286 Shares 6972 views

Częściowa program – … harmonijny rozwój osobowości dziecka w przedszkolu

Częściowa program – dziwne słowo dla każdej matki, która myśli o tym, co dziecko w przedszkolu. Niemniej jednak, nie ma nic się martwić.

Częściowa program – część edukacji przedszkolnej, integralną częścią tworzenia tożsamości.

Oprócz podstawowej działalności edukacyjnej, nauczanie działalność obejmuje dodatkowy, częściowy program. Co to jest i jaki jest cel?

Częściowa programu w przedszkolu – kursy i technik mających na celu rozwijanie umiejętności motorycznych, czystą mowę, zrozumienie powstawania i językowych form językowych, rozwoju asocjacyjnej myślenia.

Jaka jest różnica od zwykłego programu partsionalnoy?

Programy te są dodatkiem do głównego programu rozwoju dzieci w przedszkolu. Najczęściej wychowawcy wykorzystać całą procedurę przez autora lub grupę autorów. W księgarni w dziale literatury metodycznej, można znaleźć książki z szczegółowymi opisami.

Instytucja edukacyjna przedszkola nie mogą korzystać z częściowego programu przedszkolnego. Ale potem życie dziecka byłoby nudne i wypełnione gier edukacyjnych i działań, a on nie chce ich odwiedzić.

Cząstkowe programy są dobre, że opisują one już prowadzone innych opiekunów techniki i odzwierciedlają ich wyniki. W pewnym sensie takie programy można zaufać. W każdym przypadku wybór sprawia, że nauczycielom zarządzania i przedszkola.

Jaki jest sens częściowego programu?

Cząstkowe programy edukacyjne skierować uwagę dzieci na drodze badań i ciekawych zadań. Zachęcony kreatywność i wydajność. W tym wyjątkowym okresie, gdy małe dzieci są podatne dosłownie wszystko na świecie, twórcze gry może pomóc im jak nic innego.

Zadaniem przedszkola – aby stworzyć atmosferę równości dzieci, każde dziecko, aby dać możliwość rozwoju bez narażania na psychikę i zdrowie.

Dlatego działania edukacyjne płacą tyle uwagi. Im więcej wiedzy o świecie dziecka w przedszkolu otrzyma, tym większe szanse, że ma do postrzegania świata wokół nas, aby poradzić sobie z obciążeniem w szkole iw późniejszym życiu. Ale pozytywne nastawienie zaczyna wyłaniać się z zaledwie trzech lub czterech lat. Dlatego częściowy program – jest to szansa dla każdego dziecka.

Jakie są częściowy program?

Częściowa programu w przedszkolu są podzielone na kilka obszarów. Niektóre z nich obejmują badania folkloru, baśni, bajek, wierszy i epickich bohaterów. Daje to nie tylko dzieci pojęcia o historii, ale rozwija także pamięć o fragmenty bajek schitalok i proste wersy dowiedzieć się łatwo i są przykładem dla niezależnej działalności.

Programy matematyczne wprowadzane są do prostych operacji arytmetycznych i zadań na ostrość, rozwijając w ten sposób racjonalnego myślenia.

Lista ta może być również dodane i działania teatralne ukierunkowane na badania teatralnej umiejętności. Nawet wśród przedszkolaków proste koło może mieć niezwykłą popularnością, jeśli odpowiednie podejście do organizacji pracy i procesie tworzenia spektakli.

Ponadto, działalność w przedszkolu i jest skierowany do priobreschenie do świata duchowego, ucząc zasad etykiety i uprzejmości.

Częściowa programu GEF

Oczywiście, działalność przedszkoli jest regulowane przez normy federalnych. Częściowa programu GEF sugerują, że edukacja przedszkolna będzie skupiona na indywidualizację kształcenia, inicjatywy i działania wspierające dzieci we wszystkich obszarach współpracy z rodziną i pomóc rodzicom, aktywnych nauczycieli i innych pracowników przedszkola dla obspecheniya komfortowego pobytu w przedszkolu.

Na każde dziecko jest ważne, indywidualnie dopasowane do częściowego programu. GEF pozwala również zorganizować go zgodnie z zasadami.

Przedszkole instytucją edukacyjną wybiera programy edukacyjne, ale muszą one spełniać normy federalne.

Co jest częściowe Celem programu?

Zasady częściowych programów są proste. Istnieje kilka obszarów edukacji. Są one stosowane pojedynczo lub w połączeniu, osiągnięcie lepszego efektu.

