217 Shares 2955 views

Bolonia rozwiązania. Unosić się do długiego odlewu. Technika walki okablowanie Bolognese

Bolonia wędkowanie – jeden z rodzajów połowów pływaka, który wykorzystuje długą laskę z pierścieniami i inertialless cewki. Ta rybacka udało się wygrać do szerokiego grona odbiorców, ale jest to bardzo ekscytujące. A w niektórych przypadkach, gdy inne metody są bezsilne, tylko Bolonia walki wędkarz pójdzie do domu z ich połowu.

informacje historyczne

W latach 90-tych ubiegłego wieku w prowincji włoskiej Bolonii, który odbywa się kilka dużych rzek, rybaków wynalazł wszechstronny i skuteczny sposób wędkowania. Zasugerował użycie długiej żerdzi z pierścieniami na których można naprawić inertialless kołowrotek i pływak przystawki. Główną zaletą tej metody – możliwość łowienia na daleki zasięg, w okablowaniu. Włoskie rzeki mają dość dużą szerokość, więc rybacy stosować pręt 7-8 metrów. Kiedy w 1992 roku włoski zespół zdobył mistrzostwo w spinningistów, rozwiązania Bolonia stała się znana na całym świecie. Wśród fanów, metoda ta znana jest wszechstronność, a użyte prawidłowo, to daje dobre rezultaty.

Różnice w stosunku do innych metod pływaka

Aby lepiej zrozumieć to, co w tej akcji zyskał popularność poprzez porównanie go z innymi rodzajami spławik, nakłada się na kurs. Zacznijmy odśrodkowego pręt z tępym trzaskiem. Podczas połowów w okablowaniu ślepego biegu koła zamachowego jest ograniczony w zakresie odlewania, a długość linii. Aby duża ryba nie złamał Snap-on pręt fly-połowowych należy umieścić grube smycze. W Bolognese Kołowrotek jest używany, który może być stosowany do neutralizowania strajki ryb. W konsekwencji, w lapdog stosowane cieńszej żyłki, co wyraźnie wpływa na wynik połowów.

Drugi bieg, który jest wart porównując Bolognese wędkę – korek. Do tej pory tylko wtyczka umożliwia do prowadzenia przystawki centymetrów nad przynętą. Bolonia rozwiązania można osiągnąć prawie taką samą dokładność. W tym przypadku jest to mniej uciążliwe i bardziej dynamiczna. Ponownie, nie ma problemów z odległości odlewania i długości przewodów. Ponadto Plug-wędkarstwo wymaga doboru i szkolenia miejsca, a na kolanach psa jest o wiele łatwiejsze.

wędka

Połów pręt Bolognese wykorzystane pływaka, wyposażony w rolce i pierścienie na długich szypułkach. Zazwyczaj ten model teleskopowy na dwóch górnych zakrętach których pierścienie mają konstrukcję pływającą, która usuwa vershinki obciążenia. Jak już wspomniano, długość tego pręta wynosi około 7-8 metrów, ale dla małych rzek powinna być delikatna i prosta długość pręta pływaka od 4-5 metrów. Wielu pyta: „Dlaczego nie mogę korzystać z krótką laskę na szerokich rzek?” W zasadzie, jest możliwe, aby złapać Bolognese rozwiązania na każdym pręcie, ale krótka forma nie pozwala odpowiednio kontrolować przystawki i całą istotę okablowania Bolonii utracone.

Na rynku narzędzi połowowych można znaleźć wiele odpowiednich prętów. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na pierścienie masa, sztywność, waga, mocujących. Nie zapominaj, że pręt współpracuje z cewką, więc przy wyborze spróbować trzymać zespół przekładni.

cewka

Drugim ważnym elementem przystawki – cewka. Co do zasady, wędkarstwo Bolognese użyciu gaszącą model. W sklepie rybackiej takie cewki można znaleźć więcej niż wystarczająco. Głównymi kryteriami wyboru są następujące: średnica szpuli, wygodny tylny pazur i posiadające wolną szpulę. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo, dlaczego jest to ważne takie parametry i dlatego wszystko odbywa tylnym siedzeniu.

