186 Shares 7801 views

Analiza wiersza Lermontowa „The Prisoner”. Ciężkie emocje poety

Mihail Yurevich Lermontow – jest jednym z tych poetów, których prace są bardzo emocjonalne, szczere i godne najwyższej pochwały krytyków literackich. Ale więcej niż 150 lat temu, za odwagę i wytrwałość Zasugerowałem Michael był w tym czasie zatrzymanego. Okres ten był jednym z najtrudniejszych w życiu wielkiego poety, więc w murach więzienia napisał kilka prac szczególnie wnikliwe. Analiza wiersza Lermontowa „The Prisoner” pomoże nam odkryć duchowych doświadczeń autora. Najpierw rzućmy okiem na jego zwięzłej treści.


Tekst „The Prisoner” poematu

Ten wierszowy praca jest napisane przy użyciu pląsawicy technika chetyrehstopnym. Logicznie rzecz biorąc, można je podzielić na trzy części, z których każda z nich jest zakończenie poprzedniego i ma pewien charakter.

Zaczyna się wiersz „Więzień” Lermontow z prośbą autora do otwarcia więzienia i pokazać blask nowego dnia, który jest dość przewidywalna, bo więzienie w tym czasie naprawdę wyglądał jak lochu opowieści o Koshchei nieśmiertelnej. Poza tym chęć iść za darmo, mówi Michael i jego tęsknotę za Black-eyed pokojówka i dzielnym koniu, ale w drugiej części linii produktów można prześledzić panikę, że więzienie jest wysoka, a ukochany jest bardzo daleko. Analiza Lermontow wiersz „Więzień” prowadzi do zrozumienia psychologii takich ostrych przejść z jednego do drugiego nastroju. Trzecia część pracy opowiada o kompletnej beznadziei.

Analiza Lermontow wiersz „Więzień”

cenzura polityczna 18 wieku nie pozwalają na znalezienie rozwój wielu autorów. Był to trudny okres, a potem, kiedy napisał wiersz „Więzień” Lermontov. Analiza tego produktu pozwoli nam zbadać stan autora w czasie, gdy był w murach więziennych z powodu ich kreatywności.

Pierwsza część pokazuje nam Lermontov silnej woli i odważnego człowieka. Jego pragnienie, aby wskoczyć na konia i gorliwy spieszyć się do ukochanej mówi, że zapał poety nie jest uspokoić nawet niesprawiedliwe kajdany. Michaił Lermontow była znana do społeczeństwa, w którym przędzy jako buntownika z wolnej idei, dlatego wiele osób go szanowali.

dusza poety

Poprzez analizę wiersza Lermontowa „The Prisoner”, należy zatrzymać i druga część. Jest on przedstawiony do czytnika jest w śledzeniu wątpliwości we własne możliwości i powolną realizację beznadziejności sytuacji. Tak przytłoczony i rozbrojony środowiska Michael nie był przyzwyczajony do widząc jego towarzysz, dlatego wszystkie ich prawdziwe uczucia poeta mógł przejść tylko w poezji, życie wciąż pozostaje nie do zdobycia.

Podniesienie trzeciej części poematu, powoli zbliżają i jego podstawowe znaczenie. Dekadencki duch historia mówi nam, że poeta jest zmęczony walczyć o niezależności od spółki i jest gotów przyznać się do porażki. Okres aresztu była dla Lermontowa niektóre świadomość trudnej rzeczywistości, że twórca walczył całym swoim krótkim życiu.