Dziecko szczepione są, na przykład, idea życia codziennego, kultury ludzkiej obecności na życie i przedmiotów materialnych, z których zostały wykonane, o celu i znaczeniu poszczególnych pozycji. Stopniowo, jest nie tylko zrozumienie jego miejsca w świecie, ale także chęć przyczynienia i podjąć samodzielną czynny udział w badaniu.

Ponadto możliwe jest nadanie wyobrażenie o wielkości tych środków, podmioty matematycznych, cyfr, liczb, działań i wielkości. To pomaga organizować wiedzę o świecie w jednym systemie z innymi ludźmi.

Projektowanie w starszej grupie uczy się rozróżniać kolory i kształty geometryczne, aby stworzyć coś na własną rękę i eksperymentowanie. Starsze dzieci, tym trudniejsze zadanie staje. Ale również ekscytujące.

Jako taka aktywność wpływa na dzieci?

Reżim przedszkole, co do zasady, wybranej racjonalnie: dziecko nie znudzi, dostaje czas na odpoczynek i zabawy, bez żadnego konkretnego celu. Ale ważne jest, aby upewnić się, że aktywne gry i działania nie były przyczyną stresu.

Nie można mieć lekcji tak, że dla jednego razu, a następnie drugiego, tak że nawet nie mają czasu na odpoczynek. Wielu rodziców są zaangażowane wykształcenia, często wykazują nadmierny trudne. Wierzą, że dziecko przedszkole nie jest wystarczająco, a zatem doprowadzić go do dodatkowych zajęć.

W tym wieku nie trzeba siłą narzucać jakieś zajęcia. Chroniczne zmęczenie dla dziecka, które jeszcze nie zaczęły chodzić do szkoły – to jest nonsens, ale jest to możliwe, jeśli przesadzić z procesem edukacyjnym.

Rodzice mogą pomóc?

Najbliższa rodzina, mama i tata, podejmować różne decyzje o tym, ile czasu ich dziecko spędza w przedszkolu. Jeśli mają wystarczająco dużo możliwości, aby ćwiczyć na własną rękę, nie jest konieczne, aby wziąć udział przedszkola. Jeśli zgadzasz się z tą kwestią zarządzania, mogą pojawić się tylko w klasie, w godzinach popołudniowych, lub odwrotnie, w pierwszym.

Resztę czasu można zrobić własne wychowanie dzieci. Częściowa program – to dobra okazja dla obojga rodziców. Niekoniecznie, aby stać się ekspertem w tej dziedzinie, ale trzeba mieć pomysł, co zajęcia prowadzone są w przedszkolu, że dom nie stracił postępy.

Jest to przydatne dla starszych dzieci. Na przykład, budowa w starszej grupie może przyciągnąć nie tylko dzieci, ale także rodziców. A co może być lepszego niż grać razem?

Ale nawet jeśli w związku z pracą nie ma czasu zajmować się dzieckiem w ciągu dnia, możliwe jest, aby poświęcić kilka godzin w godzinach wieczornych.

Jakie problemy mogą spotkać się z rodziną?

Oprócz trudnych sytuacjach rodzinnych, takich jak nieobecność jednego z rodziców lub zaniedbania, edukacja może zapobiec i kilka innych czynników.

Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że małe dzieci są bardzo wrażliwi. I nawet gdy żyją w zupełnie odpowiedniej, bezpiecznej rodziny, mogą mieć problemy. Na przykład, wśród rówieśników. nauczyciele przedszkolne czasami stają się ofiarami pozornie złośliwych żartów. To nie unika i dzieci. Czasami są one w stanie czynów niemoralnych. Jeśli rodzice zauważyć, że ich dziecko został wycofany, nie chce rozmawiać o tym, co wydarzyło się w przedszkolu, lub na spacer, może to być znak, że ktoś zdołał z grubsza do niego.

Słowa i działania innych dzieci może prowadzić do tworzenia systemów, które dosłownie w drogę do życia w starszym wieku.

Źli nauczyciele: mit czy rzeczywistość?

Ponadto dziecko może doświadczyć nieśmiałość lub strach przed nauczycielem. Pracownicy przedszkola wybrany z charakterystycznym dokładności. Ale każda sytuacja jest indywidualna.

Instytucja edukacyjna przedszkola nie powinny opuścić złe wrażenia u dziecka.

Rozmowy z zarządzania i postępowania doprowadzi tylko do niepotrzebnego stresu i nerwów. Bez względu na to, jak dobre programy cząstkowe w przedszkolu, dziecko, będą one dostarczane tylko do dyskomfortu, jeśli widzi nauczyciela wroga lub złą czarownicę.