146 Shares 2175 views

COCOCO – restauracja w Petersburgu: opis menu, opinie

COCOCO – jest coś jeszcze do poobijany Petersburgu! Niektóre instytucje są zakłady na wnętrzu, podczas gdy inni podejmują szereg potraw i trochę niespodzianka nietypowy format, ale COCOCO (restauracja), którego właściciel, przewód Sergei sam w sobie jest dość ekstrawagancki osobowość, dokonał rewolucji w planie koncepcji. Powiedzieć krótko i jasno, że jest to gastronomiczna postmodernistycznej.


pomysł

Miejsca chipowe polega na połączeniu najnowszych innowacyjnych rozwiązań i produktów kulinarnych wyłącznie sezonowych, które są uprawiane przez rolników z regionu Leningradu. Jest również podstawą menu był stary rosyjski przepis, który opierał leczenie autora. Dlaczego jest taki pomysł? Po pierwsze, to było zbyt wiele do Petersburga w szczególności w szkołach powszechnych w Rosji, które promują kuchni zagranicznej. W tym nie ma nic złego, ale założyciele COCOCO chciał zwrócić uwagę na odwiecznych rosyjskich przepisów, powrót do korzeni, ożywić miłość potraw narodowych i pokazać, że pokrzywa zupy lub zupy, sałatki z ciekłym azotem może być nie mniej interesujące niż egzotyczne, ale już czas podnadoest risotto lub sushi.

Po drugie, jest chęć do jedzenia zdrowej żywności. W większości zakładów produkty są daleko od producenta do kuchni w restauracji, a więc podatne na pewnej obróbce, aby zachować świeżość i są droższe niż krajowe ze względu na koszty transportu. Właściciele COCOCO pewność, że rolnicy są w stanie rozwijać się wysokiej jakości warzyw i owoców, że cena będzie tańszy niż importowany. Ponadto takie produkty w jakiejkolwiek obróbki nie musi, ponieważ ich sposób z łóżka do potraw bardzo, bardzo krótki.

A wszystko to jest w zgodzie z globalnymi trendami haute cuisine, który jest bardzo zwięźle formułuje słynny kucharz Rene Redzepi: „Płyta, która spada na stole do klienta, musi wyraźnie mówić o tym, co położenie geograficzne i porę roku jest ”.

Razem, sezonowość i lokalizacja – dwa filary, na którym stoi pewnie wykończonych COCOCO.

Przez trudy do gwiazd

Nie tak dawno temu, w 2012 roku, była restauracja COCOCO (St. Petersburg). Shnurova Matilda- żona frontman „Leningrad” – zainspirowany popularną ideą kuchni sezonowej i lokalnej, postanowił otworzyć restaurację z takiego nastawienia. W tym czasie było to śmiałe posunięcie, bo nic takiego nie działo się w Rosji, a zatem nie było wiadomo, czy ludzie pójdą w rodzaj restauracji rolniczych. Przez wybór szefa kuchni Ms Shnurova podchodzić bardzo odpowiedzialnie. Stały się one niesamowite mistrz sztuki kulinarnej Igor Grishechkin.

Tak więc, w grudniu 2012 roku, kiedy wielu z nich spodziewa się do końca świata na kalendarz Majów, w Petersburgu na ulicy Niekrasowa otwarta restauracja COCOCO (St. Petersburg). Ale twierdzić swoje miejsce w słońce nie było łatwe. Po tym wszystkim, chociaż w Europie zdrowej żywności od dawna głównym trendem w rosyjskiej rolniczych restauracji jest nieco przed czasem. W związku z tym, że to goście całkiem sporo: No ja nie rozumiem, na początku, że to … Przez trzy lata zajęło podbić swoją publiczność, ale instytucja uporczywie utrzymuje swoją koncepcję. I uznanie nie jest długo czekać: w 2015 COCOCO (restauracja, St. Petersburg) zajął czwarte miejsce wśród najlepszych instytucji miasta i Igor Grishechkina ogłoszony najlepszym kucharzem roku.

