380 Shares 3644 views

spaniele odmian ze zdjęciami i opisem

O psa rasy spaniel słyszał wszystko. Ale ktoś jednocześnie przypomina rosyjski Ushastik przewożący kaczki z bagien. Inne są po prostu inteligentny Cocker, prawdziwy angielski lord. Jednak ta lista się nie kończy. Dzisiaj będziemy rozważać różne spanieli, jak różnią się one od siebie. Dobroduszny i zabawny, te stworzenia podbić serce od pierwszego wejrzenia. Są bardzo dobrze żyć w mieszkaniu miasta. Oczywiście, pod warunkiem regularnego chodzenia. Zacznijmy więc do zapoznania się z odmian spanieli.


Historia rasy

Dziś można je słusznie uważana najbardziej lojalnych, inteligentny, odważny i piękne zwierzęta na Ziemi. Wdzięku, elegancki i małych, są doskonale przystosowane do życia z mężczyzną. Ich historia zaczyna się od starożytności, kiedy to wszystkie rasy zostały podzielone na 4 grupy:

  • psy do polowań;
  • psy gończe, podnoszenie grę na skrzydle;
  • straż;
  • karzeł.

Druga grupa, która obejmuje psy ptactwa wodnego, są założycielami spanieli, ale informacje o nich pozostała bardzo mała. Dopiero od końca XIX wieku, istnieją dowody formacie psów, którego cechy przetrwały do dzisiaj.

Cocker spaniel angielski

Zaczniemy od tych fascynujących stworzeń ulubionych słonecznych dzieci. Ich przodkowie są hiszpański pies, który został przywieziony do Anglii w XIV wieku i był używany do polowania ptaków. Jednak hodowcy nie zostały umieszczone dane zewnętrzne tych zwierząt, a oni do pracy w celu zmniejszenia wzrostu. Pies miał być mały, aktywny i hardy.

Trudno nie zwrócić uwagę na nich, biorąc pod uwagę gatunek polowanie. Cocker spaniel angielski jest uważany za model psów domowych, pomimo swojej przeszłości. Jest silna, aktywna i żywa istota, która ma ostry intuicji. Doskonała aportirovschik, Cocker różni charakter wesoły. Autonomiczny i niezależny, są one jednak bardzo przywiązany do swoich właścicieli. Oni dobrze dogadują się w małych mieszkaniach. Luksusowe faliste włosy to prawdziwa ozdoba pies. To wymaga regularnego czesania, ale jest hipoalergiczny, jest opisywany we wszystkich odmianach. cocker spaniel, zdjęcia, które dajemy do znajomego, najczęściej czerwone lub kawy, rzadziej czarny. Bardzo elegancka kreacja, z wydłużonym pyskiem, kompaktowe.

Cocker spaniel amerykański

Bardzo interesujący pies, który będzie doskonałym towarzyszem dla swojej rodziny. Jest to bezpośredni potomek Cocker, ale z kilkoma różnicami. „American” w kompaktowym formacie i oryginalnej głowicy z okrągłą kopułą czaszki. Kufa jest szeroka i kwadratowa. Solidna obudowa, szyjka wysoko osadzone, długie i muskularne.

Jeśli właśnie zaczęła badać różnorodność spanieli, na początku zdefiniujmy Najbardziej uderzającą różnicę pomiędzy każdym z nich. „Amerykanie” stand średniej długości włosy, często prosto. Jedwabista w dotyku nim. ciemny kolor, czarny, czerwony lub kawy. Drugą najbardziej popularną odmianą wszystko składać na wystawach rocznych.

Springer spaniel angielski

Polowanie ras dzisiaj bardzo dużo. Nawet na pokazach istnieją sędziowie, którzy specjalizują się wyłącznie na opisie myśliwych. Nie jest to zaskakujące, ale różnorodność spanieli widać przez kilka godzin. Springer spaniel angielski – jest to jedna z najstarszych ras myśliwskich. Zakłada ona, że przodkowie byli psy wodne, ale hodowcy przyniosły ogromną liczbę krzyży, aż doszli do nowoczesnych standardów.

