98 Shares 2791 views

Jak zrobić podświetlenie na rowerze? Przeczytaj!

Wraz z nadejściem ciepłej pogody przychodzi pora rowerów. Każdy fan kolarstwa przygotowuje swój pojazd do serwisu. Wszakże podczas przechowywania zimą jego stan i wydajność może się zmienić.

Sprawdzenie skuteczności wszystkich elementów odbywa się smarowanie części i wymiany opon, jeśli to konieczne, jeśli są zużyte w przeszłości sezonu operacyjnego. Jest to często możliwe, w celu spełnienia różnych rodzajów ulepszeń, takich jak na przykład w kolorze tarcz ramy lub barwnikiem fluorescencyjnym lub jasne światła LED na rowerze.

Obecnie powszechnie stosowane są tak zwane rowery niestandardowe lub velobayki. Ich konstrukcja całkowicie ręcznie, więc twórcy nie mają problemów, jak ustawić podświetlenie na rowerze. Ich wyróżnikiem jest wydłużona rama i zaniżone. Całkowita długość rower może być większa niż 2 metry. Ze względu na fakt, że zwiększenie odległości między tylnym kołem a pedały, wymiary łańcucha są bardzo imponujące rozmiary. Jego długość może być kilka razy więcej niż w zwykłym rowerze. Te self-made pojazdy są często zaopatrzone w różnego rodzaju iluminacji lub ulepszeń, pozwalając im przyciągnąć jeszcze większą uwagę.

Jak zrobić podświetlenie na rowerze?

Dostępność elementów lampka rowerowa pozwala jej wyglądać jak najbardziej imponujące w ciemności. Aby zainstalować elementy świetlne, potrzebują prostych umiejętności montażu i lutowania. Cierpliwość i chęć, i mając w ręku narzędzia niezbędne, nie powinien mieć trudności w podejmowaniu decyzji, jak zrobić oświetlenie na rower.

Materiały i sprzęt

Ale najpierw trzeba uzyskać pewne materiały i narzędzia. Do pracy potrzebne są:

– taśma LED, korzystnie wodoodporny. Można je nabyć w sklepie internetowym lub w każdym centrum handlowym, specjalizujący się w eletrotovarah.

– bateria jest 12 woltów. Można użyć kilku bardziej słabe akumulatory, umieszczone w specjalnym pudełku.

– Svetokontroller. On ustawić różne tryby oświetlenia oraz możliwość przełączania się między nimi.

– torba, w której będzie znajdować się bateria. Można użyć worek na klucze.

– Kabel do podłączenia baterii oraz taśmy LED.

– Dwustronna taśma do mocowania elementów LED w częściach roweru.

– Temperatura pistoletu. Pomóc uporać się z problemem, jak umieścić oświetlenie na rowerze mocno w tych miejscach, gdzie taśma dwustronna jest bezsilna.

Zmierz się z materiałów

Ze względu na obecność wszystkich tych urządzeń, można przejść bezpośrednio do prac dekoracyjnych. Początkowo jest to, aby określić miejsce, w którym chcesz naprawić taśmy LED i wstępnie zmierzyć pożądany kawałek. Warto też myśleć o tym, jak zrobić oświetlenie na rower, aby uzyskać najbardziej kolorowe i zauważalne. Jeśli w pośpiechu, wyciąć kawałek taśmy LED będzie mały, można go wyrzucić. Należy również zdecydować, gdzie będzie znajdować się drut, tak, że nie przypadkowo uszkodzić działanie.

Najbardziej praktyczny w użyciu kilka kawałków taśmy do poszczególnych elementów LED. Na przykład, dwa koła i jedno dla ramki. Baterie są zalecane do umieszczenia w worku siedzenia. To uchroni je przed wnikaniem wilgoci w przypadku deszczu. Długość przewodu powinna być wystarczająca, aby podłączyć taśmę z akumulatora. Należy wziąć to pod uwagę przy ustalaniu ich wymaganego rozmiaru.

Przygotuj przewody

Do łączenia taśm LED z drutu, jest konieczne ich lutowania. Aby to zrobić, pocięte kawałki taśmy na odpowiednią długość i miejsce zamierzonego czystego lutowania materiałów izolacyjnych. Jeżeli izolacja jest mocno przyklejony do taśmy drucianej, to może być trochę rozgrzać suszarką przemysłowej. Po mięknienia Usuń. Unikać kontaktu z gorącym powietrzem do diod LED. Może to prowadzić je stać się bezwartościowe. Obecność nieświecący elementami na taśmie znacznie pogorszyć jakość oświetlenia.

druty lutownicze

Następnie należy odtłuścić miejsce przewodów jezdnych i przylutować je do siebie. Miejsce skoki doskonale izolowane przy użyciu stopu. Warstwa kleju chroni metal przed wpływami zewnętrznymi i wilgoci, większą elastyczność i sprężystość w tym miejscu, co pozwoli uniknąć złamania.

Przyklejania taśmy LED

Przed klejeniem taśmy z elementami rowerowych muszą być odtłuszczone z alkoholem lub innym rozpuszczalniku. Trzymać stoi na jednym końcu, stopniowe usuwanie podłoża. Konieczne jest mocno wcisnąć taśmę do informacji w celu uniknięcia go od peelingu. Gięcie ramy roweru zaleca się stosowanie dwustronnej taśmy klejącej jako podstawy świecący element nie jest w stanie uzyskać mocne oparcie w tych miejscach. Svetokontrollery zazwyczaj mają dwustronne elementy mocujące do podłączenia do akumulatora i przewodów, które są podłączone do diod LED.

Po podłączeniu wszystkich Przewody domowe obwód świateł, zainstalowanych na rowerze, zdolne do trafienia przechodniów swój wygląd i oryginalność. Jak vibite, wszystko nie jest trudne. Jeśli zrobiłeś wszelkie manipulacje na własną rękę, od początku do końca, pytanie jak zrobić oświetlenie na rower, to nie będzie już powstać.

Ponadto, istnieją inne opcje modyfikacji pojazdu, który łatwo można zrobić własnymi rękami, po początkowych umiejętności leczenia z profesjonalnych narzędzi.