produkty Dostawcy

Teraz restauracja pracuje z piętnastu gospodarstw. Są one prowadzone przez nie-rolników amatorów, ale prawdziwych profesjonalistów. Na przykład, produkty serowe są dostarczane od producenta Vsevolozhsk District, odbyło się szkolenie we Francji, a teraz hoduje kozy i krowy. Obejmują one muzykę klasyczną i pojone wino do jakości mleko było lepiej. Profesjonalne farmaceuta w dzielnicy Wołosowo zbiera zioła i korzenie, i kupować ryby bezpośrednio od rybaków na jeziorze Ładoga. zasadniczo nie współpracuje z dużymi, Dostawców, ponieważ zwierzęta te są zazwyczaj karmione dodatków chemicznych oraz instalacji procesowych pestycydami.

Mięso, ryby, drób, warzywa przyniósł codziennie, tak aby nie oddać długo zamrożone, trawa – w jeden dzień. Krótko mówiąc, restauracja jest odpowiedzialny za środowiskowe i świeżości produktów używanych do przygotowania posiłków.

projekt

A gdzie jest teraz COCOCO? Restauracja w 2015 roku zmienił swoje usposobienie: z ulicy Niekrasowa przeniesiony na Voznesensky Prospect, 6, w hotelu W St. Peterburg. W tym kontekście dramatycznie i projektowania zmieniło. Jeśli w poprzednim wyglądem restauracji było dużo prostych geometrycznych, wykonanych z drewna (stoły i stołki barowe z surowych desek), obecnie zastąpiony przez celowo proste wyrafinowanym stylu eklektyzmu.

szef

Igor Grishechkin urodził się w Smoleńsku, gdzie rozpoczął swoją karierę na wieczór. Przybywając w Moskwie, pracował w „Casta Diva”, „Gulasz”, „Blogistane”. Współpracował także z kulinarnego dziennym LavkaLavka. Tam jego umiejętności i jego żona zauważyli Przewodowy którzy oczekiwali kucharz do swojego nowego projektu, który rozpoczął COCOCO (restauracja). Praca tego rodzaju pozwalają na własny rozwój i wprowadzenie najbardziej szalonych pomysłów. Dlatego Grishechkin uzgodnione.

Nowy szef kuchni dokonał gotowanie obiadu w całej filozofii. Powiedział, że każda podróż do restauracji jest zobowiązany dać osobie emocje, które nie czują się jak w domu. Grishechkin porównuje go do wyjścia do kina. On nie tylko jedzenie, ale cały obrazy i skojarzenia. Pomysł wywodzi się z pamięci smak dzieciństwa i dojrzewania.

COCOCO Restauracja (St. Petersburg): Menu

Następnie zakład jest wyraźnie na wielu potraw, i jest jasne, jak menu zmienia się w zależności od sezonu. Są to stałe pozycje, takie jak słynny „Śniadanie turysty”. Generalnie COCOCO (restauracja) mówi w dzisiejszym języku gastronomicznej, ponieważ jest używany tutaj, a kuchnia molekularna.

Tak, jak appetayzerov tutaj oferują assorted ser gospodarstwa z konfiturą z cebuli, wania Okoń z marchewką i pikantny krem z kopru, szpiku kostnego z marynowanych warzyw, ikra ryb i tosty z chleba żytniego, pieczone buraki mus Adygei ser, konserwy mięso z łosia , Popularne pozycje z tej samej serii są rury gustownie Borodino chleb i mus szprot – rosyjski odpowiednik ziemi.

Od pierwszego dania serwowane tu marynowane, zimna zupa „vinaigrette”, ziemniak zupa krem z czerwonym kawiorem.

dania mięsne sososo są bardzo popularne, zwłaszcza wspomniany już „Śniadanie turystyczny”, jak polędwica wołowa z pieczonymi warzywami i sosem Kwas, pieczona karkówka, befstroganow z makaronem i osiki z mąki żytniej. Wśród dań rybnych są dorsz, flądra i okoń w leczeniu autora. Dla kogoś, kto woli ptaka, a następnie gotować kurczaka, nadziewane przepiórki i kaczki.

