85 Shares 8672 views

Osada, która znajdowała się przed sanatorium „Agria” – wspaniały urlop dla całej rodziny

osada Agria Znajduje się on na terytorium Tuapse District, Krasnodar. W odległości 2 km znajduje się piękna wioska Olginka i 45 km – Tuapse. „Agria” Sanatorium był niegdyś doskonałym miejscem na relaksujący wypoczynek z rodziną.


Wyjątkowy charakter


Agria – to mała wioska. Zwykle znajduje się trochę odpoczynku. Ale wyróżnia się wyjątkową lokalizacją. Wioska jest otoczona ze wszystkich stron lasem sosnowym, więc powietrze jest bardzo czyste. Ponadto, oferuje spektakularne widoki na przylądku Agria. Prawo do wody unosi się porośnięte roślinnością, spektakularne klify.

Historia sanatorium

Wcześniej ten wyjątkowy w swoich obszarach przyrody znajduje się sanatorium „Agria” jurysdykcji federalnej. W 1998 roku weszła w życie uchwała rządu Federacji Rosyjskiej № 600 „w sprawie oszczędności w wydatkach publicznych.” To zagraża dalszemu istnieniu tej instytucji. Fakt, że pogorszenie budynków sanatorium w tym czasie był w 100%, budownictwo i usługi inżynierskie mają bardzo złym stanie. Sanatorium „Agria” wymaga poważnego remontu. Ciągłe działanie tej instytucji spa było niemożliwe. Jednak pełna rekonstrukcja i naprawa wymaga dużej liczby inwestycji, które nie były w budżecie Federacji Rosyjskiej. W rezultacie, została podjęta decyzja o niemożności dalszego funkcjonowania instytucji w terenie. W 1999 roku został podpisany rozkaz o likwidacji ośrodka. Wszystko własność instytucji, w tym infrastruktury i domów, stał się własnością Terytorium Krasnodar. Sanatorium „Agria” przestała istnieć, a na jego miejscu powstała tytułową wsi, która jest teraz doskonałym miejscem na relaksujący wypoczynek z rodziną.

klimat

Rozliczenie dawnej „Agria” sanatorium znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Tutaj ciepło przez cały rok. Śnieg pada bardzo rzadko. Wynika to ze szczególnego położenia: obszar jest chroniony przed wiatrami gór Kaukazu. Temperaturach poniżej zera – rzadkość na wsi, nawet w zimie. A dzięki bliskości Morza Czarnego w lecie ciepło odpocząć wygodnie tutaj. Jesień – najlepszy czas na wakacje w miejscowości, która kiedyś sanatorium „Agria”. Ol'ginka w tym czasie dosłownie budzi się do życia.

Celowniki

Wioska znajduje się w bezpośredniej bliskości Agriyskogo rezerwatu przyrody. Można zauważyć na skałach na raz, które są odcięte pionowo do morza, a także rafting na głazów. Również przyciąga turystów Signal Mountain. W formie przypomina uśpionego wulkanu. Jest to idealne miejsce dla miłośników dziewiczej przyrody.

Splendor wykończenia uderza kościół św Olga, którego budowa została ukończona w 2006 roku. Świątynia może być osiągnięta przez zakrzywioną granitowe schody. Masywne drewniane drzwi, bogaty ikonostas, ozdobiony mozaiką czcionki, witraże – wszystko to wpływa na jego siłę i wielkość.

W miejscu, gdzie pierwotnie znajdowała się sanatorium „Agria”, znany z pięknem otoczenia. Jednym z najpiękniejszych miejsc – dolina rzeki Ashe. Na samej rzece, istnieje wiele legend i opowieści. Na pierwszy rzut oka, że jest spokojny i opanowany, ale zamienia się w okresie szalejącej powodzi strumienia. przez Asha Valley można przeprowadzić na trzy sposoby:

  • Wycieczka piesza. Jest to dość męczące.
  • Off-road (UAZ GAS). Samochody iść prosto na dno rzeki.
  • W swoim samochodzie. Wzdłuż rzeki układa się nową drogą asfaltową.

