649 Shares 2129 views

Jak sadzić jedną piątą? Wskazówki i sztuczki

W tworzeniu Kompozycje Krajobrazowe Thuja działa jako solista. Dokonywanie alejki, alpine jest kompletna bez tego pięknego drzewa. Ponadto, istnieje wiele jego gatunków. Thuy mają kształt kolumn i sferycznych; Igły kolor – ciemny zielony, jasnozielony, brązowy, różowy, złoty. Łącząc w składzie różnych typów, można stworzyć prawdziwe arcydzieło krajobrazu. Wiele zasadził drzewo w przedniej części domu, bo jest skromny w uprawie i naprawdę jest klejnotem, nawet najbardziej nudne płot.


Jak sadzić Thuja

Należy zauważyć, że natychmiast Tuja jest absolutnie nie ma żadnych problemów w sadzenia i uprawy. Ale w porządku, że drzewo rośnie naprawdę piękne, przestrzegać kilku prostych zasad stoi. Człowiek, który pierwszy postanowił ozdobić spisek tej rośliny, można by zapytać: „A jak zasadzić piątą?”. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Więc zaczynamy.

lądowanie

Przed sadzić sadzonki tui, należy rozumieć terytorium, na którym będą rosnąć. Witryna powinna być słonecznie, to drzewo będzie można rozkoszować się bujną zielenią, ale jednocześnie nie jest całkowicie otwarty, w celu uniknięcia zamarzania w zimie. Tuja dobrze rośnie w każdej glebie. Jedyny warunek – gleba musi mieć dobrą przepuszczalność. Jeśli gleba jest glina, zrobić drenaż. Doły do sadzonek powinna wynosić około 60 – 80 cm głębokości, ale jeśli sadite wysokich odmian, a następnie kopać głęboki dół. Sadząc młode drzewa alejki między urlopem nie mniejszej niż 2 metry dla wysokich odmian. – Nie mniej niż 5 m nie należy zapominać, że drzewo rośnie nie tylko w pionie ale również w szerokości. Zasadził go na stałe miejsce w każdej porze roku, ale jeśli robisz to na wiosnę, drzewo będzie silniejsza i lepiej przygotować się do zimy.

pielęgnacja

Do młodych roślin łatwo cierpiał stres transplantacji, powinien być po raz pierwszy do pasz. Jeśli masz złożonych nawozów bezpośrednio do otworu Sadząc, pierwszy top dressing trzeba tylko pięć lat. Po raz pierwszy po posadzeniu Thuja należy nawadniano co tydzień zużycie wody – około 10 litrów na podstawie korzenia. W czasie upałów, objętość wody wzrasta. Między podlewania zaleca się wykonywać irygacji. Ze względu na fakt, że system korzeniowy roślin jest prawie na powierzchni, po podlaniu jest wymagane, aby rozluźnić glebę: tak korzenie otrzymują więcej tlenu i tui wzrośnie lepiej.

zimowanie

Innym problemem, który może pojawić się: „Jak prawidłowo sadzić tuje i utrzymać go w zimie,” Należy zauważyć, że wt dość łatwo znosi mrozy zimy. Ale jeśli masz możliwość, by zakończyć się na drzewo, zrób to. Torf warto poświęcić przynajmniej w pierwszych latach drzewa życia. I znowu, w trakcie obfitych opadów śniegu śnieg zatkanego między gałęzie korony, które mogą uszkodzić drewna i utratę formy. Aby Thuja nie złamał się pod ciężarem śniegu i dostaje niechlujny wygląd, komunikować swoje oddziały ze sznurka.

przycinanie

Przycinanie i kształtowanie Thuja dobrze tolerowane. Ale nie należy wyciąć gałęzie więcej niż jedną trzecią. Przycinanie odbywa się w miarę potrzeb, dając niezbędną formę zakładu. Na tej manipulacji, należy użyć maszynki do strzyżenia, które są sprzedawane w każdym sklepie ogrodniczym.

Tuja „szmaragd”: sadzenie i pielęgnacja

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele odmian tui, inny kształt i kolor korony. Jednym z najbardziej popularnych odmian tui jest „szmaragd” lub, jak to nazywa, western tui. Roślina ta ma kształt stożkowy, drzewo rośnie na wysokość 5 m. Igły światło zielone. Sadzenie tui „szmaragd”, jak również opiekę dla niej, nie różnią się wyjątkowy. Popularność tej odmiany jest nabywany przez cieniu tolerancyjny i mróz.

Uroda i korzyści

W tym artykule dowiedziałeś się jak sadzić Thuja. Rosną na stronach to wielkie drzewo, to nie tylko piękny, ale ma również właściwości lecznicze. Zapach obiegu igły tui, zdolną do oczyszczania powietrza z patogennych bakterii. A wszystko za sprawą olejków eterycznych zawartych w liściach i drewna roślin.