Sweet Tooth znajdzie wiele ciekawych, szczególnie intrygujących nazwach takich jak ciasta miodu z lodami wosku i „ulubiony kwiat Mama za”. Każdy, kto pamięta stare dobre czasy, można spróbować lodów dla gości w filiżance wafel.

Tylko nazwy wybucha mózgu od samych menu, bo oni po prostu chcą złożyć kombinacja smaków brzmiał produktów. Na przykład: Ozory wołowe, przebrany w sosie z ziołami, syrop brzozy i korzeń łopianu, groch pudding z chleba chrupkiego z nasion lnu, pokrzywy zupa z sorbet Karelski pstrąga i Wierzba herbaty.

Co ciekawe, w ostatnich czasach istnieje wiele naśladowcami COCOCO. Restauracja, menu i koncepcja jest nieco podobny do swojego poprzednika – A St Petersburg „vinaigrette” i „Bird”, „blok”. To sugeruje, że nowa kuchnia rosyjska zakorzeniła się i jest coraz bardziej popularne.

feed fantazja

O tym powinien rozmawiać osobno. Że jest tylko „Śniadanie turystyczny”. Służył jako przystało potrawę o tej samej nazwie, w otwartym Tin Tin. Skład dania to na parze jęczmień, tatarski wołowiny i żółtko jaja przepiórki. I wokół banków określone slajdy czosnku tłuczone ziemniaki, posypać Borodino chleba, kawy mielonej i nasion – więc jego imitacja ziemi. Natychmiast wyobrazić sobie przy ognisku, otoczonym bardów z gitarami.

Sosy filigranowe rolek tłuszczu podawane na palecie, jakby kolorowe farby. Miód ciasto jest określone w formie plastra miodu. To wszystko i więcej wygląda bardzo oszczędny.

Bardzo ciekawy deser „ulubiony kwiat mama” jest wykonany w postaci rozbitej doniczki z fioletowymi kruszonką ziemi na talerzu w formie parkietu. Wszystko wygląda tak naturalnie, że na początku jest niewygodne. Jeden cud nie można wykonać zdjęcia.

ceny

Średnie bilet – 1500 rubli. Nawiasem mówiąc, ze względu na fakt, że wszystkie produkty posiadają tylko z regionu Leningradu, a ceny nie są wygórowane dla restaurację tego poziomu. Jeśli idziesz przez menu przekąsek i deserów, na przykład, kosztuje od 210 rubli, pierwsze kursy od 250 rubli, 670 rubli z mięsa, ryb i drobiu od 850 rubli.

COCOCO (restauracja): Opinie

Chociaż nie wszystkie naraz zrozumieć ideę, ale większość gości są bardziej niż zadowolony. Ocenić oryginalność, konceptualny, środowisko.

Teraz tutaj nie ma miejsca, aby upuścić igłę, zwłaszcza w weekendy. Jednak ze względu na popularność takich miejsc są przydzielane na stole w ciągu 2-3 godzin, nie więcej, a potem grzecznie poproszony o opuszczenie. Można zrozumieć klienta, że te są bardzo niezadowoleni.

Narzekają, że porządek jest czasami trzeba czekać od 30 do 40 minut. Ale nie jest to zaskakujące, ponieważ prawie wszystko odbywa się spod noża.

Praca

W marcu 2016 COCOCO (restauracja) otworzył sezon szkolenia. Instytucja jest teraz zapraszając młodych, ambitnych i utalentowanych pracować pod kierunkiem wybitnego szefa kuchni Igor Grishechkina nowoczesności. Jest to świetna okazja do zdobycia nowych umiejętności oraz dalsze prace w jednej z najbardziej prestiżowych restauracji w nowoczesnym Piotra.

COCOCO – Restauracja promotorem lokalnej kuchni – dla wielu odwiedzających miasto stało się miejscem kultowym. Nadchodzi wiele gwiazd. Tak, że nowa kuchnia rosyjska w zaopatrzeniu w tej instytucji będzie wkrótce stać się wzorem do naśladowania.