520 Shares 8984 views

Telefon komórkowy Nokia 6500 Classic: przegląd, funkcje i opinie właścicieli

W trakcie rozwoju urządzenia w wersji Nokia 6500 Classic przyszedł w czasie transformacji firmy. W 2005 roku Finowie doszli do wniosku, że ich produkty są poważnie opóźnionych konkurentów, a przede wszystkim dotyczył projekt. Konkurenci produkowane bardziej eleganckie cienkie telefony, monitowania i poradnictwo „Nokia”, aby dokonać odpowiednich korekt. W tym przypadku Nokia 6500 Klasyczny nie tylko stać się nowy kamień milowy pod względem wyglądu, ale także dostał zoptymalizowaną farsz technicznej. Obecnie model ten jest jednym z najlepszych w historii producenta.

Charakterystyka techniczna modelu

Sukces modelu jest nie tyle ze względu na przerwy w jednym kierunku, jako zbiór różnorodnych cech. Widać to od charakterystyki urządzenia:

  • Platforma telefon – Series 40.
  • Wymiary – 109.8 mm długości, 45 mm szerokości i 9,5 mm grubości.
  • Rodzaj konstrukcji – obudowy Nokia 6500 Classic jest wykonany w klasycznej formie „rurki”.
  • Waga – '94
  • Bateria – litowo-jonowy 830 mAh.
  • Display – wyświetlacz TFT z 16 mln kolorów.
  • Dźwięk – 64 tonów polifonię.
  • Złącza – MicroUSB do połączenia z komputerem, ładowarka USB i USB 2 wsparcia.

Projekt i materiały

Konstrukcja jest klasycznym rozwiązaniem słuchawek telefonicznych telefony. Jednak wydłużony korpus i układ nadal dać podpowiedź oryginalności. Nie zapominaj, że Nokia 6500 został zaprojektowany jako projektant. Ale wersja z prefiksem Classic i różnych materiałów. Jeśli modele konkurentów chwili metal jest praktycznie stosowane, urządzenie jest zaopatrzone w fińskim anodowanego aluminium. W tym przypadku istnieją dwie możliwości: Nokia 6500 Classic Bronze, a także modyfikacje w kolorze czarnym. W obu przypadkach, polerowanie powierzchni metalu połysk podkreśla unikalne telefony. Jednak deweloperzy mieli przestrzeń i dla dalszego ruchu w kierunku poprawy obudowy. Na przykład, niektóre modele były szeroko stosowane nierdzewnego metalu, który w międzyczasie i na zewnątrz wyglądał imponująco. W każdym razie, aby dostać przyzwoity wygląd, nie tylko pod względem wzornictwa, ale także na łatwość obsługi.

kamera

W tej części, główne zmiany zaszły. Urządzenie jest moduł kamery, które już zostały wykorzystane w serii 6300. It urządzenia megapikselowy CMOS, które jednak według standardów 2005 można uznać za dobre osiągnięcie. Inną rzeczą, która sprzedała to rozwiązanie technologiczne nie jest najlepszym sposobem. Producent Nokia 6500 Classic ma postawić na opcjonalnej kamery, ale kosztem jakości. W wyniku tego procesu fotografowania wymaga od użytkownika do pewnej umiejętności, aby uzyskać bardziej lub mniej wyraźny, a nie rozmyte zdjęcie. Nawiasem mówiąc, rozdzielczość aparatu wynosi 1600 x 1200, który również nie jest najlepszym sposobem charakteryzuje możliwości fotograficzne urządzenia. Teraz o przyjemne. Moduł posiada 8-krotny zoom, dźwięk migawki może zostać wyłączony, a jako środek dekoracji proponowane jest 5 różnych efektów. Ogólnie rzecz biorąc, nie można nazwać do telefonu segmentu środkowego jest spełnieniem awarii aparatu, ale biorąc pod uwagę pozycjonowanie marki i modelu jako urządzenie klasy biznesowej jest raczej negatywna.

pokaz

Stosowanych dla danego typu moduł wyświetlacza QVGA, format o rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Wielkość średniej, a w zasadzie można go nazwać najlepszych modeli w swojej klasie. Określony przez ekran jest dość dobre odwzorowanie kolorów z bogatymi kolorami. Jednak fani ponownie skonfigurować telefon dla siebie zdenerwowany faktem, że twórcy Nokia 6500 Classic nie dostarczyli narzędzia do regulacji jasności wyświetlacza. Ale nie jest to pozytywne aspekty. Po pierwsze, dotychczasowe ustawienia mogą być naprawdę nazywa się optymalny i komfortowy, a po drugie, jednolite oświetlenie przyczynia się do bardziej oszczędnego zużycia energii. W każdym przypadku, jeśli jest to konieczne, podświetlenie może być wyłączony w ogóle, ale odróżnić nic na ekranie można osiągnąć tylko pod kątem, i w odpowiednim związku. Ponadto, ekran jest wyposażona w warstwę lustra, dzięki czemu nawet przy jasnym świetle słonecznym, można łatwo odróżnić tekst. Ale tu wiele zawieść małą rozdzielczość ekranu – aby wyświetlić wiadomości to wystarczy, ale doceniają jakość obrazu nie wyjdzie.

MicroUSB i Bluetooth

Złącze obecność microUSB umożliwia połączenie urządzenia do przekazywania informacji, a do połączenia z zestawem słuchawkowym lub ładowarki. Ponadto 6500 obsługuje klasyczny standardowy tryb pracy pamięci masowej USB, dzięki czemu prędkość transmisji danych jest zwiększana do 600 kb / C.

