260 Shares 2929 views

Motocykl Jawa 638 – ruch z wyprzedzeniem

1948 jest istotna dla wszystkich fanów maszyn dwukołowy. Po tym wszystkim, tegoroczny „Java” rozpoczęła produkcję swojego pierwszego motocykla. Miał dwusuwowego silnika o objętości cylindra 350 cm3. Model ten został poprawiony w czasie, ale od globalnych zmian nie otrzymał.


Strategia ta doprowadziła do tego, że w modelu 350 (typ 638.5) tylko w kilku szczegółach podobny do czterdziestoletniej poprzednika. Jawa 638 został opracowany na podstawie 634, która została uruchomiona w 1974 roku.

Przede wszystkim zmienił projekt. Jawa 638 ma nowy zbiornik i pokrowce, dzięki czemu motocykl zaczął szukać bardziej atrakcyjne. Zbiornik paliwa jednocześnie przyjął kanciaste kształty. W poprzednich modelach napis był prawie niewidoczny. Teraz znajduje się po przekątnej i chwytliwe logo, które widać z daleka. Obie strony wanny posiadają dogodne gumy do kolana, które mieszczą się w kształcie siodła i wyposażonych w występ.

silnik Java ma cylinder wykonany z lekkiego metalu i żeliwa wkładkę. Objętość komory spalania pozostaje bez zmian – 343,47 cm3, przy średnicy i skoku tłoka, odpowiednio, 58/65 mm.

Jawa 638 ma stopień sprężania 10,2: 1 i moc silnika 25,8 KM, co jest bardzo dobre dla tych latach. Średnica gaźnika otwory rozpraszające 28 mm.

On także strukturalnie poprawiła kredens, co było nowością w tym czasie.

Dlatego rękawice poplamione benzyną – stały się sprawą przeszłości, który opisuje dobre strony motocykla, jak Java 638, którego specyfikacje są tak wysokie.

Benzyny to „koń żelaza” rozcieńczonego oleju w stosunku 1:40. Elektryczne ustalana w przeliczeniu na 12 woltów, co ma pozytywny wpływ na oświetlenia drogi w nocy.

Motocykl Jawa 638 ma przekładnię z łożysk igiełkowych i koszem sprzęgła, wyposażonych w 5 th sprężyn zaciskowych.

Jazda miasto na Jawie nie stwarza trudności. Poziom komfortu motocykla nawet dość wysokie dla swojej klasie. Po zhostkovatoe siedzibą w długiej podróży nie przynieść żadnych problemów. Jawa 638 grzeczne na drodze. Jest stabilny nawet off-road. Osiąga się to przez dobrych właściwościach przedniego widelca, który różni się sztywność i może zrekompensować nawet duże nierówności drogi.

Tylne regulowane amortyzatory pozwalają załadować rower nawet na nierównych drogach. Wymiary pojazdu są takie, że jest idealnym miejscem dla jazdy razem. Zachęca się zasadniczo na takiej maszynie obrotomierz, za pomocą których można określić z dokładnością prędkości obrotowej silnika.

Chociaż siodło w Javie i usunąć dość proste, ale trzeba zainstalować go delikatnie. Ponieważ można łatwo porysować obudowę. To miłe, że motocykl ma całkowicie zamknięty łańcuch. To nie tylko chroni tego ostatniego przed kurzem, ale również chroni przed skutkami jej pęknięciem.

W ogóle, Java motocykl – to nie tylko niezawodna maszyna, ale również prestiżowe, nawet do naszych czasów. Po tym wszystkim, za wartość drugiej ręki „staruszka” ty coś nadaje się pod względem jakości nie kupisz. Dlatego konieczne jest, aby przyzwyczaić się do tej wersji, zamiast kupować nowej, niskiej jakości motocykla.