840 Shares 2211 views

Sprzedaż alkoholu około 21 lat: rachunek. Zakaz sprzedaży alkoholu do 21 lat

Kto nie słyszał o realizacji zakazu odurzających napojów osobom poniżej 18 roku życia, a także bariery czasu? Myślę, że wiele osób zdaje sobie sprawę z tego dokumentu, ale nie każdy ją obsługuje. Jednocześnie musimy przyznać, że dekret ma pozytywny wpływ na społeczeństwo tylko. Sprzedaży alkoholu do 21 lat: mit czy rzeczywistość? Porozmawiajmy o przyszłości ustawy w sposób bardziej szczegółowy.


Propozycja wprowadzenia nowej ustawy

Zeszłej jesieni, zastępca Drozdenko proponowane gabinetu do projektu nowej ustawy, która zakazuje wdrożenia produktów alkoholowych osobom, które nie osiągnęły 21 lat. Dekret spowodował lawinę różnych emocji w społeczeństwie. Niektórzy twierdzą, że taki zakaz nie przyniesie korzyści. Inni twierdzą, że sprzedaż alkoholu wynosi 21 lat – jest zasadna decyzja, ponieważ ludzki mózg jest uformowany przez maksymalnie 25 lat.

zakaz alkoholu w innych krajach

W każdym kraju, całkowicie różnych postaw wobec alkoholu. Dziś w Rosji jest dekret, który zabrania realizować alkoholu osobom poniżej ustawowego wieku. W tym roku rząd planuje wprowadzenie ustawy o sprzedaży alkoholu do 21 lat. Mimo że dekret jest tylko przedmiotem dyskusji, przeanalizujmy zakaz alkoholu w innych krajach. Na przykład w Maroku, Portugalii, Włoch, Gruzji i rząd Austrii może sprzedać płyn alkoholowy od szesnastego roku życia. Najpoważniej z mocnych napojów w Indiach. Tam, w zależności od stanu, sprzedaży alkoholu osobom pomiędzy 18 a 25 lat. We wszystkich innych krajach, napoje alkoholowe swobodnie realizować osób dorosłych. Projekt ustawy, która ogranicza sprzedaż napojów odurzających w nich nie istnieje.

Brak ograniczeń na alkohol, na przykład w Gwinea Równikowa – bardzo słaba wskaźnika. Zazwyczaj w krajach o najwyższym odsetku picia wśród młodzieży. Ciekawostką jest fakt, że niektóre uprawnienia alkohol całkowicie zakazane. Należą Libia, Gambii i Brunei.

Europa i Ameryka

Nie jest tajemnicą, że uzależnienie od alkoholu cierpi nie tylko Rosji, ale także w Europie i Ameryce. Projekt ustawy o sprzedaży alkoholu o 21 lat, rząd USA uważa – świetnym rozwiązaniem, aby znacznie zmniejszyć odsetek duchów zależnych. Nie jest tajemnicą, że ludzie, którzy są w stanie upojenia alkoholowego, często są uczestnikami wypadków drogowych, pożarów i wiele innych zdarzeń zagrażających życiu.

W Stanach Zjednoczonych, na realizację alkoholu do osoby, która nie osiągnęła wiek 21 lat, sprzedawca może dostać dość długi czas w więzieniu. Ten sam młody kupujący może stracić prawo jazdy, zapłacić grzywnę, zostać skierowany na prace społeczne lub umieścić za kratami od kilku miesięcy. Nie mniej sztywno związane z alkoholem w Izraelu, Szwajcarii i Estonii. Są sprzedawcy, którzy sprzedają alkohol nieletnim może pójść do więzienia na sześć miesięcy, rok lub sześć lat. Na niewielkim kupującego jest wydawana znaczną grzywnę, która w większości przypadków objętych rodziców.

Negatywne aspekty ustawy

Sprzedaż alkoholu około 21 lat w Rosji, jak sugeruje Dumy Państwowej, należy zmniejszyć tempo picia wśród nastolatków. Ale teraz, wielu twierdzi, że nie ratować sytuację w kraju. Przypomnijmy, że odsetek młodych ludzi spożywają alkohol tylko zwiększa się co roku. Obecnie średni wiek nieletnich, którzy kupują mocne drinki – 14 lat!

