544 Shares 4070 views

Powielanie roztoczy w domu i naturalna

Roztocze – jest stworzenie stawonogów. W świecie rozprowadziła ponad dwudziestu tysięcy ich gatunków. Wiele z nich bloodsucking. Przywiązują się do ludzi i zwierząt. Tam roztocze – szkodniki roślin. Grożą upraw, rośliny doniczkowe, niszcząc je całkowicie.

Rodzaje i rozmieszczenie kleszcze

Najciekawsze jest to, że kleszcza – nie owada. Jest to zwierzę, które należy do rodziny pajęczaków. Każdego roku, naukowcy nagrać inną liczbę tych osób. Kleszcze generalnie żyją w lasach, ale również wystąpić w centrach miast, domów i mieszkań. Dla nich najważniejsze, że było stosunkowo mokro i ciemno. Kleszcze unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne, ukrywając je na drzewach i szczelinach.

Pierwsze na człowieka lub zwierzęcia, kleszcze szybciej próbuje ukryć pod ubraniem i włosami. W związku z tym są one trudne do natychmiastowego wykrycia. Kleszcze – skrajnie nieruchome istoty. W ciągu całego cyklu życia własną rękę, mogą poruszać się tylko kilka metrów. Istnieje roztoczy, które żywią się krwią ludzi i zwierząt. Ale większość gatunków – zwierzęta roślinożerne. Zużywają one jak grzyby żywności i liści. Istnieje roztocza, które jedzą innych stawonogów, znacznie większe od siebie.

kleszcze

Pasożyt roztoczy. Jest dobrze dostosowane do każdych warunkach klimatycznych. Istoty te znajdują się nawet w Arktyce, pasożytujące na pingwinów i innych ptaków. Kleszczy na świecie około sześciuset pięćdziesięciu gatunków. Wiele z nich bloodsucking stanie przenosić niebezpieczne choroby – zapalenie mózgu i boreliozy (choroba z Lyme).

Wirus we krwi człowieka lub zwierzęcia wchodzi ślinie kleszcza podczas ukąszenia. Zakażenie takich chorób, ludzie mogą umrzeć. Kiedy odzyskane, jeżeli można wykazać konsekwencje – niewyraźne widzenie (w tym ślepoty), paraliż, utrata masy ciała i innych. To jest po prostu pies i tajga kleszcze. Powielanie i rozwój tych gatunków występuje przez jaj.

reprodukcja

W celu zwiększenia populacji tych stworzeń składają swoje jaja. Rozrodczy spełnia również następuje za pomocą tego sposobu. Kobiety stworzyć podstawy do siedemnastu tysięcy jaj. Ale przetrwała do dorosłości niewielką ilość dzieci – wszystkich jednostek. Z tych jaj wylęgają się larwy, które czekają na moment, kiedy będzie co jeść.

Żywią się krwią myszy, różnych ptaków i zwierząt, które znajdują się w zasięgu pola. Po jedzeniu, larwa wraca do ziemi, zasypianie i rozwija się nimfy. W ten etap wymaga zasilania ponownie, po czym wznosi się ona od dorosłych – to etap dorosłych. Roztocza reprodukcji występuje w ciepłej porze roku. W ciągu całego cyklu życia tych stworzeń są podawane trzy razy: jak larwy, nimfy i dorosłych. Ludzie – ich jedzenie jest rzadkie, często wolą bydła i zwierząt w lesie.

chmielowiec

Ten rodzaj roztocza – prawdziwa burza fanów roślin wewnętrznych. Gdy roślina zajmie takich lokatorów, kwiat może być zapomniane. Łatwiej jest rzucać niż leczyć. Te małe pajęczaki, osiągając wielkość tylko milimetra. Rozważmy to tylko pod lupą. Najczęstszym chmielowiec ma żółtawy kolor. Jego ciało jest pokryte włosiem, istnieją cztery pary kończyn.

Są bardzo wytrzymałe, pozbyć się ich jest trudne, ale możliwe. Kiedy widzisz tych zwierząt na rośliny, można spróbować leczenia alkohol rozcieńczony w wodzie. Fundusze specjalne są sprzedawane w sklepach ogrodniczych, które mogą pomóc pozbyć się roztoczy i zapisać roślinę. Istoty te żyją w koloniach, uwikłać pajęczyna kwiat ukrywa się w tylnej części liści, gleby oraz różnych szczelinach. Jak ciepła i wilgotności względnej.

Pająk: reprodukcja

Suki pająk roztocza żyją za około miesiąc. produkują setki jaj na świetle w tym czasie. dojrzewają one około trzy dni, cały okres generacji wynosi około dwudziestu dni – dokładny czas zależy od warunków klimatycznych.

Powielanie przędziorków występować przez cały rok w barwach domowych. Nawet jeśli zdecydujesz się pozbyć dotkniętych roślin, nie spiesz się umieścić w jego miejsce nowy. Musisz wszystkie garnki, gdzie stał, szczeliny i zagłębienia traktować w specjalne funkcje, które mogą mieć wpływ na jajka.

Powielanie roztoczy strzeżonych przez naturę, która gwarantuje bezpieczeństwo przyszłego potomka – skorupa jaja jest bardzo gęsta. Living te jaja mogą pozostać maksymalnie pięć lat! Kobiety starannie ukryć je w szczelinie parapety i meble. Dlatego miejsca te należy zwrócić szczególną uwagę podczas przetwarzania.

Kleszcze w przyrodzie

Powielanie roztoczy w naturze występuje tylko w sezonie letnim. Od maja do lipca, kobiety składają jaja, że młodzi mieli czas, aby rozwijać się przed zimnem. Powielanie roztoczy wpływa wiele czynników – terenu, warunków pogodowych i żywienia. Mężczyzna po zapłodnieniu kilka kobiety umierają. Samo pojęcie występuje przed mocą. Po tym procesie, oraz ustalenie ich potrzebę krwi, aby mieć czas, żeby się upić – to jest około dziesięciu dni.

Kobiety, po jedzeniu, składają swoje jaja. Niektóre gatunki roztoczy ukryć je w ziemi, a niektóre dla rozwoju bardziej produktywne leżał w trawie i krzakach, aby larwy zakreskowanym może łatwo złapać na przechodzącego zwierzęcia. Bestia, której udało się złapać, jedzą od dwóch do pięciu dni, a następnie wrócił do gleby lub trawy do kurnika i stać się nimfy. Po kolejnym posiłku stają się dorośli.

Jeśli larwy były bez jedzenia przez długi czas i przez upadek był nie stać nimfy, żyją bez większych trudności, aż do wiosny, pozostawiając zimno i śnieżyce. Na wiosnę, gdy pogoda rozgrzewa, oni obudzić i zacząć patrzeć na zdobycz. Najwyższą aktywność kleszczy – od maja do czerwca. Zbierając w lesie, nie zapomnij, aby traktować siebie i swojego zwierzaka specjalne środki protivokleschevye. Ubrania powinny być dobrze zainstalowany.