistego, po prostu koń Bolivar nie może nosić podwójne zawodników i wszystkich.

Diverse bohaterowie opowiadań O. Henry'ego. Wśród nich i małych urzędników, a asy-rekiny z Wall Street, a twórcy koledzy i bandytów uliczne i prostych robotników ciężko, a politycy, aktorzy i kowbojów i praczki … ale tylko jeden nie w tych powieściach. Sam pisarz był zakłopotany w czasach, i że zostanie zapamiętany jako autor wszystkich małych form literackich i wszyscy obiecali, że tworzy wielką powieść lub przynajmniej pewną historię.

W rzeczywistości, w agregat te małe historie stworzyć trójwymiarowy obraz życia amerykańskiej na początku XX wieku, w całej swej szczegółowości minut i odmiany, które z trudem można osiągnąć nawet w pracach epickiej objętość. I nie wydaje się sceny z życia płótna starych i cudzej, z których wiele jest bardzo podobna do wydarzeń naszych czasów. Może dlatego, że dzisiaj często można usłyszeć frazę „Bolivar nie może nosić double”, jeśli chodzi o eliminację konkurenta cynicznego …