761 Shares 6860 views

Kosmeya: wyrastanie z nasion na obszarze podmiejskim

Kosmeya – uroczy kwiat, który wielu miłośników ogrodnictwa nazywają pięknem "piękna", pochodzi z Ameryki tropikalnej do Europy. Jest ta roślina i inne popularne imię – "niezmierzona młoda dama". Zauważyło to dokładnie podobieństwo jej małych listków z niesfornymi lokami.


Kwiat kosmiczny jest bardzo bezpretensjonalny, często rozgląda się w dachach wzdłuż ogrodzeń, ogrodów i ogrodów. Jest to dość wysoka roślina. Długość trzonu może wynosić do 40-90 cm w zależności od odmiany. Dlatego niektóre krzaki wymagają podszewki. Kwiaty kosmosu to rumianek, dość duży. Płatki podłużne, długie. Kolor może różnić się od burgundii do czystej bieli.

Cosmoea, rosnąca z nasion, jest lepsza, rośnie na każdej glebie i nie wymaga dodatkowego opatrunku. Sadzonki są również używane, ale bardzo rzadko. W pierwszym przypadku kwitnienie zaczyna się w lipcu, w drugim – w czerwcu. Co najważniejsze, kosmonauta czuje się chroniony przed silnymi wiatrami, oświetlonymi nasłonecznościami pościelami i łóżkami.

W celu zamykania niezbyt ładnych wzorów w miejscu, często używane są wysokie rośliny, takie jak cosme. Uprawa z nasion może odbywać się na wolnym powietrzu, zaczynając już od 20 maja. To roślina nie boi się mrozu. Nasiona są pochowane jeden lub pół centymetra w ziemię, a ogród jest podlewany. Po rośnie roślina do wysokości 12-14 cm, są rozcieńczane lub sadzone. Optymalna odległość między łodygami dorosłych kwiatów powinna wynosić 25-30 cm.

Kosmeya, którego kultywowanie w przyszłości jest wyłącznie w pieleniu, nie "miłuje" zalesionej gleby. Dlatego woda nie jest często konieczna. Jest to dość dwa razy w tygodniu. Aby kwitnienie było obfite, w okresie rozkwitu można kilkakrotnie podawać rośliny nawozami mineralnymi. W tym celu najczęściej stosuje się uniwersalną mieszaninę kwiatów.

Cosmos kwitnie, rosnące z nasion, które można prowadzić zarówno na podwórku, na kwiatach, jak iw ogrodzie, od połowy lata i do jesieni przymrozków. W celu uzyskania bardziej skutecznej dekoracji na miejscu, najlepiej wysuszone pąki. Zostaw je tylko wtedy, gdy chcesz zebrać nasiona. Lepiej jest przygotowywać ten ostatni raz w roku. Faktem jest, że nasiona tej rośliny nie są zbyt łatwe, a kiełkowanie może trwać nie więcej niż 1-2 lata.

Na zewnątrz przypominają pazury zwierzęcia i są dość duże. Cosmee, rosnące z nasion, które nie są zbyt trudne, mogą się rozmnażać i siewać. Prawie wszystkie odmiany tej ozdobnej rośliny to roczne. Wyjątkiem jest krwawoczerwony. Chociaż odnosi się on do bylin, zimą w zimie jego korzenie zamarzają. W związku z tym jest uprawiana co najwyżej w rocznym.

Częste gospody gospodarstwa domowego, proste w trosce – jeden z najbardziej preferowanych zakładów wykorzystywanych do zdobienia stoczni. Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to, że kiedy sadzimy na kwietnikach ze względu na wysoki "wzrost", lepiej mieć go w tle.