316 Shares 5015 views

Jak zatrzymać chwytając emocje: Skuteczne metody i techniki

W sytuacjach stresowych, ludzie zachowują się inaczej. Aby przezwyciężyć napięcie jest możliwe na różne sposoby. Jednak reakcja niektórych osób stres objawia się całkowitym brakiem apetytu, podczas gdy inni, wręcz przeciwnie, budzi nienasycony głód. Ma to negatywny wpływ na kształt i ogólny stan zdrowia.


Aby przezwyciężyć nałóg, trzeba wiedzieć, jak powstrzymać chwytając emocje. Aby to zrobić, psychologowie i dietetycy wymyślić kilka prostych sposobów. Każdy będzie mógł wybrać dla siebie najlepszą opcję.

Dlaczego istnieje pragnienie, aby wykorzystać stres?

Dla wielu ludzi, chodzi o to, jak powstrzymać chwytając emocje. Uroda i zdrowie są uzależnione od prawidłowego odżywiania. Przejadanie się jest również niebezpieczne dla organizmu, jak również braku składników odżywczych w diecie.

Jest podobny problem z kilku powodów. Kiedy człowiek spożywa dobre jedzenie, jego mózg zaczyna produkować hormony radości. Szczególnie dużo dopaminy w słodyczy. Dlatego często istnieje nieodparta chęć do jedzenia czekolady lub ciasta.

Po sytości przychodzi spokój. Żołądek jest pełny, to znaczy, że wszystko jest dobrze. Wszystkie alarmy czy pójść w zapomnienie. Wiele osób po prostu nie chce się szukać przyczyny awarii. Po prostu utopić stres niż pozbyć się drażniących. Nowoczesne środowisko ludzkie nie jest harmonijny, kojące. Drażniące za nami wszędzie. Jak nauczyć się kontrolować swoje emocje? Oto wskazówki, które pomogą psychologów.

Od czego zacząć?

Gdy mamy do czynienia ze stresem, wielu ludzi nie wie, od czego zacząć. Pozbądź się złych nawyków, naprawdę ciężko. Najpierw musimy zobaczyć szczegółowy przegląd sposobów. вполне возможно. Powstrzymać chwytając stres jest możliwe.

Pierwszą rzeczą do zrobienia psycholodzy zalecane jest, aby nauczyć się rozpoznawać taki stan. W napiętej sytuacji, osoba może czuć szybki puls. może pojawić się dreszcze. mięśnie organizmu i szczęka napięta. W niektórych przypadkach pojawia się niestrawność.

Wskazują również stres lub zimno, przeciwnie, zbyt ciepłe dłonie, podeszwy stóp. W ustach wydaje się suche. Gdy przynajmniej niektóre z tych objawów, trzeba skupić się podjąć tę myśl, że teraz ciało jest pod wpływem stresu. Konieczne jest, aby znaleźć wyjście z sytuacji bez dodatkowego przekąskę.

„STOP” Technika

Aby złagodzić napięcie z pojawieniem się tych objawów, należy poprawnie wybrać drogę, nie trzymać stres i jak powstrzymać chwytając emocje. Jak już wspomniano, w tym przypadku może pomóc porady doświadczonych psychologów. Zalecają stosowanie techniki „STOP”. Polega ona na cztery etapy.

Najpierw trzeba się zatrzymać, wziąć głęboki oddech. Dzięki temu można się skupić. Na pierwsze oznaki stresu, trzeba zatrzymać się i przestaje wykonywać żadnych działań. W tym stanie, trzeba wziąć głęboki oddech. Zabieg przeprowadzany jest kilkakrotnie. Czasami to zajmie dużo czasu. Powoli wdech i wydech powietrza musi być tak długo, jak ciało nie wróci do normy.

Następnie, trzeba zrozumieć wszystkich swoich myśli i uczuć. Musimy zadać sobie pytanie głodu fizycznego i szczerze odpowiedzieć. Najczęściej w momencie organizm nie potrzebuje więcej porcji kalorii. On naprawdę potrzebował czegoś więcej. Tylko znalezienie jasność myśli, można kontynuować swoją oryginalną akcję.

Zrozumienie głód fizyczny

Dla niektórych osób, istnieje ścisły związek między emocjami i kilogramach. поможет понимание типа голода. Jak zatrzymać chwytając stres, pomaga zrozumieć rodzaj głodu. To może być emocjonalnie i fizycznie. W drugim przypadku, żołądek wysyła aktywne sygnały, że nadszedł czas, aby jeść. Wymaga to jedzenie. W tym momencie człowiek czuje osłabienie, zmęczenie i drażliwość. Te uczucia są podobne do objawów stresu. Jednak konieczne jest, aby odróżnić te uczucia.

Aby ustalić dokładnie, jak głód boli osobę w tej chwili, to należy przypomnieć, w jakim czasie był ostatni posiłek. Żołądek wymaga żywności w normalny rytm życia znowu na 4pm. Jeżeli dana osoba zjadła godzinę temu uczucie głodu jest prawie zawsze spowodowane przez stres.

Kiedy emocjonalny rodzaj głodu pilna potrzeba, aby podjąć pewne kroki, które pomogą rozwikłać sytuację. W przeciwnym razie, osoba załamuje się i zaczyna zajęcia emocje. Dlatego ważne jest, aby nie usiąść i spojrzeć na wyjście z stanu naprężeń.

wycieczka

Istnieje kilka sposobów, jak nie należy chwytać za stres. Zwiedzanie jest dobrym rozwiązaniem. Jest to jeden z najbardziej skutecznych i prostych leków z negatywnymi emocjami. Ciało szybko wraca do normy, gdy odbiera część świeżego powietrza. Dlatego jak najszybciej należy udać się pieszo do pobliskiego parku lub parku. Spokojnie spacerujących po ścieżkach, trzeba myśleć o czymś dobrym. Stres zniknie sama.

