292 Shares 3280 views

Co to jest zapora?

Jeśli właściciel komputera podłączonego do globalnej sieci Internet, nie wie, co firewall i nie podejmuje żadnych działań, aby chronić informacje, które niepotrzebnie na ryzyko. Według statystyk, komputer z otwartych portów (firewall) nie jest narażone na ryzyko zakażenia co 2-5 minut.

Fakt, że istnieje ogromna ilość różnych złośliwych programów, wszystko słyszał. Opowieść o potencjalnych zagrożeniach związanych z siebie gorszego. Choć skupić promieni monitora CRT lub w pewnym momencie usunąć chipy BIOS przez długi czas w przeszłości, zastąpionego przez praktyczną korzyścią dla twórców złośliwego oprogramowania, jednak w czasie jego pobytu w Internecie, aby chronić dane na komputerze jest to konieczne.

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie „Co to jest zapora”, należy określić, że firewall i antywirusowe – to dwie różne rzeczy. Nie należy mylić tych pojęć! Część wirusy rozprzestrzeniają się przez zainfekowanego pliku w systemie „czystej”. I nie ma znaczenia, kto jest uruchomienie zainfekowanego programu – użytkownik lub system operacyjny (Autoodtwarzanie). Ale inne możliwości są wykorzystywane do rozprzestrzeniania sieć globalną bez konieczności rozruchu bezpośredniego. Oczywiście, jeśli pierwszy program rozpoznaje ochronę antywirusową, sieć przed zakażeniem, są praktycznie bezsilni.

Aby odpowiedzieć na pytanie „Co to jest zapora” Rozważmy prosty przykład. Komputer podłączony do sieci – jest to dom z wieloma oknami i drzwiami. Niektóre drzwi są przeznaczone dla gości, jak to prawo w salonie, podczas gdy inni – dla psów i kotów itp samo z oknami :. Trzeba być stale uchylone, gdyż przecina nić, za pomocą których dziecko rozmawia z przyjacielem, sąsiadem a drugi jest okresowo otwarte, a trzecia – ślepa. Jest oczywiste, że aby zachować je wszystkie „szeroko otwarte” – to dość niebezpieczne, bo każdy złodziej może łatwo doprowadzić do domu niczego.

Okna i drzwi w tym przykładzie – a porty sieci komputerowej. Jeśli użytkownik nie wie, co to jest zapora i nie ustawić odpowiedni program, wszystkie porty są otwarte. Za ich pośrednictwem można uzyskać dostęp do informacji na komputerze: tylko kraść albo złośliwy kod do zainfekowania systemu. Zapora jest specjalny program obejmujący „ekstra” porty i umożliwia elastyczność, aby dostosować pracę z niezbędną. Przez analogię do domu – strażnik, dokładnie określić, gdzie A powitanie odwiedzających, i gdzie – nie. Nazwa pochodzi z języka angielskiego. Zapora (ściana przeciwpożarowa). Czasami jest zapora termin – niemiecki synonim. Sprawdzić portów komputera może 2iP na stronie rosyjskiej.

Zapora jest częścią systemu windose, ale jest to dość proste, więc wskazane jest, aby zwrócić uwagę na produkty specjalistyczne. Wiele z nich, a każdy znajdzie najlepsze rozwiązanie.

Użytkownicy, którzy chcą w pełni chronić dane na komputerze, konieczne jest, aby spróbować wykorzystać zintegrowanych rozwiązań programowych. Zwykle w tytule jest słowo «Bezpieczeństwo». Na przykład, Kaspersky Internet Security, Comodo Internet Security, Norton Internet Security, itd. Programy te łączą w sobie jakość antywirusa i zapory. Jednak wiele z tych rozwiązań są dystrybuowane na zasadach płatnego. Jednocześnie, istnieją zarówno darmowe firewalle i oprogramowanie antywirusowe. Tak więc, przez ustawienie, na przykład program antywirusowy Avira Free (bezpłatny), a Comodo Firewall można zorganizować niezawodną ochronę przed szkodliwymi programami. Wszystkie ściany ogniowe zapewniają wiele funkcji zabezpieczeń, więc przed ostatecznym wyborem spróbować wybrany „kandydatów”. Na przykład, firewall, który jest częścią Dr.Web, gdy próbuje własnych programów na dostęp do sieci, wyświetla okno dialogowe z opcjami działania. Może to być przydatne, jeśli program ma „popytu” chce, aby uzyskać online.