Chociaż niektórych zawodników z tego samego modelu złącza MicroUSB i zapewniają wyższą wydajność. W szczególności, można to powiedzieć o RAZR2 V8 firmy Motorola. W każdym razie sama telefony integracja microUSB w 2000 roku jest już godny pochwały. Należy zauważyć, że to złącze umożliwia ładowanie telefonu Nokia 6500 Classic. Zasilanie bateryjne, niezależnie od trybu, w którym pracuje USB. Z powodzeniem wdrożony i technologii Bluetooth w wersji 2 z EDR. Użytkownik jest oferowane szeroką gamę profili i stabilnego funkcjonowania związku.

Gry i programy

Wszelkie falbanki gracze i fani użytecznych zastosowań tego urządzenia, niestety, nie został znaleziony. Przede wszystkim, jest to lista znane koneserów „Nokia” gier, w tym wąż III Rally 3D, sudoku i inne. Nie oddają i programy dla Nokia 6500 Classic, który przedstawia przetworniki i czujniki. Jednakże, w razie potrzeby, można pobrać dowolną aplikację w formacie Java. Całe szczęście, że wszystkie możliwości, które. Użytkownik może korzystać z połączenia bezprzewodowego lub pobieranie za pośrednictwem kabla. Dołączony napęd jest dostarczany z kierownikiem programu dla tego modelu. Korzystanie z tego oprogramowania, można łatwo zarządzać plikami, przenosząc je do komputera lub odwrotnie, przez pompowanie w pamięci telefonu. Nawiasem mówiąc, w pamięci – specjalne sloty dla kart jej przedłużenia nie jest zapewnione, ale wielkość wbudowanej 1GB wygląda imponująco. Zwłaszcza, że duże ilości danych w telefonie, aby użyć po prostu do niczego. Może to być może, że materiały multimedialne i pliki audio.

pozytywne opinie

Model zbiegały prawie wszystkie zalety telefonów fińskiego producenta, dla których oceniano różne kategorie użytkowników. Oczywiście, jest to surowość stylu, wytrzymałej konstrukcji, trwałość i brak widocznych defektów. Że konstrukcja przyciąga wielu w pierwszych dniach jego wprowadzenia na rynek, a jakość wykonania i trwałość nie dały powód do rozczarujesz kupnem. Wiele z prawie dekady chwalą Nokia 6500 Classic stan idealny. jego cena to 4000-5000 rubli. To wydaje się zbędne dla modelu z takiej funkcjonalności, ale do przyjęcia, biorąc pod uwagę jakość realizacji technicznej i stylistycznej.

Również właściciele twierdzą, że ergonomia urządzenia. I to nie tylko zewnętrzne, ale także wewnętrzne – w odniesieniu do interfejsu. Telefon jest kompaktowy, smukły i prosty w obsłudze. Z kolei zarządzanie menu i jego bardzo organizacja zawsze było mocne modele Nokia 6500 i seria klasyczna Cechy te osiągnęły swój szczyt. W pewnym sensie, ten telefon stał się punktem odniesienia dla wygody, komfortu i niezawodności. W tym samym jakość wykonania i trwałość nie iść kosztem innych cech urządzenia. Projektowanie i pomysły autorów wraz z panelem aluminiowym i ergonomii, zgodnie z właścicieli zasługują na najwyższe uznanie.

negatywne opinie

Jak jednoznaczne zalety modelu, a jego oczywistych wad. Mimo wielu eufoniczny opinii ma skarg na brak ofensywnej radio, niski stan baterii i ogólnie niskiej produktywności Nokia 6500 Classic. Recenzje oczywiście nie ominąć i aparat urządzenie. Migawki mogą być wykorzystywane w celach czysto utylitarnych, ale fotografować zwykły tekst jest również problematyczne. Niestety, ta wada nie czyni urządzenie skrajnie modelki bez poważnych skarg dotyczących wydajności i ekscesów funkcjonalnych. Istnieją również negatywne opinie o komfort użytkowania. Należy zauważyć górną podłączenie kabla do słuchawek i małą klawiaturę. Jednakże istnieją przeciwne wrażenia o tych cech modelu, więc wszystko tu indywidualnie.

Jeśli porównamy urządzenie z bezpośrednią konkurencję ze strony Motoroli i Samsunga, zauważa się niewystarczającą baterię. Posłowie skrytykowali twórcy dla tego telefonu nie jest zdolny do długotrwałego pobytu w intensywnym stanie. W czasie połowie 2000 roku, problem nie był tak dotkliwy, ponieważ nawet średnią z wymogami 6500 Classic wydać nie takie ilości energii, tak jak jest to w przypadku nowoczesnych smartfonów.

wniosek

Chociaż dzisiaj obudowy rur czasu stopniowo traci znaczenie, istnieje wiele fanów tego konkretnego segmentu. Jednocześnie, nowi członkowie tego segmentu nie zawsze okazują się być w stanie zapewnić ten sam poziom wiarygodności, który był kiedyś zapytał Nokia 6500 Classic telefon z metalową obudową i zaawansowanych urządzeń technicznych. Oczywiście, pod względem funkcjonalności, model ten, przegrywając z konkurencją, a teraz i nawet nie dotrzeć do urządzeń poziomu wprowadzania. Niemniej jednak fakt, że telefony są lata, zapewniając dobrą jakość komunikacji, pozwala zapomnieć o wielu niedociągnięć. Plus, maszyna dobrze realizowany dźwięk. Dobrą słyszalność i bez szwu wzór linki pozwalają doskonale radzić sobie z ich bezpośrednich zadań.