Cewka z samej dużej szpuli waży sporo. To przesunięcie środka ciężkości w kierunku odziomka i kompensuje długości bata. W rezultacie – znacznie łatwiej złapać, pomimo zwiększonej masie. Ponadto, duża szpula żyłki nawija się szybciej. I kiedy odbywa się poprzez odlewanie kilkaset dziennie, to jest bardzo ważne.

Aby pracować z tylnym sprzęgłem jest o wiele bardziej wygodne, zwłaszcza gdy podczas vyvazhivaniya ryb należy przestrzegać szeregu warunków, które nie upadł. Dostosować wysiłek ucieczki żyłki z hamulcem tylnym możesz bez patrzenia na cewkę, która jest o wiele trudniejsze z przednim hamulcem. Inne cechy cewek: linka protivozakruchivatel liczba łożysk, obudowa tworzywo szpulowe, łuk lesoukladyvatelya – mniej ważne, w zależności od osobistych preferencji.

Inny sprzęt

Natychmiast należy zauważyć, że wszystkie materiały rybackie są najlepiej przechowywać w specjalnym oknie, które zostanie przedłużyć ich życie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do pływaków, ponieważ są one bardzo delikatne i wrażliwe. Bolognese bieg pływak może być różny w zależności od warunków ustalonych. Dlatego wskazane jest, aby mieć w swoim arsenale miał dwa ogruzhennyh pływak z każdego gatunku. Z jednej strony, pozwala na szybkie dostosowanie się do warunków połowów, az drugiej – w razie awarii szybko wymienić przystawki na nowy, nie ogruzhaya go ponownie.

Oprócz pływaków w polu należy umieścić dodatkowe obciążnikami. Małe granulki do ogruzki korekcji i dużych oliwek – w przypadku awarii cały sprzęt. Oczywiście, w arsenale musi być zapasowe haki. Są one znane być dopasowane pod względem wielkości i koloru, tak aby dysza lub przynęta była najbardziej zauważalna. Dobrym pomysłem jest wziąć kilka Hanks żyłki povodochnoy, znowu w przypadku pęknięcia. Omówiliśmy podstawowe przybory do Bolognese wędki. Następnie każdy może zdecydować, co dodać do swojego arsenału. Nie kolidują z połowów: szczypce, tulejek, obraca, wyciąg i marker dla anten dotykowych się unosi. Od pamiętać pomocniczych elementów pojemnik na przynęty, podsak, klatka, spoczywa na przynętę i przynęty pojemniku lub opakowaniu.

sprzęt

Konstrukcja tego urządzenia nie stał się objawieniem dla tych, którzy wiedzą co to spinningistów. Rozwiązania składa się z pływakiem (szczegóły konstrukcji pływaków nieco poniżej) obciążnikami (podzielone na dwie grupy: stałe obciążenie i pastuszek) zatrzymuje się (jeśli używana jest suwliwe połączenie pływaka) i zaczep obrotowy. Rotorseal potrzeba łatwego podłączenia do linii ołowiu, a głównym zmniejszając prawdopodobieństwo linii skręcania. Jest on umieszczony tuż pod undershepherds.

Pływaki, niezależnie od struktury i wielkości, pod ogruzhayutsya podstawy anteny. Głównym obciążenie powinno być około 3/4 całkowitej pojemności. Zazwyczaj stanowi jedną z oliwek. Innym 1/4 obciążenia spada na pastuszek, który zostaje zwerbowany z pastylek. Pływak musi być przymocowany w dwóch miejscach. W przeciwnym razie, wędkarz nie może być wykonane prawidłowo, jasne okablowanie.

Bolonia walki na karpia, leszcza, płoć i inne rodzaje białej ryby ma żadnych zasadniczych różnic.

Dobór zbiornika

Mając do czynienia z urządzeniem, należy przejść bezpośrednio do wędkowania. Najpierw trzeba ustalić, jaki rodzaj potencjalnego rzeki. Rzeki mogą być podstawowym (umywalka), napływ, napływ wtórnego głównego dopływu. To jest, aby zrozumieć, czy nie iść do tego lub tej rzeki w określonych porach roku. Na wiosnę, jak wiemy, ryba wpada małych rzek na tarło. Wynika to z faktu, że w małych rzekach woda ogrzewa się szybciej, a zatem nie jest pokarmem dla ryb. Po ikrometa ryb pozostawia mniejszych rzek i przenosi się do głównych dopływów, które w tym czasie już dość ciepłej wody i mnóstwo jedzenia. Pod koniec lipca, kiedy to ostatni owady opuszczają podwodnego świata, ryby migrują do głównej rzeki. Dlatego początkujący wędkarze często zapominają, że przez rok na tym samym obszarze ryby są gryzienie na różne sposoby.

