756 Shares 3584 views

Zizdra (rzeka), region Kaluga: opis, charakterystyka, funkcje rekreacji i świata przyrody

Rekreacja nad wodą jest nadal najbardziej popularnym wyborem na wakacje. Jednocześnie coraz bardziej popularne wycieczki z wędkowania i spływów kajakowych, na rzecz rosyjskiego zezwolenia wody. Dla doświadczonych podróżników, mających doświadczenie zejście do rzeki o różnym stopniu trudności, najbardziej atrakcyjnym miejscem mało zbadane.


Należą Zizdra – rzeka w regionie Kaluga. Ale nie tylko doświadczeni turyści będą mieli przez relaks na jej brzegów i wód. Początkujący jak krokwie i rybaków, nie będzie się wiele nauczyć, aby zaskoczyć i proszę.

Opis Zizdra

Zizdra rzeka ma długość 223 km, aż trzymała „machanie” i odwraca. Lewy dopływ Oka najbardziej popularne wśród tych, którzy preferują bezpośredni kontakt z naturą, bez pośrednictwa obozów i domów wypoczynkowych.

Początki rzeki Zizdra (regionu Kaluga) wykonuje się w małym bagnie niedaleko miasta Ludinowo, następnie przecina część Wyżyna Środkoworosyjska i wpada do rzeki Oka koło Przemyśla. Chociaż rosyjskich norm, to niewielka rzeka, to jednak jej dopływy karmić 129, z których jeden – Resseta – popularne miejsce dla kajakarzy i właścicieli tratwach.

Relaks na rzece Zizdra zasadzie namiotu, więc często wrażenie to zależy od banku.

Najbardziej malowniczych i wygodne miejsca do wypoczynku na początku Kozielsku – największa osada obszaru.

Jeśli pójdziesz na podróż w dół rzeki, trzeba wiedzieć o zwyczajach miejscowych rybaków i brać je pod uwagę. Przy dostatecznie dużej powierzchni, włożyli tamę dla wędkarzy, więc należy być bardzo ostrożnym, aby nie tratwa w nocy. Doświadczeni krokwie zdemontować część przeszkód kontynuować swoją podróż.

klimat

Klimat sprzyja Kaluga regionu i letnie wakacje na wodzie i połowów pod lodem. Tutaj wyraźnie wyrażona sezony. Lato jest umiarkowanie gorące i wilgotne, a mroźna zima jest umiarkowanie odporna na pokrywie śnieżnej i średnia temperatura -9 stopni Celsjusza.

Wszystko to przyczynia się do zapewnienia, że Zizdra (rzeka) stał się obiektem zainteresowania biur podróży współpracujących z programów weekendowych. Statystyki pokazują, że dziś takie wycieczki są najbardziej popularne wśród Rosjan. Nie pozostają w tyle w tym i regionu Kaluga.

Brak upał, tereny rekreacyjne, stawy z czystą wodą, Najświętszego sprężyn – to wszystko przyciąga miłośników dziewiczej przyrody do Zizdra rzeki.

Ważne jest, aby pamiętać, że w przypadku opadów deszczu, w regionie jest w zakresie dostatecznej wilgoci, więc płaszcze przeciwdeszczowe i nieprzemakalnych namiotów – niezbędny sprzęt do podróży w dół rzeki.

święte miejsca

Rzeka stała się miejscem schronienia dla Stauropegial Zizdra klasztornym Wwiedienskiego Optina. Według legendy, został założony pod koniec 14 wieku Optiem – rabuś, odpokutował za swe złe uczynki. Po Opty śluby nazwano Makary, a zbudowana przez niego i jego współpracowników, mnisi klasztoru nie stała się jedynie służyć jako schronienie dla pielgrzymów, ale także dla starych i starszych mężczyzn, którzy brali śluby.

Po raz pierwszy w dziejach klasztoru jest mowa w czasach Borysa Godunowa, na przestrzeni lat, on jest od mały drewniany klasztor przekształcony silnej twierdzy z kamiennymi ścianami i katedrach i kościołach.

Ci, którzy są przyciągane do rzeki Zizdra jako miejsce wypoczynku, zaleca się, aby odwiedzić starożytne mury, dotknąć ich historie i zaczerpnąć wody ze świętego źródła, korzyść klasztoru znajduje się na brzegu. Piękna architektura i szczególna atmosfera tego miejsca na długo pozostanie w pamięci rafting na tej rzece.

rozliczenia

Nazywa Zizdra rzeki zawdzięcza golyad plemię litewskie raz żyjących na jego brzegach. W tłumaczeniu z ich języku oznacza to „gruboziarnistego piasku”, który odpowiada prawdzie, choć istnieje inna legenda o tej nietypowej nazwy dla rosyjskiego ucha. Mówi się, że słowo „żywy” i „rozsądny” echem wioślarzy z różnych brzegów rzeki, pozdrowienia wzajemnie w godzinach porannych.

Te miejsca nie można nazwać gęsto zaludnione: istnieją tylko kilka miast, z których największa Zizdra (rzeka dzieli go na pół) i Kozielsku. To jest naprawdę prowincjonalne miasteczka, które zachowały się niespiesznym okres czasu, charakterystyczny osad 17-19 wieków.