Ten śmiały energiczny pies, dość duży i wymaga regularnych ćwiczeń. Doskonałym towarzyszem myśliwego, ale może żyć w mieszkaniu. Jedyne, co trzeba – jest to długi spacer. Wysokość kłębu – 50 cm; ciężar – 22 kg. Obudowa jest kwadratowy, muskularna szyja bez zmarszczek. Dobrze rozwinięte mięśnie. Głowa jest średniej długości, czaszka szeroka, kaganiec wystarczająco głęboko. Ten krótkowłosa spaniel. ras gatunki wykazują podobieństwa, jednak każdy z nich jest wyjątkowy. Wełna jest gęsty, prosty, leżące, nieco wydłużone w brzucha i nóg. kolor kawy z białym lub czarnym i białym.

Welsh Springer spaniel

Jeżeli nie jesteś specjalistą w dziedzinie hodowli psów lub profesjonalnego hodowcy ras myśliwskich, a następnie ustalić, na pierwszy rzut oka, gdzie język angielski i walijski, który będzie dość trudne. Przez długi czas były one jako jeden rasy, i dzieli tylko w XX wieku. Ten gatunek jest „light” jeden Anglik. Wysokość – około 46 cm, ciężar – około 17 kg. Charakter i nawyki sam nie będę opisywał, ponieważ nie istnieją zasadnicze różnice. Kolor ciemno czerwony z białym.

Vahtelhund

Pies pochodzenia niemieckiego, która praktycznie nie rozprzestrzenił się poza granicami Niemiec. To jest inny rodzaj spaniel. Pies jest dość duże, do 54 cm na kłębu, o wadze około 20 kg. Piękny Hunter, który działa w dowolnym miejscu, nawet w bagnisty i zalesiona. Bardzo dobra gra nawiedza ślad krwi. Jednakże, mieszka w mieszkaniu, pod warunkiem, że właściciel często idzie na charakter i idzie z nią na spacer.

brązowy kolor lub brązowe, długie włosy, grube i faliste. Obudowa jest długa i mocna, silna szyja bez fałd, krótkie schabu. Głowica schną, płaska czaszka. Przejście od czoła kufie słabo wyrażone. Trochę jak seter formatu.

Clumber Spaniel

Ponownie, większość z was powie, że po raz pierwszy usłyszał o podobnej nazwie. Odmiany psa rasy spaniel znany głównie w wąskich kręgach hodowców i pasjonatów polowań. Clumber – jest prawie wyłącznie mieszkańcy Anglii, poza istnieją jednostki. Będąc na ziemi, są one idealne do polowania na bażanty w otoczeniu parku.

Wzrost psów – około 48 cm, ciężar – 34 kg, dodatek jest dość gęsta. Tylna część ciała jest bardzo silny, a brzuch podciągnięty. Głowa jest masywna, duża, z wyraźnym guzem potylicznym. Czaszka jest szeroka, kwadratowy pysk. Wełna jest gęsty i gęsta jedwabistą i proste. Kolor jest najczęściej lekkie, białe lub czerwone światło. Zaleca się zachować na wsi, potrzebuje przestrzeni i ćwiczeń, aby utrzymać dobrą formę. Należy regularnie szczotkowane, reszta włosów jest bardzo prosta w czyszczeniu. Nie wymaga dodatkowego pływanie, oprócz tego, co otrzyma w wodach naturalnych w trakcie polowania.

Kooikerhondje

Ten holenderski spaniel. Gatunek wyhodować ze zdjęciami trochę zaskoczony, oni naprawdę tak dużo? Tak, choć większość i nie występuje w Rosji. Jest to dość stara rasa, która przekłada dźwięki jak „utyatnik”. Oznacza to, że jest tradycyjnie myśliwy był na ptaka. Mały i kompaktowy, wynosi tylko 30 cm w ramieniu i waga – 10-15 kg. Bardzo wytrzymały, nie boją się zimna i deszczowej pogody. Wspaniały towarzysz, który czule odnosi się do wszystkich członków rodziny. Nie dobrze żyć w warunkach mieszkaniu, ponieważ potrzebują dużo ruchu. Ale jeśli jesteś gotów podjąć godzin długie spacery codziennie, to zajmie nawet normalnych warunkach malagabaritki.