Wybór łowiskach

Po zdefiniowaniu rzeki, powinny znaleźć się w nim jedne z najbardziej obiecujących punktów. To może być zwężenie kanału, bułki, zakręty, zatok, u zbiegu z dopływami i innych miejscach, stały się od tła. Zbliża się do punktu, trzeba dowiedzieć się natężenie przepływu. To wpływa na wybór pojemności pływaka i, ostatecznie, w wyniku całego połowu. Orient szybkość i charakter przepływu nie jest trudne, wystarczy wrzucić do wody kilka suchych gałązek i dbać o to, że będą one unosić.

Przygotowanie do wędkowania

Zbieranie bieg, konieczne jest, aby skupić wszystkie obciążnikami na jednym punkcie, o obrotnicą. Ponadto, głębokość metody selekcji, aby znaleźć dno. Rzucony wślizgu, co okablowanie i spojrzeć na pływaka. Jeśli idzie równomiernie w uprzęży, więc dno jest płaskie, a na tym etapie jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces udany połów. Jeśli pływak podczas okablowanie drga i zmienia swoje położenie, a następnie na dole istnieją przeszkody, z których niektóre mogą zbierać ryby. Robi podobną procedurę w odstępach 10-15 cm, możliwe jest uzyskanie pełnego obrazu dna i zrozumieć, w jakim miejscu można się spodziewać kęs.

Teraz można wiązać na smyczy skrętnej. To musi być cieńsza niż 0,02 mm żyłki głównej. Konieczne jest nie tylko zapewnienie, że ryby nie zauważy zagrożenie, ale również w celu zapewnienia, że w przypadku haka zerwać ze smyczy, zamiast całego biegu. Długość smyczy generalnie waha się od 20 do 70 cm pozostaje tylko naciskać obciążnikami. – oraz rozwiązania jest gotowy. Pomiędzy obciążeniem głównego oraz underherdsman powinna być nieco większa niż odległość od długości smyczy, tak, że podczas odlewania smycz nie przylgnąć do obciążenia. Na tym przedziale nie powinny być oddzielne granulki z tego samego powodu.

przynęta

Kiedy Bolonia biegu gotowa do walki, trzeba zadbać o karmienie ryb. Tutaj będzie odpowiadał żadnej przynęty płynąć, tak długo, jak nie było wiele klejów w postaci mąki i „Hercules”. Do tej pory, wyloty można znaleźć wystarczającą liczbę takich przynęt. Do wytworzenia mieszaniny z siebie nie jest problemem. Najważniejsze, że eksperci doradzają w tej sprawie – stosowanie mieszanin sypkich typu i porzucić zboża. Są one najlepiej odłowionych ryb, nie zaspokoić go i są mniej szkodliwe dla natury. Co do gliny, to nie będzie zbędne do przynęty do początku lipca do larw owadów, które dojrzewają w dole, nie przyleciał.

Teraz kilka słów o taktyce karmienia. Jeśli głębokość w miejscu połowu nie przekracza półtorej metrów, pierwszy objadać powinna być połowa przynęty, tak aby nie przestraszyć kulki dokormochnymi ryby. Jeśli głębokość jest większa, można odjąć kwotę pierwszej objadać i po delegowania rzucać kulki o wielkości orzecha włoskiego. Jeśli jesteś zwykłym kęs karmienie zaczyna zanikać, konieczne jest rzadziej (co 40 minut) karmić ryby, ale większe kulki (z pomarańczowym). Zanim zaczniesz karmić ryby, sprawdź mieszaniny niedaleko brzegu. Powinno być dobrze wypłukane.

Teraz nadszedł czas, aby porozmawiać na temat technik połowowych. Połowy Bolognese, istnieją trzy główne rodzaje księgowań, wyjaśniamy każdy z nich.

