879 Shares 2094 views

Jak i dlaczego maść nitrogliceryna jest stosowana

Prawdopodobnie nie dorosłego człowieka, który nie miał pojęcia, co szczeliny odbytu i hemoroidy. Ci, którzy mają do czynienia z tymi problemami przez długi czas pamięta wyczerpujący ból przy próbie wypróżnienia, lub po prostu podczas chodzenia.


Jednym z głównych składników wymienionych chorób leczenie zachowawcze anus (w odbycie) jest maść nitrogliceryna (triazotan glicerolu). W sprawie zasad stosowania i skuteczności leczenia tym lekiem i porozmawiamy dzisiaj.

W niektórych przypadkach leczenie jest stosowane maści nitrogliceryny

Ponad 40 lat temu, lekarze zauważyli, że skurcz zwieracza odbytu, któremu towarzyszy pojawienie pacjenta hemoroidów i szczeliny, silnie zakłócać ich uzdrowienia. Dzieje się tak dlatego, że mimowolny skurcz mięśni tonik znacznie utrudnia lokalny przepływ krwi (niedokrwienie przyczyny) i znacznie komplikuje już bolesny proces defekacji, prowadząc ostatecznie do zerwania i nowy uraz odbytu.

Problem ten doprowadził do użytku pęknięć leczenia maść z nitrogliceryną medycznej. Substancja ta jest w stanie rozluźnienia mięśnia zwieracza i jako testowane pozytywny wpływ na przyspieszenie procesu gojenia.

Jak maści nitrogliceryny: jego składu

W skład tej kompozycji zawiera aktywny składnik podstawy nitrogliceryny i lanolina, wazelina.

Opisana leków do stosowania miejscowego, Imbibing, rozszerza naczynia krwionośne i rozluźnia zwieracz. Poprawia krążenie krwi, pomaga leczyć i znikają skurcz. I ze względu na ostatni efekt zmniejsza urazy i odbytu, odpowiednio, bolesne złamania leczy się szybciej. Nawiasem mówiąc, niektórzy pacjenci mogą odczuwać niewielki świąd i pieczenie podczas stosowania maści.

Charakterystyka stosowania maści

maść nitrogliceryna stosowany do obszaru dotkniętego dwa do czterech razy dziennie. Z reguły leczenie wynosi 1 miesiąc. Podczas leczenia ściśle przestrzegać dawkowania wskazanego przez lekarza!

Przewodnik oferuje umieścić trochę maści na wacikiem i wprowadzić go na płytkiej głębokości w odbyt (jeśli tylko smarować okolice zwieracza, substancja czynna nie daje wystarczającego efektu terapeutycznego, ale może powodować działania niepożądane). Jednakże, gdy silny ból podczas wkładania tamponu jest dozwolone i rozmycie się powierzchnię wokół odbytu.

Szczególnie nitrogliceryna szybko wchłania się z dobrej cyrkulacji. W związku z tym, lekarz nie zaleca się użycie maści przez pół godziny, po kąpieli w celu uniknięcia kontaktu z krwią nadmiernej ilości substancji czynnej

Negatywne skutki stosowania maści

Poprzez potraktowanie tego leku, to nie jest ważne, aby przesadzić z jego użytkowania! W dużych ilościach, maść może powodować zawroty głowy i bóle głowy spowodowane przez obniżenie ciśnienia krwi ze względu na rozszerzenie naczyń krwionośnych (swoją drogą, więc lekarze zalecamy stosować preparatu w pozycji leżącej). Aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych i nie zapomnij umyć ręce po zabiegu z pozostałości maści. Interesujące jest to, że wszystkie te efekty mają zdolność do samokontroli: ze stałym stosowania leków z nitrogliceryny, stają się mniej wyraźne. Jednak gdy występują one zastosowanie maści należy zatrzymać i skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania

Opisane odbytnicy maści przepisane przez lekarza-proktologa. Pacjent nie jest konieczne do podjęcia decyzji o zasadności jego stosowania.

Należy również pamiętać, i że w niektórych przypadkach może być przeciwwskazane maści nitrogliceryny. Instrukcja mówi o tym, co następuje:

  • przed rozpoczęciem leczenia, pacjent powinien zawsze skonsultować się z lekarzem, aby go przestrzegać;
  • oznacza, że nie wskazane, jeśli pacjent cierpi z powodu choroby serca i niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi);
  • osób starszych w użyciu, wspomniane środki muszą być ze szczególną ostrożnością;
  • Stosowanie tego leku jest przeciwwskazane dla pacjentów stosujących azotany organiczne, albo zawierające posiadające zwiększoną wrażliwość substancji czynnej;
  • w okresie ciąży i laktacji przed nałożeniem maści jest obowiązkowa, aby skonsultować się z lekarzem;
  • w obecności zawroty głowy spowodowane przez stosowanie maści, trzeba zrezygnować z jazdy do zanikania skutków ubocznych.

W niektórych przypadkach, nawet używane jako część maści z nitrogliceryną?

Maść nakłada się proktologiczny 0,2% nitrogliceryny. Ale jest maść dwa procent zawierające substancję czynną.

Preparat ten jest stosowany w kardiologii jako środek zapobiegawczy do ataków dusznicy bolesnej, ale również w przypadkach chronicznej niewydolności serca. maść nitrogliceryna jest skuteczne, jako jeden ze składników leczenia nadciśnienia płucnego.

W takich przypadkach lekarz przepisał ilość maści nałożyć na skalę dozowania papieru i przymocowany do skóry bez powierzchni włosów. Efekt występuje zazwyczaj w ciągu pół godziny, i trwa aż do 5 godzin.

maść nitrogliceryna: cena

Należy pamiętać, że fabryka produkcji nitrogliceryny maść 0,2% w Rosji. Środki te są wykonane w aptekach na zlecenie według indywidualnych receptur. Dlatego mianowanie jej lekarz określić gdzie kupić maść nitrogliceryny. Niektóre kliniki są wykonane i oferują je swoim pacjentom.

Narzędzie jest zwykle umieszczona w objętości fiolki ciemnego szkła 20 g. Przechowywać w temperaturze pokojowej unikając bezpośredniego światła słonecznego i wilgoci.

Maść na terenie Federacji Rosyjskiej znajduje się w odległości 350 rubli.