289 Shares 990 views

Stara maszyna – najlepiej w stylu retro

Nowoczesne technologie w przemyśle motoryzacyjnym zyskały wielu fanów. Ktoś podnieceniu mówi o bardzo skomplikowanej zawieszenie wielowahaczowe, ktoś udaje, stado koni znajduje się pod maską konkretnego urządzenia, ale niewielu może w rzeczywistości wykazać korzyści płynące z nowoczesnej technologii. I każdy stara maszyna, pozbawiony wszystkich ekscesów technologicznych, aw naszych czasach, aby udowodnić swoją doskonałość. Rzadkie samochody klasyczne przyciągane przez jego łaski, ale odstraszyć młodym kierowcom brak nowoczesnych systemów. Kierowcy 21 wieku nie wyobrażam sobie jazdy samochodem bez ABC, poduszki powietrzne, czujniki parkowania, nawigacji i innych „pomocników”. Teraz trudno sobie wyobrazić, że maszyny, które zdobyły największe zawody samochodowe 60., było proste zawieszenie tylne, zaprojektowane przez hrabiego de Dion dla paromobiley w XIX wieku.


Wielu kierowców uważa, że większość nowoczesnych obręczy koła kierownicy samochodu odbywa się w rękach dużo bezpieczniejsze. Jednak siedząc w starym Jaguar czy Ferrari, czujesz się jak palce, które znajduje się na szprychy cienkiej obręczy. Jeśli to konieczne, to kierownica jest łatwiejsze przechwycenie. On mocno splecione dłonie. I, co najważniejsze, szczupły kierownica nie blokuje urządzenia.

Według naszych współczesnych, stare samochody sportowe nie może pochwalić polu czułości. Wydaje im uninformative, ciężkie i niewygodne. Ale to tylko pierwsze wrażenie. doświadczenia kliniczne przychodzi dość szybko. A rezultat jest oszałamiający, wierz mi! Natychmiast poczułem czas przełączania prędkości. Dla doświadczonego kierowcy to niesamowite uczucie!

A jak jest stara maszyna! dynamika pojazdu jest odczuwalne natychmiast, od początku ruchu. Opisania uczucie prędkości, z którego dech … Mówiąc o prędkości. Monitorować ruch strzałki na prędkościomierzu jest znacznie łatwiejsze niż liczb migotanie. Nie było nawet wyróżnikiem w różnych pojazdów – białych urządzeń skalę w samochodach z nutką glamour „sport” i czarny z żółtymi numerami – tradycyjny znak samochodów sportowych 60s.

Oddzielnie chcemy zwrócić uwagę na stare amerykańskie samochody. Stało się już klasyczny „amerykański” jako rocznika koniak – starsza tym lepsza, bardziej prestiżowych i droższe. Chevelle SS Chevrole, Dodge Charger, Cadillac i Corvette – te nazwy z szacunkiem mówi nawet dzisiejszą młodzież. Jak często widać tęsknotę za długie luksusowych limuzyn, który do niedawna był nazywany „pancerniki Droga”.

W porównaniu do europejskich samochodów z lat sześćdziesiątych, stary amerykański samochód jest bardziej podobny do jachtu. Długa maska silnika i podniesione dość wysoki bagażnik był swego rodzaju znak przynależności do określonej rasy. Pomimo faktu, że wszystkie organy kontroli w samochodzie znajdowały się w najbardziej absurdalnej mody, salon, jednak uderzył ich zdolności. Tylne miejsce można określić tylko jako kanapy. Sunset popularne amerykańskie samochody postanowił kryzys paliwowy. Nieporęczne, a co najważniejsze, głodny, samochody zaczęły być stopniowo zastępowane przez bardziej efektywne „japoński”. Pozostałe samochody zostały zapisane dzięki entuzjastów.

Każdy stary samochód utrzymywane do dzisiaj nawet na wystawie może podnieść maskę i spojrzeć na objętość „wewnątrz” z małym silnikiem, dłonią wzdłuż wypukłej i lakierowane usłyszeć skrzypiącym magnetofonu cztery ścieżki z wiecznie młodego szefa album Machine.