224 Shares 2350 views

Artery bypass surgery wieńcowa – co to jest? Naczynia wieńcowe obwodnicy serca

Choroba niedokrwienna serca jest prawdziwą plagą 21 wieku. Prawie co druga osoba cierpi z powodu tej choroby. Niektórzy mogą leczyć choroby z lekami, ale co jakiś istotny zabiegu. Jednym z podstawowych działań, zmniejszenie przepływu krwi w naczyniach serca, wieńcowych obwodnicy.

Co to jest?

Termin ten zaczął pojawiać się w wielu źródłach medycznych od dłuższego czasu. Aktualnie, operacja jest niemal jedynym w swoim rodzaju. Według statystyk, na całym świecie spędził około miliona takich zabiegów rocznie.

Jak już wspomniano, większość pacjentów z chirurgii choroba wieńcowa pomostowania tętnic wieńcowych jest konieczne. Co to jest – wiedza, niestety, nie wiele.

Coronary artery bypass surgery polega na nałożeniu objazdów na naczyniach serca.

Operacja jest dość obszerne i ciężkie.

Według statystyk, operacja ta przeprowadzana jest jedynie 12 procent wszystkich osób potrzebujących. W niektórych istnieją przeciwwskazania do jej wykonania, podczas gdy inni nie zawsze szukać pomocy medycznej.

Raz pojawił się operacja, wielu wybitnych naukowców wykazały duże zainteresowanie do niego, jednak po dwóch latach od jej powstania, operacja została zakazana. Ponownie wprowadzono go w ciągu zaledwie kilku lat, gdy operacja zaczęły pojawiać się w światowych mediach. Od tego czasu jego stosowanie stało się niemal codziennie, a wielu lekarzy nie stanowią choroby wieńcowej możliwe leczyć, ale do przeprowadzenia tej operacji.

Patogeneza choroby wieńcowej

Choroba wieńcowa rozwija się, gdy tętnice wieńcowe zaczynają wystąpić niedobór tlenu. Dzieje się tak ze względu na zwężenie światła. Przyczyny prowadzące do zwężenia, wiele – począwszy od wad wrodzonych i nienormalnym zwężenia od urodzenia, a kończąc na zmniejszenie prześwitu powodu rozprzestrzeniania blaszek miażdżycowych.

Zwykle symptomy IBS nie manifestują się do tego czasu, aż prześwit nie jest zwężona o ponad 70 procent. Klinika mogą pojawić się jedynie w przypadku znacznego wysiłku fizycznego.

Główne cechy rozwoju choroby niedokrwiennej serca jest ból w klatce piersiowej towarzyszy duszność i uczucie strachu. Ze znacznym zwężeniem naczyń wieńcowych zwiększa ryzyko zawału serca.

Gdy leczenie zachowawcze jest nieskuteczna (odbiór rozszerzające naczynia) prowadzi pomostowania tętnic wieńcowych.

Przebieg operacji

Operacja wykonywana jest operacja na otwartym sercu, t. E. Jest to konieczne, aby otworzyć klatkę piersiową. Nacięcie jest zazwyczaj wykonany wzdłuż przybrzeżnych chrząstek po lewej stronie.

Pacjent w czasie interwencji podłączony do maszyny płuco-serce.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

W celu utworzenia bocznika zazwyczaj stosuje się naczyń powierzchownych (podskórnie Wiedeń nogi lub tętnicy piersiowej). Otrzymany zastawki, po usunięciu, jest stosowane powyżej i poniżej zwężenia tętnic wieńcowych i przyszyto do zbiornika. To ułatwia przepływ krwi przez tętnicę chorego i pozwala usunąć niedokrwienia mięśnia sercowego.

W niektórych przypadkach uciekania się do przeszczepu tętnicy promieniowym przepływ krwi przez naczynia jest znacznie wyższa zalicza.

Obecnie, bardziej skłonny do prowadzenia operacji bez użycia krążenia pozaustrojowego, jak przechodzą przez tę jednostkę krwi przyczynia się do uszkodzenia krwinek czerwonych i hemolizy.

Wskazania do kroku

Naczynia wieńcowe obwodnicy serca przedstawiono w następujących przypadkach:

  • Zmniejszoną drożność krwi lewej tętnicy wieńcowej przez co najmniej 50 procent. Ten statek jest głównym sercowego w żywieniu. Większość krwi jest pytanie do niego, bo co poziom blok pojemnika jest obarczona ciężką niedokrwienie i zawał mięśnia sercowego.
  • Spadek w świetle naczyń wieńcowych o 70 procent.
  • Obecność zwężenia tętnicy międzykomorowej przedniej (zwłaszcza w punkcie rozgałęzienia).

Te odczyty są podstawowe dla operacji pomostowania naczyń wieńcowych.

