457 Shares 6535 views

Przyczyny i rozwiązania Błąd 404 nie znaleziono

Często nie jest to sytuacja, w której przeglądarka zamiast konkretnej strony wyświetla komunikat o błędzie 404. ludzie reagują w różny sposób: niektórzy nie zauważają, inni źli, inni boją. Co to jest 404 nie znaleziono, co jest, dlaczego istnieje taki problem? Gdy nie ma strona, która chce widzieć osobę, wyświetlany jest ten komunikat. Niewiele osób wie, że na cześć 404 Not Found stworzone projekty w Internecie, całe katalogi są organizowane konkursy. Najpierw zobaczmy, co jest błąd 404, gdy się pojawi. Jeśli spojrzeć od strony technicznej, jest odwołanie do serwera przeglądarki, która wysyła kod stanu żądanej strony. Jeżeli wniosek jest przetwarzany prawidłowo, to odpowiada kodem „200 OK”. Użytkownicy zobaczyć żądaną stronę internetową. W przypadku gdy wniosek jest przetwarzany z błędami, ludzie widzą komunikat o stanie 404 Not Found.


Co oznaczają numery w 404?

Nie każdy wie, że pierwsza cyfra jest błąd program klienta (przeglądarki). Przyjmuje się, że adres URL adres nie istnieje lub jest wpisane błędnie. Zero oznacza problem składni. Ostatnia cyfra odnosi się do różnych 40 razy błędy składające niż 404 Nie znaleziono stanu 401. i 400 złe żądanie.

Interesujący mit o błędzie 404

Jest to zabawna mit 404, zgodnie z którym, w centrum badawczym, uczestniczy w rozwoju World Wide Web był pokój z tym samym numerem, który znajduje się na czwartym piętrze. W pewnym momencie, ilość informacji, które są przetwarzane, przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy, niewielu naukowców nie może zastosować równocześnie do jednego dokumentu. To wtedy twórcy przyjść i pomysł, aby komunikat o błędzie informujący, że plik nie został znaleziony.

Naukowcy się od centrum CERN obalić to. Twierdzą oni, że ten pokój nie był. Należy zauważyć, że niemożliwe jest, aby nigdy nie spotkać błąd 404 nie znaleziono. Jest jeszcze inny powód, dla wyglądu takiego błędu. W Rosji, dość powszechne jest połączenie z Internetem za pomocą połączenia dial-up (telefon). Ze złym podłączenia do 404 pojawi się operatora.

Sposoby rozwiązania problemu

Co zrobić, aby w 404 strony nie znaleziono nie odstraszyć użytkowników, jak go uniknąć? Czy istnieją sposoby, aby rozwiązać ten problem? Dla właścicieli internetowych zasobów, ważne jest, że nie ma „złamane” linki. Łatwo z statycznych stron, w których nie więcej niż 10 stron. Jeśli jednak wielki zasób online, istnieje wiele treści, trudno jest utrzymać wszystko pod kontrolą. w końcu link do strony, która już nie istnieje. Tak, a użytkownik może wprowadzić błędny adres. Ważne jest, aby zrobić dobre strony, zgłoś błąd 404. To nie musi straszyć gości. Jest to konieczne w celu określenia informacji na temat błędów, tak, że ludzie rozumieją, dlaczego tu jesteś. Można także umieścić go na kawałku informacji, które mogłyby wyszukiwania dla użytkownika. Na przykład, instrukcje, formularze do wyszukiwania. Dodać do niej linki do ciekawych artykułów na swojej stronie, nie zapomnij wspomnieć o adres zasobu strony głównej. Formularz feedback również nie zaszkodzi.

Zorganizować wszystko z humorem, użytkownik uśmiech! Wtedy będzie mniej straszyć ludzi, po raz pierwszy do czynienia z tym błędem. Przyjazność strona jest bardzo ważne, istotne jest, że ludzie mają pragnienie, aby przyjść do źródła Internetu, duża liczba błędów nie są wykonane poprawnie, to może drażnić gości. Jeśli właściciel strony wie, że strona, która jest przemieszczana, może być patrząc na ludzi, aby zrobić przekierowanie na nowy adres, ostrzegając użytkowników ruchomych. Jest to konieczne, aby otworzyć stronę błędu 404. Aby to zrobić:

– dokonać tej strony, nazwę, na przykład „404.htm”;

– Utwórz folder w katalogu głównym, zarejestrować go w .htaccess;

– miejsce, w którym strona błędu;

– zamontować go w .htaccess ErrorDocument 404 / błąd / 404.htm.

Wszystkie te działania będą unikać wiadomości nie odnaleziono na łamach swojej strony internetowej.