Tutaj można zobaczyć obiekt cztery wycieczka:

  • Wodospadu Psydah tworzących trzy kaskady. Zobacz go pod różnymi kątami, można dzięki wieżą widokową. Jego całkowita wysokość wynosi 30 metrów.
  • Wodospad Shapsug wyższa niż Psydah. Jego wysokość wynosi około 50 metrów. Schody są bardzo strome.
  • Najbardziej tajemnicza atrakcyjność tych miejsc – to Cave of the Witches (Spirits House). Jaskinia jest zalany wodą, ale w dalszym ciągu prowadzone wycieczki. Część drogi, aby przejść na wodzie, na dnie poślizgu, jak glony nie rosną tutaj. Wydane wycieczek wysokie buty gumowe. Część drogi trzeba podróżować statkiem. Ponieważ głębokość wody w niektórych miejscach wynosi 1,2 metrów. Jaskinia ma drugi wylot.
  • Most wiszący na rzece Axe. Mosty są dość długie, a wielu turystów nie ryzykować, aby przekazać go na rzece. Jednak oferują piękny widok na okolicę.

plaże

Brzegowa charakteryzuje się dużą liczbą małych płaszcze. Natura stworzyła tu wiele zatoczek, które pobudzają wyobraźnię. Kamienistych plaż. Skaliste dno morza. Ponadto charakteryzuje się ostrymi huśtawki dla niego, więc należy być ostrożnym pływanie tutaj. Pasek plaża szerokość w niektórych miejscach nawet do 40 metrów. Natura stworzyła w tym miejscu ciekawych naturalne groty. Sanatorium „Agria” wielu wycofanie z nostalgią, ale już do końca idealnie wszystkie okoliczne wsie są odpowiednie. Jest to świetne miejsce dla miłośników wędkarstwa. Na klifach rosnących Pitsundskaya sosny.

We wsi Ol'ginka i żwirowe plaże, ale dno morskie jest bardziej równomierny. Jest też mały park rozrywki z wieloma zjeżdżalniami. Można wypożyczyć dowolny sprzęt plażowy, narty wodne, katamarany, sprzęt do nurkowania. Początkujący mogą wziąć pomocy instruktora nurkowania.

rekreacja

Sanatorium „Agria” opinii w czasie otrzymała tylko pozytywne – z wyjątkiem bliskość do morza, było to miejsce charakteryzuje się dużą liczbą atrakcji. Mimo, że ośrodek nie jest w Olginka nadal lubią spędzać wielu turystów. Gdzie indziej można pójść na spacer w pięknym urządzonych parków, wzdłuż wąwozu wzdłuż pobliskiej rzeki. Dla miłośników wszystko można odwiedzić tajemniczy teren opuszczonego sanatorium. Istnieje tak zorganizowane iw pełni wyposażone plaże i pustynie.

Dla turystów zapewnia wycieczki autobusowe, w którym można poznać historię tych miejsc, do odwiedzenia obszaru chronionego oraz inne okoliczne atrakcje.

Dzieci będą cieszyć się zjeżdżalnie i przejażdżki. Dorośli – nurkowanie i wędkarstwo. Jest to ośrodek nurkowania „NemoSapiens”, gdzie można wypożyczyć sprzęt do nurkowania i poddać specjalnie zaprojektowany kurs dla początkujących. Można również skorzystać z usług wykwalifikowanego instruktora.

W ogóle, to ma sens, aby zdecydować się na ośrodku wypoczynkowym, gdzie kiedyś pracował sanatorium „Agria” (Ol'ginka). Ceny na wakacjach tutaj w ciągu ostatnich kilku lat nie można nazwać niska, choć można znaleźć akceptowalną opcję zawsze. Natomiast stopa dnia waha się do 800 do 6000 rubli. można wynająć pokój lub mieszkanie od 500 do 3000 rubli w sektorze prywatnym na noc. Jedzenie tutaj jest tanie i smaczne. Unikalny górskie powietrze-morze, czyste morze, piękne krajobrazy naturalne chronione czynią to miejsce wyjątkowym. Latem temperatura jest utrzymywana około 28 stopni. Dzięki tej wodzie morskiej jest bardzo ciepły. W Tuapsie nastąpił umiarkowany typ klimatu. Miejscowość jest doskonałym miejscem na ucieczkę z miasta, wzmacniają układ odpornościowy i poprawić swoje zdrowie.