195 Shares 4883 views

Rotan – ryby, które mogą przetrwać nawet w najbardziej krytycznych warunkach

Rotan – PERCIFORMES ryba skład. Jego ciało nie przekracza 25 cm długości. Czy wykryto ROTAN w rzekach dorzecza Primorye i Amur, ale kilka lat temu został nagrany w wielu zbiornikach wodnych, gdzie w krótkim czasie stał się głównym pasażerów.


Rotan – ryba jest niewielka, to jest często nazywany głownia. Kolor jej ciemnego brązu do prawie czarnego. Na brzuchu i bokach wyraźnie odróżniają się brązowe plamy. ROTAN wyposażone również dwa oddzielne płetwy grzbietowej. Najbliższym krewnym tego gatunku – południowa byk. Usta ROTAN duża, że jest skierowany do góry, dolna szczęka nieznacznie wystaje znacznie przodu. Płetw brzusznych są oddzielne. Podczas tarła, że mężczyźni są prawie czarne. Być może to z tego powodu, być może, za niewielką mobilnością zwanego ROTAN głownia.

Ta ryba preferuje wypoczynek w zalanych krzewów, małych zaczepów, na płyciznach. Żywi się głównie na jedzenie dla zwierząt. Rotan – ryby, które najbardziej wolą tarło smażyć, więc jest bardzo szybki, aby zminimalizować liczbę innych gatunków w jeziorze. Bardzo często, w których tego rodzaju osiada w rok lub dwa inne ryby nie pozostaje. Propagowane ROTAN tylko w lecie, kobiety składają jaja na spodniej stronie liści roślin wodnych. Najczęściej tarło odbywa się w pondweed buszu, lilie wodne i kapsułek jaj. Liczba jaj w jednym takim murze około 10 tysięcy. Elementów. Rotan – ryba jest bardzo wytrzymały. To może przetrwać nawet w przypadku innych gatunków, w tym karpia i lina, są zabijane.

Do tej pory ROTAN jest mieszkańcem niemal wszystkich wodach rosyjskich, z wyjątkiem Półwyspu Krymskiego. Ale może jego nieuchronne pojawienie się w tych miejscach. Zauważono, że w tych zbiornikach, gdzie aktywne są okoń i szczupak, Rotan nie może przejąć inicjatywę. Gatunki te nie pozwalają na to, aby pochłonąć dużo owocnej i spokojnej ikry. Ale w stawach i jeziorach, zamieszkany przez karpia, firma bardzo szybko się uczyć i stać się panem sytuacji. Najczęściej, to żarłoczne ryby jest jedynym mieszkaniec małych zbiorników z bardzo trudnych warunków życia. Ta stagnacja kariera, pokryte błotem, zarośnięte stawy. Rotan jest w stanie lepiej niż karpia migracji krytycznej brak tlenu i całkowitemu zamarznięciu stawu w zimie.

Rotan – ryby, wędkarstwo, które może przynieść wiele radości. Największe okazy są trzymane pod osłoną rzęsy lub lilie wodne pod szerokimi liśćmi. Takie zachowanie jest absolutnie niezwykłe dla byków. Z silną eutrofizację starają polany lub okno wśród roślinności wodnej. Takie miejsca mogą być wykonane sztucznie, nawet przez zwykłych półek. Roth nie jest nieśmiały. Do miejsca wolnego od roślinności, ponieważ pop-up bardzo szybko, nie są one mylone przez obecność człowieka. Zauważyłem kolejną ciekawą funkcję. Rotan bardzo lubi czerwonego i białego bobber. Przyczyny tego nie są jasne. Ale rybacy zauważyli, że przyciąga uwagę energiczny ryb.

Oto ciekawy ROTAN ryby. Zdjęcia można zobaczyć w tym artykule. Ta ryba ma osobowość i nie niezasłużenie popularne wśród zawodowych rybaków.