Wielu mieszkańców Federacji nie obsługuje rachunek. Mówią, że sprzedaż alkoholu do 21 lat Rosja może wywołać wzrost sprzedaży alkoholu zastępczego. Najlepszym rozwiązaniem, według tych, którzy nie popierają ustawę, to właściwe wychowanie dziecka, którzy docenią zdrowego stylu życia, a nie alkohol.

Dekret zakazu sprzedaży alkoholu osobom poniżej 21 roku na Krymie

Nowa ustawa spowodowała wiele emocji w społeczeństwie. Na Krymie, aktywnie dyskutowane ewentualnego zakazu sprzedaży alkoholu do 21 lat. Moc półwyspu przeprowadziła masowe badanie opinii publicznej, aby dowiedzieć się, jak ludzie odnoszą się do rachunku. Półwysep mieszkańcy zostali przesłuchani w wieku od 21 do 40 lat. Dla podniesienia granicy wieku głosowało 79% mieszkańców miasta.

Warto zauważyć, że niektóre nie obsługują dokument i uznała je za bezsensowne. Twierdzą oni, że aby podnieść barierę wiekową głupiego jak dorosły wolno poślubić, prowadzić samochód, iść do wojska, a także pracy. Według nich, w celu umożliwienia wszystkim człowieka z wyjątkiem alkoholu, co najmniej dziwne.

statystyka

Zakaz sprzedaży alkoholu do 21 lat wywołała wiele kontrowersji, nie tylko w społeczeństwie, ale także wśród posłów. W uzasadnieniu projektu ustawy wykonany raport Sergey Jurewicz Belyakov. Dla jasności, to składa się statystyki. Jest to mowy, że amerykański granica wieku dotyczące sprzedaży alkoholu zmniejszyła się w 1970 roku od 21 do 18. To doprowadziło do tego, że wzrost liczby wypadków z udziałem ludzi, którzy są pod wpływem alkoholu. W rezultacie, po upływie 18 lat minimalny wiek podniesiony ponownie.

Explored Ameryka udowodniła, że zakaz sprzedaży alkoholu osobom poniżej 21 lat zmniejszył liczbę ofiar wypadków z udziałem osób nietrzeźwych do 900 osób rocznie.

Rospotriebnadzor i Elena Mizulina prawa

Poparł rachunek i Rospotrebnadzor. W tym dziale uwierzyć, że sprzedaż alkoholu osobom poniżej 21 roku życia znacznie zwiększa śmiertelność. Według ich obliczeń, każdy rok z nadmiernym spożywaniem alkoholu zabija około 500.000 ludzi w Rosji. Podkreślił również, że uzależnienie od alkoholu cierpi 30 procent populacji mężczyzn i 20% kobiet.

Szef Komitetu Family Elena Mizulina mówił również na rzecz projektu. Według niej, sprzedaży alkoholu osobom poniżej 21 roku życia – to jest złe. Podkreśla, że tylko starsze niż człowiek może podejmować świadome decyzje i myśleć o konsekwencjach swoich działań.

Anatolij Aksakov

Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej Anatolij Aksakowa wyraził również opinię w odniesieniu do sprzedaży alkoholu do 21 lat. W przeciwieństwie do poprzednich urzędników, że nie obsługuje rachunek. Jego zdaniem, taka ustawa byłaby sprzeczna z drugą. Anatolij mówi: jeśli ustawa ostatecznie wejdzie w życie, to będzie trudne, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju osoby można nazwać niewielkie. Twierdzi on, że, z jednej strony, obywatele 18 lat może być już za mąż i będzie odpowiedzialny za służby wojskowej, z drugiej – on, jako głowa rodziny, a być może młodego ojca, ma prawo do zakupu alkoholu.

Krytyka bok Belyakova

Szef Centrum Badań rynku alkoholi Wadim Drobiz skrytykował raport Belyakov. Uważa on, że jest to mit. Sprzedaży alkoholu do 21 lat nie poprawi sytuację, ale tylko doprowadzi do fałszowania dokumentów nieletnich, będzie sprowokować falę handlu podziemnym. Jego zdaniem, jest to bardziej realistyczny obraz przyszłości rachunku. Drobiz uważa, że osiemnaście – szczyt wiek młodych ludzi próbować alkoholu. Twierdzi, że do 21 lat, młodzież alkohol mnóstwo rasprobuet i ustatkować się, widząc, jak to wpływa na ciało.