Rozluźnia ciało. Przyspieszony rytm chodzenia uspokaja, dopasowuje się do wewnętrznej harmonii. Układ nerwowy uspokaja, że wychodzi ze stanu stresu. Ważne jest, aby dostosować się do pozytywnego nastroju. Wyruszą myślowych problemy, rozwiązywać je nie zadziała.

W tej chwili potrzebuje twórczego, pozytywnego myślenia. Należy pamiętać, że zawsze jest jakieś wyjście z tej sytuacji. Po prostu trzeba go znaleźć. Będzie to wymagało koncentracji spokój. Decydując uwodzicielską pytanie, wydostać się z uciskanej stan umysłu będzie dużo łatwiejsze.

ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia i ładowanie może pomóc odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób powstrzymać chwytając emocje i problemy. Podczas wysiłku, organizm otrzymuje zastrzyk energii. Można pobiegać w parku lub odwiedzić zajęcia fitness. Przyczynia się do praktycznie każdego rodzaju sportu, który preferuje do czynienia z ludźmi. Nawet gra w szachy jest również w stanie odwrócić uwagę od problemów konstruktywnie do bezpośrednich myśli. Koncentracja na grę lub ćwiczenia stres osłabia.

Joga nie tylko pomaga wzmocnić mięśnie, ale również skonfigurować w spokoju. Myśli i uczucia są skoncentrowane, a ciało relaksuje. Ćwiczenia, joga w szczególności zmniejszenia ilości hormonu stresu. Dlatego po takich procedurach dana osoba czuje się wolny od negatywnych emocji.

I niekoniecznie używać ciężkiego, długotrwałego stresu. Wystarczająco lekki jogging lub pół-godzinne zajęcia fitness. Po tym, idea nieprzyjemnej sytuacji zawaleniem. W podjęciu właściwej decyzji będzie łatwiejsze.

prowadzenie dziennika

Jest jeszcze inny skuteczny sposób, aby powstrzymać chwytając stres. можно добиться хороших результатов. Przez prowadzenie dziennika, można osiągnąć dobre wyniki. Przechowywać negatywne emocje same w sobie nie mogą. Czasami można otworzyć kolejny. Ale to nie zawsze jest możliwe.

Nie mówić nikomu o swoich problemach, można po prostu prowadzić dziennik. Opis irytujące sytuacja będzie wyglądać na to z zewnątrz. Możliwe jest więc, aby uciec od myślenia o jedzeniu. Rozlewając na papier wszystkie negatywne, łatwiej będzie ciągnąć się razem, aby rozładować napięcie.

Opis sytuacji nie tylko odpocząć, ale również znaleźć konstruktywne rozwiązanie problemu. Ma to pozytywny wpływ na zdrowie. Stałe są ukryte emocje prowadzą do rozwoju różnych chorób. Przejadanie się nie poprawi sytuacji. Prowadzenie dziennika jest uznawany przez wielu psychologów jako jeden z najlepszych sposobów, aby kontrolować swoje emocje.

działania relaksujące

необходимо выбрать для себя расслабляющую технику. Rozważając, jak powstrzymać emocje trzymać, musisz wybrać relaksujące techniki. Wszyscy ludzie są różni. Ktoś łatwiej się zrelaksować leżąc na specjalnej miękkiej maty na podłodze, a ktoś łatwiej uruchomić w parku.

Psychologowie doradzają w sytuacji stresowej, aby wybrać pełną szklankę wody i wypić. Woda wypełnia żołądek, głód i zmniejszy trochę. Koncentrując się na procesie napełniania kubka z wodą pozwala abstrahować od nieprzyjemnej sytuacji.

Ponadto, eksperci zalecają, aby położyć się na matę do jogi. Zaledwie 5 minut odpoczynku pozwoli złagodzić napięcie mięśni, łagodzi objawy stresu. Leżąc na podłodze, trzeba myśleć o czymś przyjemnym. To jest po prostu być w stanie całkowicie się zrelaksować. Tak będzie łatwiej zebrać myśli razem, aby skupić się na rozwiązaniu problemu. Chwytając emocje w tym przypadku po prostu nie potrzebuje.

Rozmowa z

W niektórych przypadkach może być stosowany innej techniki, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób powstrzymać chwytając emocje. Stres, negatywne emocje mogą przeważać w przypadku, gdy sami zaczną psychicznie przesadzać. Sytuacja wydaje się być w pewnym momencie straszny, nie do odparcia. Jednak tak nie jest. Z biegiem czasu, wszystko będzie ponownie regulować.

Lęk może być męczące. Nie bierze trzeźwo spojrzeć na sytuację. Nie jest w stanie poradzić sobie z uczuciem depresji, drażliwość, człowiek próbuje znaleźć łatwe wyjście. Więc on chwyta jego stres.

Psychologowie radzą, aby przerwać błędne koło myśli. Aby to zrobić, należy zadać sobie pytanie, jak można patrzeć na innej sytuacji. Zawsze można spojrzeć na to bardziej pozytywnie. Więc łatwiej będzie ciągnąć się razem, aby znaleźć sposób, aby rozwiązać problem. Stres będzie maleć, a wraz z nią chęć na przekąskę.

каждый человек может выбрать для себя лучший для выхода из сложившейся ситуации. Po zapoznaniu się z typowych sposobów, aby zatrzymać chwytając emocje, każda osoba może wybrać dla siebie najlepszy do przełamania impasu.