Wędkowanie w priderzhku

Jest to najbardziej popularna technika okablowanie Bolognese rozwiązania. Jego istotą jest stworzenie środowiska, w którym głowa unosi się powoli, jak to możliwe, a tym samym stały się od tła i wabienia ryb. Zobaczmy, jak to zrobić. Tackle połowów ponad i poza punktu zasilania do napędu, to było po prostu w odpowiednim miejscu. Następnie ciągnąc linię, konieczne jest, aby wstrzymać ruch pręta pływaka i przytrzymaj zatrzask na żyłce. Rod trzymając lekko uniesione do góry, tak że żyłka została zawieszona. Na pierwszy rzut oka, to proste, ale w praktyce nie jest tak. Zanim wszystko wyjdzie, trzeba ćwiczyć. Istotne jest to, że pływak nie wydostać się z wody, a sprzęt nie poszedł do brzegu po łuku.

Pływak długotrwały odlewania metodą priderzhki powinny być w kształcie łzy z kilem długich włókien węgla lub drutu stalowego, dwa punkty przyłączenia i cienką anteny. Prawie wszystkie firmy produkujące pływaków, mają w swoim arsenale takich modeli. Mocowanie pływak powinien być pusty. Ładowność Bolonia pływa w naszych szerokościach geograficznych waha się od 2 do '12, można znaleźć właściwą pływaka tego widma w każdych warunkach rybackich.

Połowy w przewodzie

Bolognese wędkarskiego w przewodzie jest, że ciało platformie pływak ciągnącego, który rozciąga się na dnie pastuszek. Znamienny tym, że antena jest pochylony w dół. prędkość rysowania może być kontrolowana poprzez zmianę wagi lub wykonywania underherdsman priderzhki. Jest to dobry sposób, ale działa na czystym dnem, które wciąż trzeba szukać. Zwłaszcza ta metoda rozliczania leszcze duszy.

Unoszą się do sposobu jazdy odlewania „drut” ma kształt odwróconej kropli i grubości anteny. Często ten sposób zużywa się duże nasadki: ślimak, kukurydza, belka robaki i tym podobne. Nawiasem mówiąc, grubość anteny ma bezpośredniego wpływu na nośność pływaka. Dlatego mały otwór (joker, larwa, jęczmień, itd.) Stosuje się cienką antenę, a major – gruba.

Wędkowanie w wolnej kąpieli

Ci, którzy tylko wiedzieć, co Bologna walki na prąd, metoda ta będzie pasować do większości, gdyż jest najłatwiejszy. Tu wystarczy wrzucić bieg i czekać na to na własną rękę, z natężeniem przepływu, pożądanych pływa na odległość. Jest to metoda mniej dobychlivy, ale czasami daje dobre rezultaty. Możliwe jest zastosowanie tych samych pływaków, podobnie jak w dwóch poprzednich metod. Nie ma zasadniczej różnicy.

Proces wzrok

Po vyvazhivaniya pierwszej ryby trzeba zobaczyć jak to jest wykrywane. Jeśli ryby są głęboko połknął haczyk, konieczne jest, aby zmniejszyć głębokość 2-3 cm. Tak więc konieczne jest, aby upewnić się, że ryby są cięte tylko na wardze. Środek ten nie tylko przedłużyć żywotność produkcji, ale również w celu łagodzenia wędkarz dodatkowego czasu spędzonego na ciągnięcie haka. Zgryz powinna być gładka, bez żadnych szarpnięć. Jeśli podczas chaotycznych drga zgryz pływak, następnie za dużo jest nad wodą. Dostosować go za pomocą małych ciężarów, można rozwiązać ten problem.

Jeśli gryzienie zatrzymany, to nie znaczy, że ryba nie ma z punktu lub zjadł całą przynętę. Jeśli prawidłowo umieścić zakarmlivali, wtedy najprawdopodobniej doszło do dużych jednostek, które przed rozpoczęciem jedzenia, jakiś czas bada sytuację. W tym przypadku należy spróbować większą dyszę i dowolnej ich kombinacji.

Kiedy zostali dużych próbkę obrócić ryby przynęty z boku i podnieść do 45 ° względem horyzontu. Następnie za pomocą sprzęgła delikatnie trzeba dać igraszki ryb, a kiedy uspokoić (zwykle po biegnie 2-3), powoli wyciągnij go i wysłać do podbieraka. To takie trudne, ale ekscytujące rybackiej. Bolonia rozwiązania będzie wielki arsenał, aby spędzić czas na łonie natury.