147 Shares 3003 views

Calla w ogrodzie. Uprawa i pielęgnacja

RPA gość dawna lubiana przez rosyjskiego kwiaciarni Calla, ponieważ jest to bardzo piękny, elegancki i niezwykły. Roślina ta jest często związane z oblubienicy i rozważyć kwiat ślub, zwłaszcza biały kolor, według legendy, pomaga szczęścia rodzinnego. Rozwijać go, głównie w ogrodach zimowych, szklarni i domu, ale teraz tam i kalii w ogrodzie.


Uprawa kwiatów w terenie otwartym jest to możliwe, ponieważ jest to coś jak dalii i mieczyk. Pierwsze gatunki stali eksperymentalny Calla Etiopii, może ona łatwo przenieść lekkie mrozy i skromny do warunków uprawy. Następnie popularność zyskał zantedeskhiya Elliot zantedeskhiya Rehmanniae. Te trzy odmiany doskonale zaaklimatyzować w warunkach klimatycznych centralnej Rosji, więc jeśli chcesz, każdy będzie mógł wylądować na calla lilie w ogrodzie.

Rośnie zdrowo i obficie kwitnących krzewów jest możliwe jedynie do stworzenia optymalnych warunków. W domu mieszka rośnie u wybrzeży organów słodkowodne na zalanych terenach, powód dlaczego mamy tak szybko dostosowane do ziemi w ogrodzie Calla. Uprawy obejmuje dodawanie minimalnej ilości materii organicznej w glebie, ponieważ azot zły wpływ na kwitnienia. Calla żerują na gliny lekkiej, może być stworzony i dodany do torfu gliny i piasku.

W otwartym kwiatem ziemi mogą być posadzone na początku maja, oczywiście, w tym czasie można nadal zamrażania w nocy, ale nie zaszkodzi roślin takich jak kalii. Uprawy w ogrodzie wymaga sadzenia bulw na głębokość 5 – 10 cm, po raz pierwszy potrzebują dużo wody, aby zakorzeniły i zaczęły rosnąć szybciej. Przy zakupie importowane przedmioty muszą być przygotowani na to, że kwitną one tylko na drugim lub trzecim roku podczas okresu aklimatyzacji. Jeśli naprawdę chcesz zobaczyć kwitnące w pierwszym roku, należy wybrać odmian uprawianych w Rosji.

Jak to wody kochający rośliny, która jest pod stałym susze mogą zanikać Cullen w ogrodzie. Dorastając w takich warunkach wymaga stałego nawadniania, sadzenia w otwartym cieniu zamiast słońca. Ten kwiat jest dość skromny i nie podatne na choroby, może jedynie lekko zranić mączlika.

Nie czekając na silnych mrozów we wrześniu trzeba kopać bulw jako calla może zamarznąć w nocy w ogrodzie. Uprawy system korzeniowy wymaga przechowywania w pomieszczeniu lub w lodówce w temperaturze 5 – 15 ° C. Aby rozpocząć, należy oczyścić bulw z ziemi i myte, to powinny one być umieszczone w chłodnym miejscu do naturalnego rozkładu liści i korzeni, a następnie wszystkie składniki odżywcze przechodzą do bulw. Po tym, liście i korzenie są cięte, bulwy są tworzone w perforowanych workach papierowych i zostawić na zimę.

Calla muszą zostać schłodzone do kiełkowania i zapobiec kurczeniu się korzeni. Jeśli jednak to się stało, że siedzi w doniczce, a wraz z nadejściem wiosny przeszczepionej w otwartym terenie, ale nie kwitną tak obficie. Właściwa pielęgnacja, trochę troski i uwagi mogą zdziałać cuda, w pierwszym roku drop-off Cullen w ogrodzie można podziwiać jego delikatne kwiaty.