Oprócz nich są niekorzystne, objawowe wskazania. Są one spowodowane przez częste napady dusznicy bolesnej (ból, uczucie duszenie w klatce piersiowej) i jest zwykle przycięte leki. Jednak problem staje się poważniejszy w przypadku, gdy lek traci swoją skuteczność, a ataki stają się coraz częstsze. Że w tym przypadku należy już poruszył kwestię przecieku.

Przeciwwskazania

Ze względu na szeroki rozprzestrzeniania się technologii informacyjnych, dowiedzieć się o operacji pomostowania tętnic wieńcowych – co to jest, co jego świadectwo – nie jest trudne. Wszystko jest bardziej skomplikowane z przeciwwskazaniami.

W przeciwieństwie do wskazań do zabiegu, wszystko przeciwwskazania są względne, ponieważ każdy pacjent jest pytanie o działanie należy uznać za postępowanie z jego szczegółowych danych.

Wierzono, że wiek pacjenta, zwłaszcza ponad 70 lat, jest wygórowane czynnikiem do przeprowadzenia interwencji. Obecnie, wielu pacjentów w podeszłym wieku tolerować zakłóceń w sercu (to jest ze względu na brak współistniejących chorób przewlekłych wpływających hemodynamiki). Dla tych, którzy mają takie choroby, lekarze są bardziej skłonni do przeszczepu serca i naczyń (o ile nie niewyrównaną Zjednoczonych).

Wcześniej wieńcowych operacji pomostowania naczyń serca przeprowadzono w niewydolności nerek lub aktywnego procesu onkologicznego. Teraz można znaleźć informacje na temat dość pomyślnie przeprowadzonych interwencji w takich pacjentów z pozytywnym wynikiem i przedłużenia życia ponad 10 lat.

rehabilitacja pacjentów

Ponieważ operacja jest dość obszerne i ciężkie, znaczny nacisk jest właściwe zarządzanie pacjentów poddawanych pomostowania naczyń wieńcowych. Po zabiegu często rozwijają się powikłania, takie jak utrata wentylacji płuc (z powodu długiego pobytu pacjenta do respiratora) i powikłań infekcyjnych.

Profilaktyka zaburzeń oddechowych przeprowadzono za pomocą inflacji balonu lub specjalne zabawki. Zapobiec rozwojowi powikłań infekcyjnych jest trudniejsze – nie zawsze ostrożny i terminowe zmiany bandaży zapobiec infekcji.

Pamiętaj, aby monitorować parametry krwi pacjenta, gdyż ze względu na masywność operacji może być często obserwowane znaczną utratę krwi. W tym przypadku pacjent po prostu potrzebują transfuzji krwi , aby zrekompensować jego braków.

Wszyscy pacjenci, że operacja ta została przeprowadzona – coronary bypass surgery – mają dużo czasu, aby przejść rehabilitację i uniknąć stresu. Jest to zrobić, aby uniknąć rozbieżności metalowych zszywek nakładanych na mostku.

Opinie pacjentów dotyczące operacji

Coraz więcej pacjentów są interwencje w naczyniach serca. Jeśli przyjrzysz różnych stron i forów poświęconych tym problemem, to widać, że wiele osób, które zostały poddane operacji pomostowania tętnic wieńcowych, dość pozytywne opinie. Znacznie poprawiła się jakość życia, a wielu pacjentów może powrócić do normalnej aktywności (dopiero po okresie rehabilitacji). To zmniejsza liczbę ataków dusznicy bolesnej, który znacząco wpływa na czynności życia codziennego.

Wiele dziwnego – ile jest to operacja?

Wszystko zależy od tego jakim stanie zdrowia pacjenta w momencie określenia wskazań do zabiegu. Jeśli pokażesz wieńcowych operacji pomostowania tętnic, cena będzie składać się z takich czynników, jak wielkość interwencji, kwalifikacja chirurga, ale prawie wszystkie takie operacje są wykonywane bezpłatnie. Pieniądze na ich realizację są przydzielane z budżetu państwa (w prywatnych szpitalach Koszt zabiegu waha się od 7 do 10 tysięcy dolarów, co jest dość drogie).

Czy warto robić tę operację?

Wielu pacjentów cierpiących z powodu długotrwałego anginy jest pokazany coronary artery bypass surgery. Co to jest – niewiele osób wie, ze względu na to, co niekoniecznie musi być szczegółowe wyjaśnienie lekarza. Niektórzy boją i odmawiają operacji, ponieważ procedura jest dość skomplikowana i trudna, a ryzyko powikłań jest bardzo wysoka. Inni świadomie podejmować ryzyko, wiedząc, że bez interwencji wszystko może okazać się o wiele gorzej.

Należy zrobić operację – wybór jest czysto indywidualny. Jednakże, jeśli operacja jest pokazana, to lepiej do przeprowadzenia, ponieważ korzystny wynik (śmiertelność w czasie pracy wynosi mniej niż 2 procent) znacznie poprawia kondycję i jakość życia.