895 Shares 3161 views

5 cechy osobowości, które według naukowców, przedłużają życie

Można pochwalić życzliwości, otwartości i stabilności emocjonalnej? Dziesiątki największych badań przeprowadzonych wśród osób starszych w różnych regionach świata, doszedł do wniosku, że te i inne cechy związane ze wzrostem średniej długości życia. Jaki powinien być człowiek żyć długo? Porozmawiamy o tym więcej.

sumienność

Ta cecha wykazały prawie 300 par, które brały udział w badaniu podłużnym, która trwała 75 lat. Podczas eksperymentu zespół naukowców wywiad przyjaciół pary szczegółowo o swoich pozytywnych i negatywnych cech. Stwierdzono, że samce uczestnicy, zidentyfikowane jako bona fide, żyją dłużej niż ich koledzy w badaniu. Każda dekada kwestionariusz zmieniane i uzupełniane. Innym podobnym badaniu, które zostało przeprowadzone w Kalifornii, w okresie od 1930 do 2000, potwierdziły te ustalenia zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

otwartość

Innym wyraźnym faworytem badanie 75-lat, które już wspomnieliśmy na początku, nazwano otwartość. To właśnie ta cecha może przedłużyć swoje życie. Mężczyźni, którzy docenili tę jakość, wykazały ich bliskich gotowość do podejmowania nowych pomysłów i coś zmienić. Inne badanie, przeprowadzone na początku 21 wieku, do badania podstawowe cechy japońskich stulatków w wieku od 100 do 106 lat. I otwarcie stanął na szczycie listy w tym eksperymencie. Naukowcy sugerują, że ta cecha pomaga starsi ludzie lepiej dostosować się do nowych warunków: chorób związanych z wiekiem, zmian w wyglądzie lub utratą bliskich.

stabilność emocjonalna

Nie wszystkie takie same jakość stulatków są typowe zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Jeśli silniejsza płeć nie może obejść się bez dobrej wierze, pięknej połowie dolgozhitelnitsa różnej stabilności emocjonalnej. Naukowcy podkreślają, że wyniki te są związane z eksperymentami długoterminowych. Na przykład, w latach 30-tych 20 wieku, wiele kobiet opisany przez współczesnych jako niezrównoważony. To teraz wiemy, że stabilność emocjonalna może przynieść korzyści dla naszego zdrowia fizycznego.

życzliwość

Inną charakterystyczną cechą „kobiety” – to jest życzliwość. To stwierdzenie jest obsługiwany przez kilku badaniach. Nie jest tajemnicą, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni przeciętnie. W jednym z ostatnich eksperyment udział 243 mężczyzn i kobiet w wieku od 95 do 100 lat, z czego trzy czwarte były długie wątroby. Każdy z uczestników opowiadał o ich szczególnych cech. Życzliwość został nazwany przez zdecydowaną większość.

Zdolność do wyrażania uczuć

Oprócz faktu, że długowieczność scharakteryzowania łatwość komunikacji i ekstrawersja, jak ci ludzie mają doskonałe poczucie humoru i otwarcie wyrażać swoich emocji w komunikowaniu się z innymi ludźmi. Trudno powiedzieć, te cechy są wrodzone lub nabyte, na badania, na podstawie których została zawarta, nie brać pod uwagę charakterystykę uczestników we wcześniejszych etapach życia.