198 Shares 7139 views

Muzeum Puszkina Liceum w Carskim Siole

W mieście Puszkin (do 1918 – Carskie Sioło), dawnej rezydencji rosyjskich imperatorów, a teraz są w celu zapoznania się z miejscowych zabytków – Pałacu Katarzyny i parku, aby kontynuować wycieczkę Carskie Sioło Liceum, który zajmie trochę więcej niż połowę czasu. Puszkin Liceum w Carskim Siole – to bardzo szczególne miejsce, które każdy turysta powinien odwiedzić.


Popularne miejsca

Biorąc pod uwagę, że liczba osób, które chcą odwiedzić królewskie komnaty nie zmniejsza się, lepiej kupić bilety w Katarzyny Palace, ale tak, że zanim to mogło chodzić słynną uczelnię, miłe wspomnienia, które można znaleźć w jednym z dzieł wielkiego poety i pisarza.

Muzeum Puszkina Liceum w Carskim Siole oferuje odwiedzającym zanurzyć się w starym stylu życia i zobaczyć biurko, za którym siedział jeden z najbardziej utalentowanych ludzi w Rosji.

Trochę historii

Jego pierwsi uczniowie Carskie Sioło Lyceum przyjęta w 1811 roku. Tak więc, datę jej powstania do okresu ery liberalizmu Aleksandra I. W badaniu przyniósł ich dzieci 12-14 lat z rodzicami wieku są bardzo szlachetne rody szlacheckie jak dają to bardzo trudne zadanie przed instytucji edukacyjnej – absolwent musi być gotowy do „ważną częścią służbie suwerena ”.

Po pierwsze, nawet przybyciu na początku nie byli ostrzegani, że będą one w murach liceum przez sześć lat bez możliwości iść do domu. Byli niespodzianką do końca dnia otrzymania, gdy dzieci mają uraczył deser wieczorem. Puszkin Liceum w Carskim Siole miał szczególne znaczenie dla starszych ludzi w czasie. Wszyscy chcemy, aby dać swoim dzieciom edukacji zawodowej nauczycieli.

planu budowy do Carskiego Sioła Liceum

Między budynki Liceum i Catherine Pałac został zbudowany podłączeniem łuk do kościoła prezbiterium (chór) sądu. Budowę placówki edukacyjnej ma 4 piętra, każde z nich niosąc swój cel funkcjonalny:

 • Parterze był używany jako mieszkalnych, w których żyli, inspektorów, pracowników i opiekunów.

 • Na kolejnym piętrze znajduje się sala konferencyjna znajduje się obok biura szpitala i apteki, jadalni, gdzie żywią się pracowników i studentów. Bardzo popularny wśród turystów Puszkin Liceum w Carskim Siole. muzeum zdjęcia można znaleźć w tym artykule.
 • Na górze w dwóch klasach odbywa się proces kształcenia. W jednej z tych sesji przeprowadzono po przeczytaniu wykłady. Również na trzecim piętrze ma fizycznego biura, a wewnątrz łuku, który został omówiony powyżej, nie było miejsca dla czasopisma – czasopism i gazet. W sali na tym samym piętrze z dnia 18 października 1811 roku otwarciem Carskim Siole Liceum odbyło się w świątecznej atmosferze. A w 1815 roku nastąpiła kolejna historyczne wydarzenie – uczeń Liceum Puszkin, który był wtedy właśnie skończył 15 lat, podczas egzaminu wyrecytował swój wiersz „Wspomnienia” w Carskim Siole, zmuszając nawet uronić kilka łez starszych Derzhavin.
 • Na czwartym piętrze studentów mieszka. Ze słów Puszkina, przypominający bardzo wąskim pokoiku „komórek”, które są zarówno potomkami rodów wyposażone były dość skromne, spartan, z minimalną ilością udogodnień. Meble nie świeciło z luksusem i była reprezentowana tylko przez lustro, żelaznego łóżka, komoda, biurko i stół do mycia. W jednym z tych pomieszczeń, pod numerem 14, żył i spędzali wolny Puszkin Liceum studenta. Lata badań są tak odciśnięte w pamięci, że jakiś czas po zakończeniu badania, który zdołał się sławny Alexander na końcu każdego z pism skierowanych do przyjaciół, uczniów liceum, do podpisania «№ 14».

Dzienna rutyna Liceum

Noble dzieci musiały żyć w spartańskich warunkach, w pokoju było bynajmniej komfortową temperaturę – w zakresie 17 stopni. Puszkin Liceum w Carskim Siole był wzorem dyscypliny. uczniowie liceum musiała stosować się do następującego porządku dnia:

 1. Każdego ranka, wzrost, zarówno w wojsku – 6,00.
 2. Ściśle godzina pierwsza została przydzielona do wstawania i przecierając oczy, aby konsekwentnie napędzane krokach automatyzm: porannej toalety, garderoba, modlitwa, powtarzania lekcji.
 3. Zajęcia rozpoczynają – 7,00. Dwa z nich były przeprowadzone na kolację dla dwóch godzin, z przerwami. Podczas pierwszej przerwy śniadaniowej liceum herbaty i białe bułki, resztę czasu przed najbliższych dwugodzinnych sesjach poświęconych mały spacer.
 4. Następnie kolejne dwie godziny badaniu, po którym pozwolono na spacer, a potem było powtarzać lekcje.
 5. 13.30 – obiad, który zwykle składa się z trzech dań.
 6. Popołudnie trzy godziny badania przeprowadzono w klasie z trzema rzędami biurek.
 7. Wieczorny spacer i obowiązkowe ćwiczenia fizyczne.
 8. uczniowie liceum mieliśmy kolację o 20.30.

Puszkin Liceum w Carskim Siole była przestrzegana, lubił rodzicom surowe zasady, które musiały stosować się do dzieci. W sumie, miałem do czynienia przez siedem godzin dziennie. Rok szkolny rozpoczyna się 1 sierpnia, a kończy się w dniu 1 lipca następnego roku kalendarzowego. W Carskim Siole, uczniowie mieli być, nawet podczas wakacji, które trwały cały miesiąc. Okres sześciu lat badań składał się z dwóch części: – pierwsze trzy lata wstępnej separacji oraz następnych trzech lat – ostateczne oddzielenie. W tym czasie studenci mają czas, aby nie tylko średnie, ale również wyższe wykształcenie. Program szkolenia prawie nie pasuje do tego, który został wykładał na Wydziale Prawa i Filozofii. I absolwenci liceum zrównane z wyższym wykształceniem.

Ceny i godziny otwarcia

Ponadto Pushkina, Tsarskoselsky liceum ukończył wiele innych znanych osób, takich jak Leo, Delvig Kiichelbecker, Korf, Gorczakow et al.

Pamiętaj, aby odwiedzić Puszkina Liceum w Carskim Siole. Tryb pracy – od siódmej rano do jedenastej w nocy. Cena biletu – 120 rubli, dzieci poniżej 18 lat są bezpłatne. Zniżki są prezentowane i emeryci im bilet do muzeum kosztuje 30 rubli.