109 Shares 5235 views

Wiciokrzew jadalny. Opieki i sadzenie ogrodu kultury

Jadalne wiciokrzew – skromny, smaczne i bogate w przydatnych funkcji upraw ogrodniczych. To nie wymaga szczególnej uwagi, różną odporność na zimno i praktycznie nie jest narażone na choroby. Wiciokrzewu spokojnie przetrwać nawet bardzo zimne zimy: może wytrzymywać temperatury do -40 ° C, I potrwa kwiaty i pąki wiosenne przymrozki do -7 ° C Niewątpliwą zaletą jest fakt, że ten piękny ogród kultura nie potrzebuje zbyt dużo uwagi do siebie. W tym artykule, będziemy przeglądu głównych cech wzrostu roślin jadalnych wiciokrzew. Sadzenia i pielęgnacji tej rośliny nie wymagają większego wysiłku. To jest prawdziwe odkrycie dla każdego ogrodnika.


Skromny i wytrwałych krzewów – wiciokrzew jadalny

Opieki i sadzenie roślin związanych z prostych operacji rolnictwa: terminowe podlewanie, nawożenie, spulchnianie gleby, rozdrabniania. Dla wiciokrzew jest konieczne, aby wybrać otwarty słoneczny fabuły, jak w cieniu będzie gorzej przynosić owoce. Bogatemu roślin powinny być posadzone trzy lub cztery różne rodzaje krzewów ulicach, ponieważ roślina ta jest zapylane przez owady należnych. Ziemia piaszczysta glina jest odpowiedni do wiciokrzewu lub gliniaste, kwasowość bliskie obojętnemu. Zakład podlewanie kochał wystarczające, dużej wilgotności i potrzebuje dobrego dopływ wody w czasie upałów. Sadzenie jadalny wiciokrzew przeprowadzono jesienią, chociaż wiosną i latem w ogrodzie sadzenie tej kultury należy również dobre. Ale należy pamiętać, że w zakładzie wiosennej obsadzony zanim zaczął rozkwitać pąki, a latem – po zakończeniu wzrostu.

Sadzonki roślin jadalnych wiciokrzew: sadzenie i pielęgnacja

Podczas stosowania dwóch lub trzech lat roślin, które mają 4 (5) uchodzi i wystarczająco duży system korzeniowy jako sadzonka. Przed sadzeniem, rośliny przygotowaną głębokość wgłębienia wynosi około 45 cm nawozu dodaje :. popiołu drewna (2), kubki nawóz „Berry giant” (3 filiżanki) i „(3” nitrofosfatu łyżki ..). Również w otwór wykonany w moździerzu i pozostawić go na 5 dni. Siewek bezpośredniego zakładania, aby zapobiec tworzeniu się pęcherzyków powietrza i oplatających korzeni. Korzeń szyi wiciokrzewu pogłębienia 6 cm.

Środki agro-techniczne, potrzebne do uprawy roślin ogrodniczych jadalny wiciokrzew. Opieki i lądowania. Podlewanie i nawożenie

Pierwsze 14 dni należy starannie kontrolować wilgotność gleby w bawełnę. Podlewanie jest wykonywana metodą opryskaniem. Należy również odpowiednio karmione wiciokrzew. Pamiętaj, aby zrobić trzy nawożenia. W maju się „Kormilec” nawóz „nitrofosfatu” i „Berry” (1 łyżka na 10 l. Wody). Drugi góry opatrunek wykonuje się po kwitnieniu tuleję: use „nitrofosfatu” i siarczan potasu. Trzeci karmienie odbywa się we wrześniu: to zrobić, wziąć 3 łyżki. l. superfosfat i 2 łyżek. l. siarczan potasu w 10 litrów. cieczy. Zwykle na młodych roślin trwa około 5,5 litra. Rozwiązanie dla dorosłych – 20 litrów. Co do przycinania, młode krzewy (do 5 lat) nie tnie w ogóle, w starsze gałęzie są usuwane, a kompletnym przycinanie odbywa się na roślinach, które są w wieku 10 lat lub więcej. Zwykle odbywa się wczesną wiosną: usunąć gałęzie boczne, pozostawiając kikuty.

Wybierz odmian wiciokrzewu dla swojego regionu

W celu uzyskania plonów należy starannie rozważyć wybór odmiany jadalnych wiciokrzew. Pielęgnacja i lądowanie będzie łatwe i nie uciążliwe, jeśli dokonasz właściwego wyboru odmiany lub hybrydy tej kultury. Na szczęście, wiele gatunków wysokich. Jeśli mieszkasz w regionie, w lecie zimno i krótkie, należy zwrócić uwagę na pewne rodzaje roślin jadalnych wiciokrzew. Najlepsze odmiany dla chłodnych obszarów -. „Niebieski” wrzeciona „Pawłowski”, „Morena”, „Amfora”, „sikorka”, „Nimfa”, „Violet” i Dla reszty regionów – "Sineglazka", "tomichka", "niebieski ptak", "Gerda", "Kopciuszek", "Chernichko" i "Borel". Wczesne dojrzewanie hybrydy (np „Morena”) dojrzewają w pierwszej dekadzie czerwca. Dojrzałe jagody kolor niebieski, w zależności od odmiany roślin mogą być słodki lub kwaśny smak słodko-pikantnym z goryczą. Zbiór odbywa się, kiedy więcej niż jedna trzecia z jagód na krzaku dojrzewają całkowicie. Średnio, jedna tuleja pobrane od 1,3 do 2 kg jagód.