109 Shares 6327 views

Ból w pośladku

Aby wyjaśnić lekarzowi, co cię dręczy, należy rozważyć swoje zdrowie. Kiedy pojawia się ból w pośladku – podczas siedzenia, chodzenia lub leżenia? Co to jest: dokuczliwy, pulsujący, tępy, przeszywający, itd.? W niektórych sytuacjach, staje się słabszy?


Ból pośladka mogą być spowodowane przez osteochondroza, choroby zwyrodnieniowej stawów, urazy, gruźlicy i innych chorób, nawet chorób zakaźnych, aw złym wyjaśnieniem cię trapi objawów lekarz może błędnie zakładają masz reumatyzm, lumbago, fibromyalgia i innych. Możliwe są tylko Prawidłowa diagnoza i leczenie po dokładnym zbadaniu. Zazwyczaj pacjenci są zachęcani do ustalenia wyraźniejszy obraz choroby zrobić MRI kręgosłupa lędźwiowo.

Nawet niewielki dyskomfort (ciągnięcie, obolałe, nudny ból) może być początkiem poważnej choroby. Pocieranie, ugniatanie, rozciąganie bolesne mięśnie pośladków w różne ćwiczenia zapisać tylko tymczasowo. Ból zostaje połączone na stałym poziomie. Człowiek przyzwyczaja się do tego, jak może trwać bez remisji, bez znacznego pogorszenia.

Odnosząc się do lekarza nie należy opóźniać, ponieważ nie są niebezpieczne dla ludzkiego ciała, choroby, w których możliwym bólu pośladka. To zwężenie, okluzji tętnic biodrowych i aorty, chorób układu krążenia i raka, zapalenie szpiku, niektóre choroby zakaźne i tak dalej.

W celu złagodzenia objawów i leczenia bólu w pośladek, lekarz może przepisać niesteroidowe leki takie jak ibuprofen. Takie leki przeciwzapalne znacząco złagodzić ból pośladka i kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku zapalenie korzeni nerwowych, a nacisk na uszkodzonej płyty. W pełni umeblowane, mogą one nie tyle bólu, ale pozbyć się męczarni z ich pomocą jest to możliwe.

Oprócz zastosowania w leczeniu bólu pleców i pośladków leków jest istotne ograniczenie aktywności fizycznej. Nie podnosić ładunki zabronione stałego i długotrwałego siedzenia. Jeśli będzie ograniczyć aktywność fizyczną do minimum, porzucić zwyczaj przekraczania nogi i położył nogę na nogę, zyska dobrą materac ortopedyczny, można znacznie zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i zmniejszyć ból pośladków i innych części kręgosłupa, to istotną część ludzkiego ciała.

Nauczyć się siedzieć i chodzić, aby prawidłowo rozłożyć ciężar. Przy prawidłowej dystrybucji biodrach i kolanach tworzą kąt prosty, a obciążenie nie znajduje się na kości ogonowej i kości miednicy.

Kiedy zwyczaj ciągle siedzieć ze skrzyżowanymi nogami, ściągnięty nerwu kulszowego. Ból w pośladki, gdy siedział tam ze względu na fakt, że osoba ze złym zwyczaju siedzieć przeciążenia noga noga mięśnie pośladków jedna z połówek jest stale przeżywa. Aby uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych, z pierwszym pojawieniem się bólu w dolnej części pleców i pośladki powinny być kierowane do specjalistów.

Cudowny sposób na stres i zmęczenie współczesnego życia, odpocząć od zgiełku idą na świeżym powietrzu. Ale jeśli chodzenie powoduje ci ból w pośladki, nogi, czy są skurcze mięśni, moje kolana zaczynają puchnąć i „spalić”, jest pulsujący ból, należy skonsultować się neurolog, reumatolog, traumatolog. Tylko lekarz może określić przyczynę swojego stanu chorobowego, badania zamówień i lekarstw. Po tym wszystkim ból pośladków podczas chodzenia mogą towarzyszyć kulawizny, a po wysokim stres i hałas mogą pojawiać się w tętnicach, co może prowadzić do poważnych powikłań.

Nie ryzykuj swojego zdrowia! Dbać o siebie!