610 Shares 1256 views

Pierwsze dziecko w kąpieliskach po szpitalu. Opieki noworodka w pierwszych dniach po szpitalu

Pielęgnacja noworodka wymaga specjalnej wiedzy rodziców. Pierwszy miesiąc trzeba uważnie monitorować stan pępowiny, fałdy skóry, higienę piersi matki. Istnieją specyficzne wymagania i kąpać dziecko. Tak więc pierwszy kąpielowy dziecko po szpitalu, lekarze nie polecam wcześniej niż 2 dni po wypisie. Na co powinno być dzieckiem zdrowie pierwszy miesiąc życia – w tym artykule.


Ogólne zalecenia dotyczące opieki po porodzie

Po wypisaniu ze szpitala dla dziecka zegarki lekarza powiatowych i pielęgniarki. Są one zobowiązane do odwiedzenia dziecko następnego dnia po mojej matki o powrocie do domu dziecka. Pracownicy służby zdrowia przedstawi zalecenia dotyczące Mama dziecko opiekować i karmić. Powtarzające wizyt opieki zdrowotnej należy umieścić na 14-go i 21-go dnia po urodzeniu.

Wśród ogólnych zaleceń lekarza koncentruje się na rodziców, że:

 1. W pierwszym miesiącu skrawki życia nie powinien być zaproszony do domu goście i zająć się dzieckiem instytucji publicznych, a także pójść z nim do odwiedzenia. Wynika to z niskiej odporności małego człowieka, gdy uda mu się chory tylko od każdego kichnięcia.
 2. Pewne warunki temperatury i wilgotności powinien być utrzymywany w szkółce: – wilgotność powietrza 60%, temperatura – 23 ° C O
 3. Jeśli dziecko jest podawany sztucznej mieszaniny, każde podawanie należy prowadzić ostrożnie, wysterylizowane butelki.
 4. W przypadku matki karmiące piersią powinny umyć sutki po każdym karmieniu, a nie przed nim. Można to wyjaśnić tym, że pomiędzy złączką karmienia wykonany użyteczne dla nowonarodzonych bakterii jelitowych, które są łatwo zmywania podczas mycia piersi przed karmieniem. Kiedy to matka powinna nosić czystą biustonosz z jednorazowymi nakładkami.

Pielęgnacja pupovinkoy

Kiedy dziecko się rodzi, pępowina do reszty lekarzy zastosowano specjalny wspornik z tworzywa sztucznego. Przez 4-6 dni okruchów wieku rany pępowinowej jest pokryty skorupą, a miesiąc później całkowicie uzdrowiony. Nowoczesne lekarze są pewni, że szczególną ostrożność z pępowiny nie jest wymagane, ponieważ może to doprowadzić do zakażenia rany i jej traumy.

Innych lekarzy zalecane, aby oczyścić jej spadek nadtlenku wodoru (bez pocierania) i następnie kauteryzacji Brilliant Green (zieleń brylantowa).

Istnieje szereg niekorzystnych objawów, które wymagają leczenia przez lekarza:

 • Obszar w pobliżu pępka, przepłukuje i spęczniałej;
 • w wyniku gojenia się nieprzyjemny zapach, mają typu spustowego ropne;
 • pupovinka goją się powoli zbyt;
 • utworzone wzrasta Występ jak płacz dziecka.

Lekarze nie zalecają kąpiel umyć dziecko, dopóki rana nie tworzy skorupę! Pierwsze dziecko w kąpieliskach po szpitalu bez skorupy jest nie do przyjęcia, w tym przypadku wystarczy zmyć dzieciaka i spędzić procedur higienicznych rano.

Mycie rano

Nowonarodzone dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, dzięki czemu następuje opieki w pierwszych dniach życia bardzo ostrożnie. W pierwszym miesiącu okruchów do mycia tylko przegotowanej wody. Należy przygotować przed rozpoczęciem tej procedury:

 • pojemnik wrzącej wody, ogrzewano do temperatury 32 ° C;
 • oliwką (roślinne lub mineralne);
 • wici sterylnych waty i bawełny;
 • łagodny ręcznik (korzystnie bambus).

Przed przystąpieniem do mycia dziecka, matka powinna umyć ręce wodą z mydłem w ciepłej wodzie, a więc były ciepłe i delikatne. Pływanie Rules rano:

 1. Każdy Glazik przetrzeć wacikiem nasączonym wodą i prasowanego. Ruch musi być od centrum do peryferii. Po wytarciu mokrą płytę trzeba dostać mokre oczy ręcznikiem.
 2. Dziobek występy i oczyszczonego bawełna wici nasączone olejem. Użytkownik nie może używać wacików!
 3. Mokry dysk należy przetrzeć ucho i obszaru za nim, nos i usta, czoło i policzki okruchów.
 4. Kończy się proces suszenia z ręcznikiem – to jest po prostu zwilżyć skórę dziecka.

Po każdym dziecka toaleta powinna zmyć pod bieżącą ciepłą wodą bez użycia detergentów (maksymalnie raz w tygodniu). Nie zaleca się stosowania mokrych ściereczek do produkcji przemysłowej, gdyż zawierają one wiele substancji chemicznych, które mogą powodować niepotrzebne podrażnienia i powodować reakcje alergiczne. Dzieci w kąpieliskach powinna być również uzupełnione higieny osobistej dzieci.

