812 Shares 1341 views

Klasyfikacja ryb: podstawą taksonomii i przykłady

Ryby są niesamowici mieszkańcy wodnego świata. Jest to jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych grup zwierząt. Charakterystyczne cechy struktury, klasyfikacji i charakterystyki ryb, umieścić w jego podstawie, zostaną omówione w naszym artykule.

SuperClass Ryby: ogólna charakterystyka

Nic dziwnego, że pewni ludzie porównać je z tymi zwierzętami. O nich mówić: „czuję się jak ryba w wodzie”. I rzeczywiście, ryby mają cechy strukturalne, które pozwoliły im na opanowanie tego środowiska. Należą opływowy kształt ciała, obecność żeberek i skalach, śluz bogate skóry i skrzeli oddychanie.

Podstawy klasyfikacji

Te zwierzęta wodne można podzielić według różnych kryteriów. Przede wszystkim ryby są uważane za klasyfikacja cech strukturalnych. W zależności od tej dobrej klasy chrząstki i kości. Ostatnio przedstawiciele są bardziej zaawansowane funkcje, struktury i wytrzymałości. Dlatego też, w tym systematycznego jedności jest jeszcze alokować liczbę jednostek.

Według dziedzinie wykorzystania dobrej żywności i ozdobnych ryb. Pierwszy człowiek hodowane w akwariach i stawach jako dekoracyjny ornament. Ten Skalary, Catfish, neon, gupików, kolce, i wiele innych. Komercyjne człowiek ryby hodowane do spożycia przez ludzi. Od dawna ich mięso i jaja są ulubionym przysmakiem oraz tłuszcz – cenny lek.

Istnieje również klasyfikacja na środowisko ryb. Uwzględnia warunki ich siedliska. Może to być różne rodzaje wód: świeże, ocean lub morze.

Złowionych ryb i … Big

Klasyfikacja ryby handlowej uwzględnia także wielkość. Z tej funkcji zależy od metody wychwytywania i późniejszego składowania surowców. Wagowych, a wielkość rozróżnienie małych, średnich i dużych ryb. Każda z tych grup ma swoje cenne właściwości. Na przykład, szproty różnią doskonały smak i są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym, pomimo bardzo małej wielkości.

Dla ryb komercyjnych właściwości gastronomicznych mają szczególne znaczenie. W związku z tym, że odznaczają się ilości tłuszczu. Na przykład, dorsz, morszczuk Nawaga Europejska i wskaźnik ten nie przekracza 4%. Takie związki uznaje się za niskotłuszczowe lub chude. Najwyższy wskaźnik w oparciu o zakładany szprot, makrela, śledź, Saury, jesiotra gwiaździstego i jesiotra. Ich składnik tłuszczowy znacząco przewyższa poziom 8%.

Commodity Badania stosowane pojęcie „gatunku” i „rodziny”. Ryba, ryba Klasyfikacja ustalona przez praktykami handlowymi często na podstawie objawów zewnętrznych. Na przykład, rodzina śledzia zebrano w którym korpus jest bocznie sprężonego i skale spada swobodnie. Takie ryby są pozbawione linii bocznej. Mają jedną płetwę grzbietową i ogon ma charakterystyczny wycięcie. Rodzina ta obejmuje śledź, szprot, szprot, szproty.

Anatomiczny klasyfikacja ryb: tabela

Uważa się, że gdy podzielone na klasy ryb są brane pod uwagę jedynie cechy konstrukcji szkieletowej. Ale to nie jest prawda. Podstawy klasyfikacji anatomiczne są podane w tabeli.

Znaki dla porównania Klasa chrzęstnej ryb Klasa Bone Fish
Struktura szkieletu Pełni ukształtowany chrząstki Struktura szkieletowa zawiera kości
Obecność pokryw skrzelowych Brak, otwarte na zewnątrz szczeliny skrzelowe otwory oddzielnych Obecny, chronią skrzela i biorą udział w ruchach oddechowych
pływanie pęcherz nie jest
Rodzaj zapłodnienia i rozwoju Wewnętrzny, bezpośredni Na zewnątrz, pośrednie
cechy kulminacyjnym Przewody układu pokarmowego, rozrodczego i wydalniczego są przydzielane steku Cloaca nie jest dostępny, każdy system ciało otwiera własną dziurę

siedlisko

Klasyfikacja siedlisk ryb określa również kilka grup. Pierwszy z nich to mieszkańcy morskich. To flądra, śledź, halibut, makrela, dorsz. Ryby słodkowodne są karp, jesiotr, karp, węgorz, karp. Spędzają całe swoje życie w środowisku, gdzie jest ich tarło. Funkcje życiowe tych grup zależy od zasolenia środowiska. Tak więc, jeśli ryby morskie migrują do świeżej wody, szybko umierają.

ryby migrujące

klasyfikacja siedlisk ryb i stylu życia obejmuje inną grupę o nazwie Globe. Obejmuje ona przedstawicieli nadklasy, które żyją w morzu, ale tarło w wodach słodkich odejścia. Ten jesiotra i łososia. Takich ryb dwuśrodowiskowych nazywane są anadromicznymi. Ale podczas tarła węgorzy podróżują w przeciwnym kierunku – od rzeki do morza. Są typowymi przedstawicielami katadromicznych ryb.

Wykonując tę trudną drogę, przedstawiciele przechodni tracą dużo energii. Mają do pływania pod prąd, aby przezwyciężyć kaskady, wodospady. Przez cały ten czas nie jedzą, i wydać własne rezerwy tłuszczu i substancji odżywczych. Dlatego wielu ryby migrujące pływać zamiast reprodukcji, tarło i umierają. Stałe miejsce z powrotem już nieletnich mieszkania. Nadal jest to tajemnicą, jak ryba znaleźć drogę do domu. Inni mogą pojawiać kilka razy w ciągu swojego życia. Podczas tarła wielu ryb metamorfoz zewnętrznych. Na przykład, łosoś rośnie garb na plecach, zakrzywione szczęki.

Zatem klasyfikacja ryb na podstawie kilku cech. Są to cechy szkieletu i strukturze wewnętrznej, wielkość, zawartość tłuszczu, środowisko, styl życia, zakres stosowania.