790 Shares 9323 views

"Lenovo A859": opinie, zdjęcia, ceny i opis

Smartfonem na poziomie początkowym z akceptowalną wydajnością i niezmiernie dużą przekątną ekranu są wszystkie Lenovo A859. Opinie, specyfikacje i inne ważne informacje dotyczące tego urządzenia zostaną dostarczone w ramach tego przeglądu.


CPU

Procesorem tego gadżetu jest MT6589 z czterema rdzeniami architektury ARM Cortex A7 na pokładzie. Do niedawna ten procesor był w środkowym segmencie. Teraz pojawiła się cała grupa żetonów opartych na architekturze ARM Cortex A53, a ten procesor automatycznie przeszedł do segmentu początkowych urządzeń. Nadal jednak jego możliwości obliczeniowe wystarczą na większość codziennych zadań. Oglądanie filmów, słuchanie muzyki, uruchamianie i gry na poziomie pośrednim, nawigowanie po terenie, surfowanie po stronach internetowych – w tym wszystkim MT6589 poradzi sobie bez żadnych problemów. Jedyną rzeczą, z którą może mieć problemy, są zabawki ostatniego pokolenia. Ale ta wada jest kompensowana przez imponującą przekątną ekranu i wartością demokratyczną Lenovo A859. Opinie wszystkie wspomniane powyżej tylko potwierdzić.

Podsystem graficzny. Recenzje

Potężny potrójny podsystem graficzny tego smartfona. Jego moc obliczeniowa jest dostarczana przez akcelerator graficzny "Mali 400MP2". Jego możliwości są wystarczające, aby rozwiązać większość problemów. Przekątna wyświetlacza wynosi 5 cali. Jest to główna zaleta, która porównywale jest korzystna z analogowym smartfonem "Lenovo A859". Opinie zadowolonych właścicieli tego gadżetu w większości zasobów informacyjnych – jest zbędny do tego potwierdzenia. Typem macierzy jest IPS. Rozdzielczość ekranu wynosi 1280 pikseli na szerokość i 720 pikseli na wysokości (to znaczy obraz jest wyświetlany w jakości HD) i wyświetla około 16 milionów odcieni kolorów. Ekran dotykowy w tym modelu jest w stanie obsłużyć do 5 razy na raz.

Niezapomniany o kamerach

Niewłaściwa sytuacja polega na nagrywaniu wideo i fotografii w Lenovo A859. Charakterystyka kamery głównej jest następująca:

 • Matryca to 8 megapikseli.
 • Obsługiwany jest zoom cyfrowy.
 • Aby uzyskać lepszą jakość obrazu, jest obecny automatyczny system stabilizacji.
 • Do fotografowania w ciemności jest dioda LED.

Wszystkie powyższe informacje umożliwiają otrzymywanie wysokiej jakości zdjęć i filmów bez zarzutu. Jest też przednia aparat fotograficzny o rozdzielczości 1,6 megapiksela. Jego głównym zadaniem jest nawiązywanie połączeń wideo w sieciach 3G lub za pośrednictwem Internetu za pomocą specjalistycznego oprogramowania, na przykład za pośrednictwem Skype. W tych zadaniach aparat doskonale radzi sobie z tym, ale dla czegoś więcej nie wystarczy.

Pamięć

Imponująca ilość pamięci nie może pochwalić się tym modelem telefonu, ale jest wystarczająco dobry dla normalnego funkcjonowania urządzenia. RAM wynosi 1 GB. Rozmiar wbudowanego dysku wynosi 8 GB, ale użytkownik może korzystać tylko z części tej pamięci. Do tej pory nie wystarczy. Dlatego bez zewnętrznego napędu nie można wykonać. Obsługiwany format kart pamięci "TransFlesh" o maksymalnej pojemności 32 GB. W konfiguracji początkowej nie ma karty. W rezultacie konieczne jest zakupienie takiego napędu osobno.

Komunikacja

Dość duży zestaw komunikacyjny zawiera telefon "Lenovo A859". Recenzje Właściciele tego urządzenia również to pokazują. Wśród dostępnych standardów transmisji danych są następujące:

