405 Shares 6543 views

„Humana Elektrolit”: instrukcje użytkowania

Zespół odwodnienie, czyli odwodnienie jest jednym z najczęstszych i zagrażające życiu schorzenia. Do chorób wywoływanych przez różnego stopnia odwodnienia obejmują wszystkie choroby towarzyszą powtarzające się wymioty i biegunka. Może to być infekcje jelit, ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych z ciężkim zespołem brzusznej. Wiele chorób somatycznych może również towarzyszyć niekontrolowane wymioty i biegunka.


Humana Elektrolyt

Trudność regenerują utracone w takich przypadkach płyny ustrojowe ze względu na fakt, że równocześnie z podtrzymujących życie woda pozostawiając ślad organizm. Jednocześnie straciła równowagi wody i elektrolitów z organizmu dostaje się do sytuacji braku zasilania.

Odpowiednio skompensowania utraty pomocą dostosowane mieszaninę rehydratacji. Rynek farmaceutyczny oferuje szeroką gamę środków zamiennych, z których jeden jest Humana Elektrolyt.

„Humana elektrolitu” (dla dzieci i dorosłych) – niska osmolarność roztworu doustnym nawodnieniu. Jest przeznaczony do odzyskiwania utraconych podczas biegunki i exsicosis energii, wody i równowagi elektrolitowej.

Lek został zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z normami wspólnotowymi pediatrów i gastroenterologów w Europie (ESPGAN) Światowej Organizacji Zdrowia, odnoszące się do składu mieszaniny na nawodnieniu ustnej.

Forma apteka wytwarzania

HUMANA niemiecki firma produkuje preparat farmaceutyczny w postaci rozdrobnionych dawki proszku z 6,25 g do przygotowania roztworu, pakowany w hermetycznie zamykanych opakowaniach. Pakiety będą w sprzedaży w opakowaniach po 12 sztuk.

Dostępne są dwa rodzaje postaci proszku:

  • „Humana Elektrolit” z kopru do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia oraz u dorosłych;
  • „Humana Elektrolit” z zapachem i smakiem banana do stosowania u dzieci w wieku od trzech lat oraz u dorosłych.

opakowania porcjowe zawierające proszek do rozpuszczenia w ćwierć litra wrzącej wody. Odebrane utwardzający według potrzeby picia na gorąco lub na zimno.

Wykonane z porcji napoju w proszku są gwarantowane nadaje się tylko na jeden dzień. niewykorzystane ciecz ulega zniszczeniu po tym okresie.

Skład części proszku

Część proszku „Humana elektrolitu” koper, dodanie cytrynianu potasu i sodu zawiera chlorek sodu i glukozy, a także obojętne zarobki maltodekstrynę. Właściwości organoleptyczne, ze względu na obecność w nich kopru włoskiego i ekstrakty kminku, olej z kopru włoskiego.

Część w postaci proszku o zapachu i smaku banana zawiera te same elementy, jak również środek słodzący, acesulfamu potasowego. Jako środek pomocniczy w obojętnym części zawiera maltodekstrynę. Organoleptyczne właściwości leku, ze względu na obecność w proszku odpowiedniego naturalnego smakowego.

Zalety porównawcze Humana Elektrolyt

  • Natychmiastowe uzupełnianie utraconych płynów i elektrolitów.
  • Bańki zarówno ciężkość i czas trwania zespole odwadniania.
  • Doskonałe właściwości organoleptyczne.
  • Komfort gotowania i konsumpcji.
  • Wszechstronność do stosowania w pediatrii i ogólnej praktyki terapeutycznej.

W związku z tym jego zalety, lek jest aktywny popyt na rynku farmaceutycznym. Z powodzeniem stosować oba rodzaje przygotowania „Humana elektrolitu” prawdziwych pacjentów, pediatrów i lekarzy ogólnych na forach medycznych niezawodnie świadczą o tym. Podkreśla pozytywną percepcję dzieci roztworze. Nie jest to zaskakujące, ponieważ herbata „Humana Elektrolit” różni przyjemny smak.

Zakres zastosowania

„Humana Elektrolit” jest zalecany do stosowania u pacjentów zarówno w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych.

Równie powodzeniem stosowane:

  • przy pierwszych oznakach biegunki, aby zapobiec odwodnieniu;
  • do łagodzenia ostrej i przewlekłej biegunki dowolnego pochodzenia;
  • z zespołem biegunki połączonej z zespołem wymiotnym, aż do stopnia exsicosis rozwój I-II.

W zależności od nasilenia zespołu ustanowioną przez pacjenta, można podawać jako monoterapię lub jako część zintegrowaną leczenia.

Mechanizm działania

„Elektrolit Humana” zapewnia profilaktykę w łagodnych przypadków biegunki i eliminuje odwodnieniu w ciężkich przypadkach. Optymalna ilość względna sodu i glukozy i tanie rozwiązanie osmolarność zapewnienia szybkiej absorpcji w przewodzie żołądkowo-jelitowym. To, co stanowi o jego skuteczności w zwalczaniu exsicosis i progresję syndromu odwodnienia. Wskutek odzyskanego równowagi wody i elektrolitów kwasowo-zasadowej, pacjent może uniknąć zagrożenia w kwasicy metabolicznej.

