154 Shares 6868 views

Jak zwiększyć poziom testosteronu?

Testosteron – hormon wydzielany przez nadnerczy człowieka. Tworzy się on u mężczyzn jest odpowiedzialny za prawidłowy rozwój organizmu, pojawienie się drugorzędowych cech płciowych, zachowań itd. Zmniejszone stężenie tego hormonu ma bezpośredni wpływ na męskim ciele. Aby zwiększyć poziom testosteronu jest z pewnością możliwe – w tym celu tam specjalne hormony, oraz metod naturalnych.


Co jest obarczona obniżenia poziomu testosteronu?

Hormon ten jest ważny nie tylko dla prawidłowego rozwoju męskiego ciała, ale także dla jego przyszłej eksploatacji. Poziomy testosteronu u mężczyzn (rate) powinna wynosić od 11 do 33 nmol / l Określenie własnego niemożliwe. Dlatego też, jeśli podejrzewają obecność jakichkolwiek zakłóceń hormonalnych, to najlepiej skonsultować się z lekarzem. Za pomocą prostego testu krwi specjalista będzie w stanie znaleźć przyczynę dolegliwości.

Niski poziom testosteronu jest obarczona negatywne konsekwencje. Jest udowodnione, że naruszenie hormonalnych głównie wpływa na metabolizm i prowadzi do stopniowego spadku masy mięśniowej i często do wzrostu tkanki tłuszczowej. Ponadto, brak „męski hormon” przyczyn i intymnych problemów życiowych, w tym zmniejszenie libido, pogorszenie jakości współżycia seksualnego, itd.

Ponadto, spadek poziomu tego hormonu wpływa na zachowanie ludzi. Przedstawiciele silniejszej płci staje się drażliwy, są bardziej narażone na rozwój depresji. Dość częstym objawem jest uważany i bezsenność.

Jak zwiększyć poziom testosteronu?

Bardzo ważnym elementem leczenia jest diagnoza. Po hormonu objawy niedoboru są czasami przebraniu różnych chorób. Ponadto, lekarz musi ustalić przyczynę zaburzeń hormonalnych i naprawić.

Do tej pory istnieje wiele leków, które zwiększają poziom testosteronu. To tabletki i kapsułki i roztwory do wstrzykiwania. Dość popularne specjalne plastry, które po przyłączeniu do skóry stale wrzucony do ciała małych dawkach sztucznie syntetyzowanych hormonu.

Ale należy pamiętać, że hormony mogą być przepisywany wyłącznie przez lekarza. Ponadto, jest on zobowiązany powiadomić o możliwych skutków ubocznych i zmian w zachowaniu. Warto biorąc pod uwagę fakt, że długotrwałe stosowanie leków hamuje nadnerczy – ilość testosteronu jest znacznie zmniejszona. Dlatego też, w celu przyjmowania leków musi być poważnym stanem chorobowym.

Jak zwiększyć poziom testosteronu naturalnie?

Istnieje kilka zasad, które powinny być przestrzegane, jeśli chcesz normalizować pracę organizmu i zwiększyć poziom testosteronu.

  • Aby rozpocząć, nie zaniedbywać pełną zdrowy sen, który normalizuje całe ciało, a także pozytywny wpływ na funkcje rozrodcze. Pamiętaj, że sen jest najlepszy w nocy.

  • Bardzo przydatne są regularne spacery na świeżym powietrzu.

  • Nie zapomnij o prawidłowym odżywianiu. W szczególności, potrzebna ilość białka musi być obecna w pożywieniu, które służą jako surowca do syntezy testosteronu. Obejmują dania z wołowiny, ryby, orzechy, jajka i soczewicy.

  • Organizm musi uzyskać wystarczającą ilość witamin i minerałów. Jeżeli nie można zapewnić mu zasilanie, a następnie zwrócić się do lekarza, aby przepisać skuteczną Kompleks multiwitaminowy.

  • Pozytywny wpływ na stan organizmu i aktywności fizycznej. Pracownicy naukowi już dawno udowodniono, że regularne ćwiczenia zwiększa poziom testosteronu we krwi. Więc nie zapomnij o ćwiczeniach fizycznych i 2-3 razy w tygodniu na siłownię.

I, oczywiście, ważne emocjonalne. Po tym wszystkim, stan psychiczny wpływa bezpośrednio na pracę organizmu.