722 Shares 9874 views

Co to jest panna cotta? Przepis klasyczny panna cotta

Co to jest panna cotta? Na tej kulinarnej pytanie odpowiemy w niniejszym artykule. Ponadto, zostanie on opisany w przepisie dla tej potrawy i sposobu jego dostarczenia do stołu.

Przegląd

To jest panna cotta, znany przez wielu w Europie. To słowo jest pochodzenia włoskiego i oznacza dosłownie „gotowane krem”. Zdaniem ekspertów, to danie jest w północno-włoski deser z waniliowym, cukrem i śmietaną.

Co to jest panna cotta? Odpowiedź na to pytanie jest znana każdemu włoski. Po tym wszystkim, kolebką tego deseru jest Piemont.

W celu przygotowania takich traktuje wanilii i cukru ogrzewa się, a następnie gotuje się w niskiej temperaturze przez około ź godzinę. Można też dodać do masy żelatyny.

Po ugotowaniu podstawy wlewa do form i przesyłane na zimno. Jak tylko deser twardnieje, rozłożone na talerzu i serwowane do stołu.

Panna cotta, zdjęcie, które zostały przedstawione w niniejszym opracowaniu jest serwowane gościom z kawałkami owoców i jagód, lub małymi porcjami słodkich sosów.

Tradycyjny włoski deser jest biały. Chociaż może to być zmienione w razie potrzeby. Niektórzy kucharze, którzy lubią eksperymentować, często sprawia, że nawet galaretki wielowarstwową.

informacje historyczne

Teraz wiesz, że panna cotta. Poprzednio, do wytwarzania tego naczynia zamiast stosowanej żelatyny gotowane kości ryb. Co więcej, robią to bez cukru. Jednak po wielu latach doświadczeń, to deser stał się bardziej smaczne i pożywne. Kilka jego podobnych wersjach można znaleźć we Francji, Grecji i Finlandii.

Panna cotta przepis z krok po kroku zdjęcia

Jeśli chcesz, aby niezwykle łatwy i pyszny deser, wówczas przepis nadaje się przede wszystkim dla Ciebie. Panna cotta gotowanie nie zajmuje dużo czasu. Ponadto, dla takich przysmaków nie potrzebują dużo produktów.

Klasyczny włoski deser, wykonane w domu, jest świetnym rozwiązaniem dla każdego świątecznym stole.

Więc panna cotta przepis ze zdjęciami krok po kroku wymaga:

 • gęsty krem tłuszczowych z – 500 ml;
 • buraki Cukier puder – około 60-100 g;
 • wanilia Istotą – 1 deser łyżki;
 • żelatyna natychmiastowy – 2 deser łyżki;
 • Woda pitna – 90 ml.

podstawy gotowania

Panna cotta to po prostu w domu. Najpierw musimy przygotować grunt na deser.

W małym garnku wlać cukier i tłuszcz wylewa gęsty krem. Otrzymaną mieszaninę przesyła się do ognia. Regularnie ingerowania produkty, powoli doprowadza się do wrzenia. Po tym, krem jest usuwany z ognia i dodać je do esencji wanilii.

Pomijając otrzymanej mieszaniny do schłodzenia, przejdź do wytwarzania innych elementów. Żelatyna, wlać do misy i wlać zwykle zimnej wody. W tej postaci lekko do odstania w temperaturze pokojowej, tak, że odpowiednio vzbuh. Następnie masę zapobiegać i lekko ogrzewa się. Jednocześnie o to, że żelatyna nie jest gotowana.

Prezentowane panna cotta przepis ze zdjęciem jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią jeść deser, ale nie chcą zadzierać z ciasta, kremu i innych składników.

Gdy śmietanka i cukier do ostygnięcia, wlać żelatynę. Dokładnie wymieszać produktów, jednolite i odpowiednie mieszaniny ciekłej.

Klasyczna panna cotta przepis nie obejmuje stosowanie różnych dodatków. Jeśli biały deser czujesz nudne, może być podstawą do dodatkowego add postrzępionych jagód, aż będzie gładkie.

Proces tworzenia

Panna cotta, zdjęcie, które mogą sprawić, że każdy powinien być przygotowany w małych miseczkach jednolitych lodów lub filiżanek. Ciecz podstawą ostrożnie wylano do uprzednio przygotowanych pojemników, a następnie wysyłane do lodówki. Jako taki, włoski deser musi wynosić co najmniej 2 godz. Jest to konieczne w celu panna cotta jest dobrze zmrożone.

Sposób podawania do stołu

Teraz wiesz, przepis na klasyczną panna cotta. Gdy mieszanina utwardza wanilię formy i rozprzestrzeniania się lekko odwróconej gotowy deser na płaskich płyt lub stały.