Wadim Drobiz oferuje również projekt ustawy, który bezpośrednio zakazuje picia alkoholu od 10 do 18 lat. Za naruszenie grzywny, proponuje mianować Nastolatki robót publicznych, a każdy z powtarzane doprowadzony do komisariatu do spożywania alkoholu w celu zwiększenia ich liczby. Vadim uważa, że ta ustawa nie tylko skorzystają młodych ludzi, ale także dla kraju jako grzywny, która jest odprowadzana młodzież pilnie zapłacić rodzicom. Zamiast tego, młodzi przestępcy nie czynił żadnych wniosków.

opinia psychiatra

Były szef narkologii Rosji Aleksiej Nadezhdin wyraził również swoją opinię na temat projektu ustawy, która jest w toku. Ograniczenie sprzedaży alkoholu około 21 lat, jego zdaniem, jest to całkiem dobry pomysł. Zasugerował, że zaliczka rząd wszystko zbadać i zrozumieć – czy taka ustawa przyniesie korzyści? Jak rachunku plus to daje statystyki, w których wiek pacjentów z alkoholizmem zaczyna się od 17 lat.

Ministerstwo Zdrowia projektu ustawy

Wyraziła swój punkt widzenia i Ministerstwa Zdrowia. Office obsługuje rachunek i mówi, że dorasta progu zmienia każdego roku. Sto lat temu, osiemnaście obywatel już dawno miał rodzinę i był całkowicie niezależny od swoich rodziców. Dziś, ten młody człowiek – nawet dziecko, które nie mogą podejmować świadome decyzje. Naukowcy udowodnili, że w 21 lat nie jest w pełni uformowane, a nie tylko wysokość, ale także jego mózg, tym samym podnosząc wiek sprzedaży alkoholu – wręcz zamierzonego kroku.

Wysokość grzywny

Dziś prawo działa w Federacji Rosyjskiej. Zakazuje wdrożyć alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Grzywny w ubiegłym roku wzrosła dziesięciokrotnie. Dziś, sprzedawca, który sprzedał alkohol nieletniej, zostaną ukarane 150-200 tysięcy rubli i młody kupującego – do 30-50 tys. Jeśli nastolatek został złapany za picie alkoholu w miejscu publicznym, a potem rodzice będą zobowiązani do zwrotu kwoty grzywny 1,5 do 2 tys. Rubli. Odnosi się to również do pojawienia się w społeczności teen w stanie nietrzeźwości. Nowa ustawa obejmuje zwiększenie kwoty grzywien. Sprzedaż alkoholu osobom poniżej 21 roku życia, będą karani nie tylko karę pieniężną, ale więzienia od dwóch do sześciu lat.

Celem wprowadzenia

Projekt ustawy, który jest w toku, powinno pozytywnie wpłynąć nie tylko młodzież, ale także całego społeczeństwa. Zdaniem rządu, sprzedaż alkoholu około 21 lat, które mają przyczynić się do zmniejszenia liczby pacjentów z alkoholizmu wśród młodzieży, a także chronić je od nieprzemyślanych działań i licznych wypadków życia.

Statystyki pokazują, że większość niechcianych ciąż wśród młodzieży wynika z wpływem alkoholu. Naukowcy udowodnili, że dzieci urodzone z jednego pijanych rodziców, sześćdziesiąt razy na sto rodzi się z zaburzeniami i chorobami. Jeżeli oboje rodzice byli w stanie pijanym, wskaźnik wzrasta do stu osiemdziesięciu przypadków. Podniesienie wieku sprzedaży alkoholu do 21 lat zmniejszy odsetek niechcianych ciąż wśród nastolatek.

wynik

Projekt ustawy, który jest pod uwagę i obejmuje zakaz sprzedaży alkoholu osobom poniżej 21 roku życia, ma wiele pozytywów. Jednak rząd osiągnąć wszystkie cele w nim, trzeba poświęcić wiele badań. Miejmy nadzieję, że takie prawo mają pozytywny wpływ na społeczeństwo. Nie nadużywaj alkoholu i pozostać zdrowym!