103 Shares 3022 views

Jak pozbyć się komunikat, że plik jest zbyt duży dla ostatecznego systemu plików

Ponownie, mamy do czynienia z dość powszechnym problemem zwykłych użytkowników. Po tym wszystkim, ograniczona objętość pliku na przenośnym urządzeniu pamięci masowej – daleko nie jest powieść. Nie jest to denerwujące być, jeśli już pobrać z internetowego wideo w najlepszej jakości, i twoi znajomi nie będą mogli go pokazać ze względu na fakt, że rozmiar plików na dysku flash jest ograniczona?


Jeśli jeszcze nie zrozumiał, co się dzieje, wyjaśnię. Większość dysków USB posiada system plików zwany FAT 32. Jej osobliwość polega na tym, że przy próbie zapisu do niego plik lub archiwum, których łączna kwota przekracza okres czterech gigabajtów, zobaczysz komunikat systemowy informujący, że plik, który chcesz nagranie jest zbyt duże w stosunku do ostatecznego systemu plików. Teraz myślę, że rozumiesz o co chodzi.

Ale nie denerwuj się. Muszę wam dobrą nowinę. Z przesłaniem, że plik, który chcesz nagrać jest zbyt duże w stosunku do końca w systemie plików, można pożegnać się raz na zawsze. I za to, że nie trzeba być wirtuozem w informatyce lub posiadają fachową wiedzę lub umiejętności. Aby móc pisać do plików pamięci flash, które są większe niż cztery gigabajty, trzeba tylko wiedzieć trochę tajemnicy na temat formatowania szczególną kartę pamięci. Kiedy wiesz, możesz napisać do mediów, a nawet plik o takiej samej wielkości jak dysk flash USB.

I to nie odnosi się tylko do pamięci flash. Komunikat „plik chcesz CJSPCC zbyt duże w stosunku do ostatecznego systemu plików” może pojawić się nawet wtedy, gdy na dysku twardym. Zostały prawidłowo zrozumiane, to może być takie, że dysk twardy nie będzie również zapisywać pliki, które przekraczają wielkość czterech gigabajtów. Wszystko będzie zależało od tego, czy w systemie plików urządzenia. ExFAT, FAT16, FAT32 – wszystko to nie będzie działać, bo te starsze systemy nie pozwalają zobaczyć dane dużych plików. Więc tu jest mały sekret. Trzeba tylko sformatować dysk flash USB lub żądany dysk jako NTFS.

Gdy to zrobisz, pliki i system plików jest wtedy w stanie „negocjacji” między sobą. Jak pamiętacie, staruszka, „Piggy” przed jego instalacją, poprosiliśmy plików co chcemy zobaczyć w swoim twardym dysku. Większość z nas, oczywiście, wybrać NTFS. Jednak ten system operacyjny nie może wykonać tę czynność dla dysków flash. Mogą być sformatowany w systemie FAT.

Siedem też, na szczęście, pozwala robić to, co programiści powinni powiedzieć dziękuję. A jeśli pojawi się komunikat systemowy informujący, że plik, który chcesz nagrać jest zbyt duże w stosunku do ostatecznego systemu plików, sformatować urządzenie, do którego próbujesz napisać danych NTFS. Jeśli komputer ma „Piggy” i nie chcą go zmienić na Vista lub Seven, odnoszą się do kogoś ze swoich znajomych, którzy zainstalowali ostatnie dwa systemy operacyjne, tak że nie formatowanie dysku USB lub dysk jako NTFS. W skrajnych przypadkach, prosimy o kontakt z każdym sklepie komputerowym lub kawiarenkę internetową, gdzie można to zrobić za niewielką opłatą, a czasem nawet za darmo.