Jeśli trzeba, to przysmak można pokroić na małe kawałki, a następnie posypać cukrem lub lukrem, posypać z sokiem z cytryny i dodać kilka aromatycznych ziół.

Poza tym, ten niesamowity deser można przynieść do stołu, wraz ze świeżych owoców, syropu lub ulubionego musem jagodowym.

Krok po kroku przepis na panna cotta ze zdjęciami

Jak wspomniano powyżej, deser może być gotowane na różne sposoby. Klasyczna wersja przedstawiliśmy wcześniej w tym artykule. Jednak niektórzy kucharze wolą zrobić włoską potrawę z czekoladą i kawą. Na pachnące panna cotta, musimy:

 • Świeże mleko o wysokiej zawartości tłuszczu – 350 ml;
 • gęsty krem (można je zastąpić świeżym krem) – około 100 ml na wypełniacz czekolady i około 150 ml śmietanki do kawy;
 • żółtko – 4 szt;.
 • Mleko czekoladowe lub czarny – 100 g 30 g wypełniacza i dekoracji;
 • burak cukrowy – 100 g;
 • ziaren kawy, naturalne – około 35 szt.;
 • Natychmiastowe żelatyny – 16 g;
 • ogrzania przegotowanej wody – 3 duże łyżki.

Przygotowujemy krem kawowy

Aby dokonać takiego śmietanę, świeże mleko w naturalnej kawy obsady ziarna, a następnie ogrzewa się na małym ogniu, doprowadzając do wrzenia zawartości naczynia. Składniki wrzenia przez około 2 minut, przesączono je przez sito i pozostawiono do ostygnięcia.

W tym momencie, należy przejść do przetwarzania żelatyny. Mieszaninę reakcyjną rozcieńcza się czystą wodą i poczekać do spęcznienia, a następnie ogrzewa się lekko na małym ogniu, ale nie wrzenia. Następnie wymieszać żółtka z cukrem. Po uzyskaniu jednorodnej masy bielonego, wlać cienki strumień schłodzonego mleka do kawy.

Gotowa masa umieścić na wolnym ogniu i ogrzać się powoli. Jest bardzo ważne, aby regularnie zakłócają jej łyżeczką i zapobiec wrzeniu.

Gdy mieszanina gęstnieje, należy go usunąć ogrzewanie i dodanie żelatyny do niego. W takim Krem pozostawiono do ochłodzenia w temperaturze pokojowej. Następnie, 150 ml bitej śmietany, a następnie dodaj je do bazy kawy.

Jak utworzyć?

Kawa panna cotta tworzy się w taki sam sposób, jak klasyczne. W tym celu, lody miski. linia one folię spożywczą, a następnie pół wypełnione pachnącym kremem.

Robimy nadzienie czekoladowe

Do wytwarzania takich dodatków mleka lub ciemną czekoladą topi się w niskiej temperaturze. Po uzyskaniu jednorodnej powłoki, to jest wprowadzany stopniowo awansować pozostałe 100 ml bitej śmietany. Daje to dość grubej i bardzo smaczne mieszaniny. Jest on umieszczony w strzykawce cukierniczego lub worka o długiej i wąskiej dyszy.

Następnie, w środku śmietanka do kawy podawanej miejste czekolady wypełniacza. Jesteśmy bardzo uważać, aby upewnić się, że płyn nie został przebity na wylot deser. Ma to zapewnić, że wypełniacz pozostaje w centrum, a nie zgrywanie śmietankę do kawy i nie wykracza poza jej granice.

Jeśli tak się stało, to nie powinien być zdenerwowany. W każdym razie, ten deser okazało się bardzo piękne i smaczne.

Ostatnim etapem

Gdy włoski przysmak powstaje, natychmiast wysłał w lodówce. Ta panna cotta w stanie wstać, aż stwardnieje (około 3-6 godzin).

Złożenie do stołu deser

Po całkowitym zestaleniu galaretka ostrożnie usunięto z formy razem z jadalnego filmu. Okazało się i umieścić na mieszkalny spodek. Następnie przejdź do dekoracji domowych przysmaków. W tym celu, pozostając mleka lub ciemną czekoladą (30 g). Stopić na małym ogniu (można dodać trochę śmietany), a następnie wlać to wszystko deser. To danie można posypać czekoladą chipy lub po prostu ozdobić owocami, jeśli jest to pożądane.

Spożywać kawy Panna Cotta deser powinien być za pomocą łyżki. Okazuje się bardzo delikatne i smaczne. Biorąc pod uwagę, że w czekoladowe nadzienia do wyrobów nie był dodawany do żelatyny, pozostaje nawet po dłuższym półciekłą deser Inkubować w chłodnym pomieszczeniu. Po przecięciu Panna Cotta farsz powinien pojawić się pięknie na spodek. Bon appetit!