Bezpośrednio zbliża się do rzeki wioskach i miasteczkach nie jest tak dużo, więc krokwie zaopatrzyć się w żywność i inne potrzebne jest lepsze z góry. Ale taki urlop może być naprawdę nazywa się „dziki”, bo brzmi nie transport, nie ma hałasu nieodłącznym miejskiego życia, tu nie ma. Tylko ptaki, szum drzew, i plusk ryb w wodzie.

Cechy świata przyrody

Od Zizdra (rzeka) nie występuje w pobliżu głównych ośrodków przemysłowych, jest doskonale zachowany pustyni. To tutaj, że słynny Park „Kaluga abatis”, dzięki czemu zachowały się dęby, z wiekiem 250 lat i starszych.

W starym dębowym lesie jest domem dla ponad 50 gatunków ssaków, około 170 gatunków ptaków, 5 gatunków gadów, około 10 gatunków płazów, a rzeka znajduje się 16 gatunków ryb.

Chroniony Park jest uważane za historyczne, jak zresztą, że jego terytorium o 65% zajmują lasy i stawy, znajduje się 20 pomników przyrody, z czego 4 są unikatowe.

Część rezerwy wzdłuż Zizdra są starorzecze – główną atrakcją tych miejscach. Ich banki stały się domem dla rzadkich rosyjskiej piżmaka.

wędkarstwo

Czysta woda – jest to kolejna cecha, która ma rzekę Zizdra. Połowy tutaj – to prawdziwa przyjemność, ale ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, gdzie znajduje się ryba. Najlepszym miejscem jest uważany za część zbiornika, począwszy do Kozielska. W uzupełnieniu do rzeki, bardzo popularny wśród wędkarzy cieszyć się jego dopływów, zwłaszcza Sandy, Yasenok, Bryn i Resseta.

W większości Zizdra może złapać kleń, szczupak, okoń, jaź, jelec, kleni i innych ryb. Piaszczyste plaże sprzyjają parkingu długoterminowego, a rosnące na ich sosnowego lasu dębowo-wapiennej będzie źródłem drewna opałowego i jagód. Szczególnie popularne wśród wędkarzy cieszyć szczupaków, jak wiemy, najbardziej sprytny i przebiegły ryb. Jedynym warunkiem udanego połowu – jest przestrzeganie ciszy, ponieważ wiele kilometrów tutaj tylko słuchać ptaków i szum rzeki.

kajakarstwo

Rafting Zizdra w regionie Kaluga można przeprowadzić w kajakach i na prowizorycznych tratwach. Znaczna część rzeki jest spokojny wystarczająco, ale uzwojenia. Najbardziej popularny jest ziemia stoi wsi Chernysheno. Pojawiają Swift bystrza, rzeka zwęża się do 20 m.

Touroperatorzy pracujących z programami ze stopem na rzekach, dawno wybrany Zizdra. Z reguły, które oferują wycieczki w weekendy, podczas których:

  • Pierwszy dzień – przejazd do miejsca stopu do Dretovo wioskę, gdzie łamane obóz i przygotowanie późny obiad ;
  • Drugi dzień – po opłat śniadaniowych i początek stopu z przystanku na obiad w jednej z łagodnymi brzegami długą podróż do miejsca, gdzie jest wygodny do obozu na kolację i nocleg;
  • Trzeci dzień – po śniadaniu kolejna faza stopu do wsi Berezichi gdzie pole idzie na lunch i zbieranie rzeczy.

Oferuje taki bogaty święto rzeki Zizdra. drut ze stopu z instruktorem, a nawet początkujący użytkownicy z łatwością pokonać dziennie 20 km. Koszt tego święta nie jest wysoka, ale wrażenia z pięknym otoczeniu, codzienna wędkowania i pływania w czystej wodzie pozostanie.

Dość często można znaleźć na prowizoryczne tratwy flisaków, którzy wolą nie zależą od czasu i kierunku.

wyznaczony parking

Przed Kozielska Zizdra (rzeka) jest ledwie nadaje się do rekreacji, a także jak wybrać miejsce parkingowe tutaj jest prawie niemożliwe, aby spać na łodzie mają. Wybrzeże w tym miejscu gliny, wysokie i strome. Na obrzeżach miasta, są one stopniowo obniżany, aż zamieni się w płaskich plaż z czystym i grubego piasku.

Nie ma wyspecjalizowanych baz danych, gdzie można odpocząć w komfortowych warunkach, ale także tabletki z napisem „Zakaz parkowania” albo, więc każdy może wybrać bank, który lubi, i pozostać na nim, jak chce.

Mile zadowolony z faktu, że każdy szanujący się turysta dokładnie usuwa kurz za przed opuszczeniem parkingu, więc przy wyborze czyste miejsce do Zizdra rzeki nie jest problemem.

Zizdra dzisiaj

Być może ta rzeka i jej okolice – przyjemny wyjątek, kiedy możemy się cieszyć, że cywilizacja z jej budynków, cumowania i zakazów tutaj nie został jeszcze osiągnięty. Wzdłuż brzegów są małe miasteczka, gdzie można kupić mleko, miód i warzywa z ogrodów okolicznych mieszkańców, ale jest ich niewielu.

Reszta – dzika krawędź czystą wodą, lasy i dźwięki natury. Dokładnie to, co jest potrzebne do mieszkaniec miasta rekreacji.