 • Sieci 2G i 3G. W pierwszym przypadku obsługiwane są standardy GPRS i EDGE. Maksymalna prędkość w tym trybie wynosi kilkaset kilobajtów. W przypadku niepozornych miejsc i usług socjalnych wystarczy, ale jest coś poważniejszego do zobaczenia będzie problematyczne. Znacznie lepsza sytuacja w sieciach telefonii komórkowej trzeciego pokolenia. W zależności od rodzaju pokrycia, szybkość przesyłania informacji może wynosić od 5,76 Mbit / s (standard HSUPA) do 21,1 Mbit / s (standard HSDPA). W każdym razie wystarczy to na oglądanie filmów online, pobieranie dużych plików i wykonywanie połączeń wideo.
 • Innym ważnym nadajnikiem jest Wi-Fi. Takie sieci bezprzewodowe mają krótki zasięg (do dziesięciu metrów średnicy), a szybkość transmisji danych w nich może wynosić do 150 Mb / s. To właśnie w takich sieciach można w pełni odkryć potencjał smartfona. Nawet największe pliki są pobierane w ciągu kilku minut.
 • Bluetooth jest również obsługiwany. Prędkość transmisji tej normy jest stosunkowo niska, a zakres działania w najlepszym przypadku wynosi dziesięć metrów. Jest odpowiedni do przesyłania małych plików do podobnych urządzeń. W innych przypadkach nie jest praktyczne, aby go używać.
 • Micro-USB jest uniwersalnym przewodowym interfejsem. Zasadniczo jest używany do ładowania baterii. Jeśli to konieczne, za jego pomocą można połączyć takie urządzenie z komputerem osobistym.
 • Ostatnie złącze znajdujące się w "Lenovo A859" to gniazdo audio 3,5 mm. Podłączony jest zewnętrzny głośnik.

Obudowa i ergonomia

W działaniu smartfon Lenovo A859 należy do kategorii monoblocks z możliwością dotykania informacji. Wymiary urządzenia wynoszą 142 mm na 72 mm. W tym przypadku jego grubość wynosi tylko 9,5 mm. Materiał obudowy – tworzywo sztuczne. Z przodu jest też panel przedni. Dlatego natychmiast musisz kupić film ochronny i pokrywę jakości. System zarządzania jest dobrze przemyślany w tym urządzeniu przez chińskich inżynierów. Wszystkie mechaniczne przyciski są zgrupowane w prawym górnym rogu. Na żeberku górnym znajduje się przycisk włączania / wyłączania, a po prawej znajduje się regulacja głośności. Przyciski dotykowe znajdują się na panelu przednim pod ekranem. W tym przypadku są trzy: "Menu", "Wstecz" i "Dom". Wyświetlacz wykonywany jest w technologii pojemnościowej, a problemy z odpowiedzią nie powstają.

Zawartość opakowania

Standard, podobnie jak w przypadku tej klasy urządzeń, pakiet tego smartfona. Zawiera dokumentację: karta gwarancyjna i instrukcje. "Lenovo A859" jest uzupełniony o następujące akcesoria:

 • Bateria wynosi 2250 miliamperów na godzinę.
 • Stereofoniczny zestaw słuchawkowy.
 • Ładowarka.
 • Przewód Micro-USB / USB.

Bateria i autonomia

"Lenovo A859" jest wyposażony w akumulator na 2250 miliamperów na godzinę. Jedna jego ładność wystarcza na dwa lub trzy dni pracy baterii. Ale tu kluczową rolę odgrywają nie pojemność baterii, ale najprawdopodobniej wysoka jakość pracy chińskich programistów, która maksymalnie zoptymalizowała zużycie energii przez urządzenie. Stąd i dwa lub trzy dni życia baterii na jednym ładowaniu. Doskonały wskaźnik dla urządzenia o przekątnej 5 cali.

Oprogramowanie

W smartfonie "Lenovo A859" zainstalowano najbardziej popularną wersję "Androida" – 4.2. Ale w tym samym czasie jest już trochę przestarzałe, a aktualizacje nie są przewidywalne. Dodano "Android" "Lenovo laucher". Z jego pomocą interfejs systemu operacyjnego można skonfigurować bez problemów na własne potrzeby. Między innymi można zidentyfikować zagraniczne usługi społeczne (Instagram, Twitter i oczywiście Facebook), aplikacje z Google (poczta, sieć społecznościowa Google, YouTube itp.). Istnieją również standardowe narzędzia, takie jak kalendarz, kalkulator. Pozostała część oprogramowania będzie musiała być zainstalowana. To, na przykład, krajowe analogi sieci społecznościowych ("VKontakte", "Koledzy" i "Mój świat").

Wyniki

W ramach tego krótkiego przeglądu omówiono szczegółowo smartfon na poziomie początkowym z dużą przekątną ekranu – Lenovo A859. Opinie, specyfikacje techniczne i inne ważne informacje na ten temat wskazują, że jest to znakomity gadżet. Jego głównymi zaletami są imponujące rozmiary, wysoki poziom wydajności i demokratyczna polityka cenowa. To doskonale poradzi sobie z takimi zadaniami, jak odtwarzanie większości gier, tekstów, plików multimedialnych, surfingów i nawigacji na terenie. Jedyne co "poza zębami" to najbardziej wymagające gry ostatniego pokolenia. Jeśli nie odnoszą się do graczy i potrzebujesz dobrego smartfona, możesz bezpiecznie kupić telefon "Lenovo A859".