251 Shares 2252 views

Holenderska nazwa: Historia, znaczenie i pochodzenie

Każda drużyna może spotkać człowieka z niezwykłym, dziwnym i bardzo zabawnej nazwie. Co do zasady, to zależy od konkretnego pochodzenia tradycji kraju, w którym jego właściciel urodził. Na przykład, holenderskie nazwy są uważane za jeden z najzabawniejszych na świecie. Dlaczego – dowiesz się z tego artykułu.


Nazwisko: od urodzenia i do końca życia

Słowo „nazwisko”, tak dobrze znane nam dzisiaj, pochodzi od rzymskiej. To słowo oznaczony dużą i silną rodzinę z człowiekiem na czele. Wtedy Rzymianie zawarte w koncepcji rodziny, nawiasem mówiąc, i niewolników, podawania gospodarzy. W Rosji, zamówienia były zasadniczo takie same: do zniesienia poddaństwa chłopów były takie same nazwisko jako właściciela.

W naszych czasach, no name wszędzie – jest nam dany przy urodzeniu, a często zostaje z nami do końca życia. Z wyjątkiem szczególnych przypadków, oczywiście.

Historia zabawnymi nazwami holenderski

Nazwy holenderskie są uważane za najbardziej absurdalne w całej Europie, a są dość rozsądne historyczne wyjaśnienie. Kiedy w 1811 roku naród została zdobyta przez Napoleona, wydał dekret, który przymusowo każdy mieszkaniec Holandii musiał uzyskać nazwę francuskiej.

Holenderski sami przed noszone tylko nazwy przestrzegać prawa nie zamierza. A ponieważ wierzyli, że okupacja kraju – to tylko środek tymczasowy, zdecydowaliśmy się nie przejmuj się i nie walczyć z wymyślanie nazw. I mock invaders wolność miłujących ludzi nie przeszkadza.

Więc nie ma absolutnie głupie nazwy, które są po prostu niemożliwe wymówić bez śmiechu. Na przykład, Naaktgeboren, co dosłownie oznacza „urodzony nagi”. Lub Piest ( «pissing»). Spełnione i całe gałęzie przodków pod nazwą Rotmensen. – tłumaczone z Holendrami, „zgniłe ludzie”

Kilka lat później wojna z Napoleonem się skończyła, a ludzie w kraju stał się ponownie niezależną. Jednakże, wbrew oczekiwaniom, ustawa nie została uchylona. Więc spadkobiercami tych ludzi muszą nosić nieharmonijnym nazwę do dziś. Zamiast tego, są one uważane za najbardziej oryginalny w świecie.

Co robi „van” w holenderskich nazwiskach?

Rozpoznawanie nazw rodzajowych mieszkańców Holandii dać im nic na podobnym przedrostkiem „van”, „de”, „van der” i inne. Właśnie z powodu tej holenderskiej nazwy tak powszechnie znany za granicą. Na przykład, są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych.

Wielu Amerykanów mają imiona holenderskie są automatycznie wiąże się z prestiżem i wysokich dochodach. Głównie ze względu na fakt, że bogaci przemysłowcy pochodziły z Holandii. Uzyskać co najmniej Cornelius Vanderbilt. Ale jego nazwisko, mimo pięknego dźwięku, najbardziej, że nie jest włączony, zwyczajne. Było takie małe miasteczko niedaleko Utrechtu, był nazywany Bilt. Nazwisko Van-der-Bilt (Vanderbilt) jest rodem z tego miasta, że jest tym, który przychodzi „z Bilt”.

Niemcy też mają niezapomniany prefiksu von wskazaniem stanu arystokratycznego pojazdu. Ale holenderska wersja vana jest znacznie bardziej prozaiczny, a nie status społeczny, a nie za nim.

Przedrostek „van” sami mieszkańcy Holandii są zazwyczaj pisane małymi literami (wyjątek – w początkowej lub początku zdania), ale za granicą można znaleźć pisane wielką literą.

Najpopularniejsze imiona holenderskie

Ogólnie, Holandia – kraj, chociaż małe, ale bardzo bogaty społecznie. Bliskość do Belgii i Niemiec, bogatego składu etnicznego i religijnego, kilku miejscowych grup – to wszystko nie może wpływać na holenderskich imion.

Jeśli chcesz znać wszystkie nazwy w kraju, aby odwiedzić lokalne Banku Ubezpieczeń Społecznych. Oprócz jego głównym zadaniem – bezpieczeństwa publicznego od wszelkiego rodzaju katastrof, zajmuje się tej struktury, a statystyki mieszkańców nazwisk.

Co trzy miesiące pracownicy banku są umieszczone na oficjalnej stronie internetowej wymienia najpopularniejsze imiona – męskie i żeńskie. Można również zauważyć tendencję do wzrostu lub spadku popularności w każdej nazwy, w porównaniu z poprzednim okresem. Przez dowolną nazwą, można znaleźć pełne informacje, w tym jego pochodzenie, etymologia, zgodność w innych językach i znanych przewoźników.

Co ciekawe, informacje o nazwach znajdziesz tylko w holenderskiej wersji strony. Chociaż jest on dostępny w wielu językach, w tym angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Niemniej jednak, trzeba zrozumieć, holendersku, aby dowiedzieć się najpopularniejsze imiona holenderskie.

imiona męskie, na przykład, Daan, Sem, Lucas, Mediolan, Thomas znajduje się na niemal każdym kroku. A mówiąc o popularnych kobiet, to jest Emma, Julia, Sophie, Lotte, Lisa i Anna.

Pochodzenie holenderskie nazwiska

Dziś niemal każdy holenderski nazwa może być przypisany do jednej z czterech kategorii pochodzenia: geograficznych, zawodowych, rodzinnych lub opisowej:

  1. Powszechne nazwisko pochodzi od regionu, w którym żyje, albo jego wsparcie po jego przodek żył. Na przykład, de Vries. Czasami to nawet nie tylko w regionie, ale określonej nieruchomości lub miejsce, gdzie ludzie pracowali – van Aller lub van De Vliert (dosłownie „pochodzące z farmy”)
  2. Innym przykładem typowej nazwy – z zawodu. Na przykład, Haak oznacza „Peddler”, Kuipera – „Cooper”, a wraz z de Klerk i zrobić wszystko jasne – człowiek pracował jako urzędnik.
  3. Trzecia grupa nazw pochodzi od szczególnych cech fizycznych osoby lub majątku jego charakteru. