774 Shares 9648 views

Oryginalne rozwiązanie: pudełko na lalki. Master-class szczegółowo

Nawet w czasach naszych babćch bardzo modne było utrzymywanie ozdób w okularach wykonanych w postaci figurek dziewcząt w wspaniałych strojach. Sama zdolność do ratowania kosztowności ukrywała się w bujnej spódnicy. To pudełko na lalki i dziś jest nie tylko praktyczną rzeczą do przechowywania biżuterii, ale również pięknym elementem dekoracyjnym. Zapraszamy wszystkich twórców do uczenia się, jak zrobić taki obiekt własnymi rękami. Wykonamy ją z improwizowanych materiałów. Jak zrobić lalkę w domu, uczymy się od następnej klasy mistrzowskiej.


Etap przygotowania

W celu wykonania własnego oryginalnego pudełka z biżuterią potrzebne będą materiały wymienione na poniższej liście:

 • Lalka Barbie (lub inne podobne rozmiary);
 • Butelka z tworzywa sztucznego o objętości 1,5 litra;
 • Papier;
 • Krepa tkaniny-satynowa biała;
 • Batuty;
 • Koronkowa czapka niebieska i biała;
 • Wstążka satynowa;
 • Elementy dekoracyjne (koraliki, małe kwiaty z wstążek);
 • Nici do szycia.

Użyjemy takich narzędzi w pracach nad stworzeniem takiego produktu jak pudełko do lalek (poniżej klasy master)

 • Nożyczki;
 • Artykuły piśmiennicze;
 • Igła;
 • Kompasy;
 • Pistolet termiczny.

Lalka: klasa mistrzowska. Etap wytwarzania i dekoracji dna butelki PET

Przy pomocy noża piśmiennego odcięto górną część pojemnika z pokrywką. Jego wysokość powinna wynosić 10 centymetrów. Szyjka jest również odcięta. Od dołu butelki mierzymy 10 centymetrów. Odciąć "szkło". Z tego utworzymy dolną część trumny.

Dokonujemy rejestracji. Wykonujemy okrągłe wzory o średnicy 7 cm, 7,5 cm, 8 cm, 8,5 cm. Przesyłamy je do battingu i tkaniny. Z crepe-satin wycinamy dwa koła – 8 i 8,5 cm średnicy. Od mrugnięcia tworzymy kółka według wzorów 7 i 7,5 cm. Następnie przygotowujemy puste kształty o prostokątnym kształcie. Z tkaniny wycinamy detale o wymiarach 45 x 20 cm i 35 x 20 cm.

Na największym krążku krepa-satyna wkładamy kęs z mrugnięcia o średnicy 7,5 cm. Chwyjąc oba te szczegóły igłą, szyj prostokątnym wycięciem. Po wykonaniu tej czynności przymocujemy tkaninę do jednolitych fałd. Rezultatem jest torba z okrągłym dnem. Podobnie szykujemy mniejsze kawałki. Jak wyłożyć pudełeczkę z plastikowej butelki? Dowiadujemy się z instrukcji.

Przednia strona okrągłej części pierwszej torby jest smarowana klejem z termo-pistoletu i przymocowana do dolnej części "filiżanki" z plastikowej butelki. Gładkie i gładkie tkaniny palcami. Następnie nakładamy materiał klejący na ścianki pojemnika iw ten sam sposób zamocuj boczne części worka. Kiedy cała powierzchnia wewnętrzna części jest oprawiona, rzucamy resztę tkaniny za jej boki i wypełnij ją zewnętrznym dnem.

Podobnie, druga część plastikowej butelki jest wykonana. Aby go ozdobić, używana jest druga torebka (mniejsza). Tutaj pozostała część tkaniny jest usuwana na zewnątrz i tymczasowo związana elastyczną taśmą lub gwintem.

Etap ubierania sukni

Ponadto, pudełko na laleczko, klasę, którą studiujesz, powinno "założyć" wspaniały strój. Wykonamy ją z koronki z korony. Szyjemy je, przymocowując z jednolitymi fałdami, wzdłuż dolnej krawędzi "kubka". Następny frill wykonuje się w odległości 1-1,5 centymetra od pierwszego. Upewnij się, że dolna krawędź tej rukosy zamyka szwu poprzedniego. Więc musimy zaszyć niezbędną liczbę fanatyków. Wykonując je, naprzemiennie koronkę białą i niebieską. Stosując tę samą technologię, ruchy i drugą część kęsa plastikowego.

Następnie usuń węzeł w górnej części. Usuwamy nóżki z lalki i przyklejamy do miejsca, gdzie butelka miała kark. Staraj się bezpiecznie zamocować części. Zależy to od tego, jak długo pudełko będzie trwał. Teraz miejsce łączenia lalki z plastikiem musi być zadekorirovat. Weź koronkową długość 30 centymetrów i szyj ją, przymocując ją do wstążki satynowej. Załóż spódnicę otrzymaną w pasie źrenicy.

Następnym etapem rzemiosła jest projekt górnej części sukienki lalki. Tkanina wysuwa się spod koronki, odcina się od góry do pożądanego rozmiaru, obejmując klatkę piersiową Barbie. Szymy krawędzie tkaniny tak, aby nie były zużyte. Udekorujemy je koronką. Przyklejamy wierzchołek sukni do ciała pupy.

Zrób kapelusz

W eleganckiej nakrycie głowy wyświetlona zostanie lalka Barbie (okładka). Napełnimy to własnymi rękami. W tym celu długość wstążki satynowej 30 centymetrów jest zbierana na sznurku i zaostrzona. W środku pozostaw otwór o średnicy około 2 cm. Krawędzie taśmy są szyte. Zbieramy włosy pupy w ogon, przechodzimy przez otwór w czapce. Aby mocno nakryć głowy, we wnętrzu nanosić kilka małych kropli kleju i przymocować do włosów. Wyrównaj włosy i fałdy na masce.

Końcowe dotknięcia: projektowanie stojaka i podłączenie części

Jak zrobić, aby laleczko, klasa mistrzowska w produkcji, która została podana do Twojej uwagi, była stała? W tym celu weź metalową osłonę z puszki i dokręć ją krepiną. Wnętrze tej części jest smarowane klejem i przymocujemy dolny dolny półfabrykat.

Teraz łączymy oba części artykułu, szyjąc je do drugiego. Wykonaj to zamocowanie w miejscu, gdzie lalka ma plecy.

Udekoruj pudełko koralikami i małymi kwiatami satyny, przyklejając je do sukienki i włosów lalki. To wszystko. Oryginalna i bardzo piękna urna do przechowywania biżuterii jest gotowa.

Obudowa "Bride"

Ta wersja produktu może być doskonałym prezentem dla panny młodej na imprezie bachelorette lub w dniu ślubu. Wewnątrz pudełka można umieścić trochę prezentu lub pieniędzy. Zrobimy to z tworzyw sztucznych głębokich płyt. Potrzebujemy dwóch. Ponadto przygotowujemy małe pupa, białą satynę, koronkę nylonową tego samego koloru, nici, igłę, cienką pianę, dekoracyjne ozdoby i termo-pistolet.

Opis procesu pracy

Plastikowe płyty wklejane są z gumy piankowej na wewnętrzną i zewnętrzną stronę. W lalce usuwamy nogi i odciskamy dolną część tułowia ostrym nożykiem biurowym. Na jednej z płyt wyciąć otwór z gumy piankowej, wlejemy tam kleje. Wkładamy lalkę z cięciem w dół i przytrzymaj ją ręką, aż chwytaki zostaną przyklejone.

Następnie dokręcamy tkaninę satynową oraz górną i dolną część produktu. Udekorujemy je koronką w taki sam sposób, jak opisano w poprzedniej klasie mistrzowskiej. Dekorujemy sukienkę i wewnętrzną powierzchnię górnej części trumny z koralikami, paillettes, małymi wstążkami.

Ponieważ produkt jest w postaci lalki panny młodej, musi zrobić zasłonę na głowie. W tym celu wykonujemy koronki pomiędzy dwoma lub trzema warstwami. Następnie przywiązujemy ją do wąskiej wstążki satynowej o białej barwie, tworzącej zmarszczki. Udekorujemy drobnymi kwiatami, koralikami, koralikami. Wiążemy welon pod włosami pupa. Umieszczamy razem oba części produktu, przesuwając je w jednym miejscu wzdłuż górnej krawędzi. To wszystko. Pozostaje pozostawić niewielką niespodziankę w środku trumny i pogratulować oblubienicy.

Słowo wstępne

Vintage okulary (zdjęcie potwierdzenia) wygląda elegancko, pięknie i bardzo oryginalnie. Taka okrągła ozdoba oszczędza biżuterię w Twoim domu i stanie się ekskluzywnym prezentem dla bliskich i przyjaciół. Życzymy przyjemnego procesu twórczego i doskonałego wyniku!