Jak zmyć dziewczynę

Przed wyruszeniem z córką w wannie, należy wziąć ze sobą w szczególny sposób: głowa powinna spoczywać na łokciu i pośladkach będą obsługiwane ręcznie. Dziecko jest umieszczone na wewnętrznej stronie dłoni na brzuchu. Dla ułatwienia czyszczenia powszechnie używane wanny łóżeczka dla niemowląt, które są umieszczone w dużej wannie – tak zmniejszając ryzyko upuszczenia dziecka.

Podczas zabiegu zmyć dziewczyna powinna być od dołu do góry – unikanie kontaktu z brudną wodą do pochwy. Nie wycierać wnętrze warg sromowych! Po zabiegu powinny być wilgotne pośladki i genitalia miękką ściereczką. W obecności podrażnienia skóry należy leczyć za pomocą specjalnego narzędzia.

Jak zmyć chłopca

Przed pójściem do kąpieli, dziecko powinno zakładać ramiona analogiczny sposób wskazany powyżej. W chwili, powinny być kierowane od przodu do tyłu czyszczenia wody. Penis i moszna należy delikatnie przemyto bez wyciągania delikatnej skóry, odsłaniając penis.

Następnie woda procedury powinny być suche i smarowanie skóry w obecności bodźców.

Co zrobić ze skorupy na głowie

Po urodzeniu dzieci na głowie bardzo często tworzą żółtawą skórkę – tzw gnejs. Powodem jej powstania nie jest znana. Zakłada się, że jej występowanie może być związane z reakcją organizmu na żywność dla niemowląt.

Aby pozbyć się strupów na skórze głowy powinny być przygotowane warzywo lub olej mineralny, płatek kosmetyczny i mały grzebień. Jedną godzinę przed kąpielą w łazience musi być smarowane skorupy oleju, wstępnie gotowane w łaźni wodnej. niemowlęta kąpielowych powinny być uzupełnione przez wycieranie gnejs lathered wacikiem, a następnie przeczesać. Gdy włosy suche, usuwać pozostałe płatki przez czesania grzebieniem.

pływanie dla niemowląt

Jeśli pępowinowej rana powstała skorupa, nie ma stanu zapalnego lub wydzielina z nim – to jesteś gotowy do mycia okruchy. Z reguły pierwszy kąpielowy dziecko po szpitalu jest kilka dni po wypisie.

W pierwszym miesiącu życia zabiegi wodne należy przyjmować codziennie. Od drugiego miesiąca – dzień. Przez pół roku wystarczy kąpać okruchy kilka razy w tygodniu. Nie ma potrzeby robić tego zbyt często, jak wpływ wody z chlorem niekorzystnie wpływa na stan skóry dziecka.

Kąpielowy powinny być wykonane w tym samym czasie każdego dnia, najlepiej przed karmieniem wieczorem. Czas trwania leczenia woda – do 6 minut. Pierwsze dziecko w kąpieliskach po szpitalu może go przestraszyć, tak aby rozpocząć wystarczy 1-2 minut. Jeśli dziecko zaczyna płakać – należy przerwać procedurę. Pływać na pełnym żołądkiem jest to konieczne, dziecko nie zachowuje się w górę. Nie kąpać się po 21 godzinach, jak będzie to mieć stymulujący wpływ na układ nerwowy okruchy i trudniej będzie położyć się do łóżka. Kąpielowych dla noworodków wody powinna wynosić około 23 ° C

Jeśli to konieczne, można dodać wody do seryjnej lub stokrotka kąpieli, ale nie zaleca się kąpać nadmanganowy okruchy w wodzie. Nadmanganian potasu jest bardzo suchej skóry, i jest bardzo niebezpieczny z punktu widzenia powoduje oparzenia kryształy substancji. W pierwszym miesiącu życia wody powinny być stosowane do rozliczenia i gotowano, aby pozbyć się nadmiaru chloru i innych szkodliwych elementów. Za procedurę, można użyć kąpieli dla niemowląt – nie wymaga dużych ilości wody.

Kąpiel dziecka, w lewo na rzekę, trzymaj głowę i szyję, a tuż – podlewanie ciało wodą i przetrzyj skórę. Po zakończeniu procedury następuje dziecka do nalewania wody o temperaturze od 2 stopni mniej niż to, które było w kąpieli.

Leczenie pieluchy

To urządzenie ułatwia życie dla rodziców, ale jego zastosowanie jest związane z wieloma wymogami.

 1. Przed wyjściem na ulicę, po opróżnieniu, pół godziny po karmieniu pieluchy powinny być zmieniane.
 2. Po usunięciu pieluchy jest konieczne w celu umożliwienia skóry „oddychać” 40-60 minut.
 3. Jeśli istnieje podrażnienie skóry, powinien on być na czasie zrezygnować z korzystania z obiektu. Alternatywnie, można użyć konwencjonalne pieluchy, umyć i prasowane.
 4. Gdy jesteś w obszarze pieluszkowe uczulony powinien natychmiast zastąpić go z produktami innych producentów.

Wykonywanie tych prostych wymagań, aby uniknąć przykrych konsekwencji w postaci potnichki, alergie, pieluszkowe i innych kłopotów.