Zawarty w kompozycji Humana Elektrolyt glukozy, a ponadto sprzyja przenikaniu potasu i sodu w błonie śluzowej jelita cienkiego, co powoduje szybsze normalizuje równowagi wody słonej i metabolizm.

Oznaczenie ilościowe zawartości sodu w roztworze końcowym celowo zbliżył się do średniej ilościowy wskaźnik utraty sodu biegunki różnego pochodzenia. Ilościowa zawartość potasu w roztworze odpowiada fizjologicznej potrzeby dla organizmu, co prowadzi do zapobiegania hipokaliemii wykonanej z utrzymującym się na biegunkę.

Humana Elektrolyt zapobiega również utracie wagi w czasie choroby. Ilościowo symetryczne obecność glukozy i maltodekstryny optymalny poziom energii daje ciało pacjenta, zapobieganie utracie masy podczas ponownego uwadniania. Zapobiega to komplikacje występujące w czasie wymuszonego głodu, który ma tendencję do niekorzystnego wpływu na proces trawienia i metabolizmu.

„Humana Elektrolit”: instrukcje użytkowania

Po wstępnym rozpuszczeniu lek jest stosowany jako zamiennik ułamkową leczniczego napoju. Do tego proszku zawartość opakowania muszą być rozcieńczone w szklance ciepłej wody (1/4 litra).

Otrzymany roztwór uważane gotowy do użycia, nie może być dalej rozcieńczony do smaku lub dodawać pewną ilość soli do słodzenia można tylko chłodzenia lub ogrzewania urządzenia, zgodnie z życzeniami pacjentów. Dodatkowe rozcieńczanie lub słodzące niekontrolowany alter osmolarności roztworu „Humana elektrolit” instrukcje stosowania ostrzega, że.

Rozcieńczenie otrzymanego roztworu w proszku stosuje się w porcjach, w zależności od systemu, niezależnie od posiłku. Rzeczywiste terminowe i szybkie rozpoczęcie leczenia w momencie rozpoznania zespołu biegunki nawet przed oczywistych objawów odwodnienia.

Dzienna dawka jest obliczana indywidualnie w zależności od stopnia nasilenia odwodnienia, aw przypadku dzieci zgodnie z ich wiekiem. Zastępcza terapia powinna być kontynuowana w całym zespołem biegunka, aż do jego likwidacji odporny.

Łączna kwota terapii zastępczej powinny odpowiadać wielkości utraty płynów przez cały okres biegunki. Podczas leczenia wytyczna adekwatności napełniania odwodnienie jest pragnienie.

Stosowanie u dzieci jazdy

Dzieci w wieku od 0 do trzech miesięcy przypisane z kopru „Humana elektrolitu”. Instrukcje do stosowania zaleca napój pacjenta w ciągu dnia, od 200 do 800 ml roztworu do 3-8 technik wymiany, w zależności od ciężkości zespołu odwadniającego i zgodnie z objętości cieczy utraconej w stolcu.

Dzieci w wieku od 4 do 5 miesięcy powinny otrzymywać ułamkową również ma podobną 300-700 ml roztworu na dzień w zależności od wzoru obliczeniowego: 50-100 ml / kg masy ciała pacjenta.

Dzieci w wieku od 6 miesięcy do roku daje 375-1200 ml roztworu zastępczego dziennie przez 3-8 przyjęć. Dzienna ilość cieczy medycznej, oblicza się według wzoru: 50-150 ml / kg wagi dla niemowląt.

W wieku od 1 roku do 3 lat dzieci otrzymują 200 ml „Humana Elektrolit” z kopru włoskiego od 2 do 8 razy dziennie. Dzienna ilość płynu odżywczego określonego wzorem: 50-150 ml / kg masy ciała dziecka.

Dzieci starsze niż 3 lata i szkoła dla pięciu pierwszych godzinach choroby powinny otrzymywać 1-2 łyżki roztworu co 10 minut, aby ugasić pragnienie. Ponadto dają 100-200 ml „Humana elektrolitu” z bananów 2-8 razy dziennie. Dzienna ilość substytucji ilości płynu z 50-150 ml / kg masy ciała pacjenta dziecka.

Stosowanie u dorosłych schemat

Dorosłych, czyli pacjentów w wieku powyżej 15 lat, pierwszy 05:00 ułamkową należy pić do 1 litra roztworu, do poczucia pełnej gaszenia pragnienia. W kolejnych godzin i dni choroby pacjent powinien wziąć 200 ml wymiany płynu po każdym odcinku biegunka. Całkowita dzienna ilość roztworu elektrolitu „Humana” oblicza się według wzoru: 20-40 ml / kg masy ciała pacjenta.

Zastępcza terapia powinna trwać do trwałego zawieszenia biegunki. Całkowita ilość alkoholu spożywane w ciągu roztworu leczenia choroby powinna odpowiadać objętości ubytku wody w organizmie ciekłego stolcu.

„Humana Elektrolit” nie jest etiotropowych lek. Nadrabiamy utraconej wody i równowagi elektrolitowej, że nie działają na przyczynę, czyli choroby podstawowej, spowodowała wymioty i biegunkę. Może być stosowany tylko jako objawowe, czyli pomoc na zrekompensowanie utraconych płynów i składników mineralnych. Main, etiotropowych, czyli działające na przyczynę choroby, leczenie powinno być przepisywany przez lekarza podczas wizyty pacjenta.