Sussex Spaniel

Biorąc pod uwagę różnorodność spanieli od fotografii, widzimy, że wszyscy mają podobne cechy. Co więcej, większość gatunków linii – są z Anglii. To płynnego pies wyniku krzyżowania Springer i Clumber i jest przeznaczony do polowania bażanty i kuropatwy. Podobnie jak jego przodkowie, jest bardzo wymagający na działaniach fizycznych. Wysokość więdnie sięga 40 cm, ciężar – około 22 kg.

Obudowa masywna i nieco rozciągnięty, szyja jest długa i silna. Głowa jest duża, czaszka jest szeroka, uwypuklenie. Oczy są duże, w kształcie migdałów. Wełna jest gęsty i prosto z podkładem gęstej. Malowanie złoto-brązowy lub brązu.

field spaniel

Field spaniel – potomkowie cockers i wniosków z poszczególnych linii w celu uzyskania psa czystej czarnym kolorze. Zrobić i nie udało, ale w 1892 roku, te psy zostały uznane jako odrębna rasa. Wysokość kłębu – około 45 cm, a waga – od 18 do 25 kilogramów.

Obudowa rozciągnięty, silny. Szyjka jest długi i mięśni. Głowa jest długa i wąska, jak pysk. Wiszące uszy, ustawiony na tyle niska. Sierść jest długa, błyszcząca, jedwabista, zupełnie pozbawiony loków. Gęste podszycie zapewnia doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jednolity kolor czarny i żółty. Przystosowany do życia na wsi, idealny towarzysz dla myśliwego. W warunkach miejskich jest dość zostanie podane wystarczającej uwagi i spacerów. Jest to charakterystyczna cecha wszystkich spanieli, kochają przestrzeń i swobodę ruchów.

Irlandzki spaniel wodny

Do tej pory jest to ostatni wyścig, który będziemy rozważać. Jest to najstarszy rodzaj ras myśliwskich, ale również najrzadszych na całej ziemi. Dziś znowu budzi zainteresowanie, ale mówić o ożywienie jest jeszcze zbyt wcześnie. Z wyglądu jest to mieszanina królewskich pudli i spanieli i Labrador. Ale ostatnia dzisiaj popchnął Irlandczyków na ich miejsce na polowanie iw domu. Pies wyróżnia wzrostu, osiąga 61 cm na ramieniu i mocny wadze 30 kg. Rasa ta nie rzucić i nie pachnie, ale na tym koniec plusy areszt domowy. Psy nie widzą siebie bez polowania i można uruchomić kilometrów każdego dnia. Dlatego za treści miejskim nie nadaje. Ale na dziedzińcu myśliwy może pokazać się w jak najlepszy sposób, ponieważ nie zajmuje tylko ptactwo wodne, ale również zając i lisy.

zamiast wniosku

Pomimo pewnych różnic zewnętrznych, wszystkie spaniele są potomkami tych samych psów. Z biegiem lat, wybór każdego z tych gatunków nabył niektóre z cech, które są charakterystyczne tylko dla niej. Dzisiaj można zobaczyć różnorodne spanieli ze zdjęciami i opisem, i porównać je ze sobą. Ale wyraźnie identyfikowalne i wspólne cechy, które są wspólne dla wszystkich tych psów. Ta niepohamowana żądza działania, aktywności i mobilności. Zablokować wszystkie spaniele w mieszkaniu jednego jest równoznaczne śmierci. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do młodych psów, choć aż do sędziwego wieku, będą zadzwonić do uruchomienia każdego dnia. Dla bardzo zapracowanych ludzi, którzy nie lubią tracić czasu na ulicy, nie pasują. Spaniel nie mogą zostać zaspokojone przez zwykłą wizytę do obszaru przydomowego. Wyrzucić energię potrzebną do uruchomienia na znaczną odległość w trybie dość aktywny. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rowerowa, która będzie przydatna dla właściciela i jego zwierzę.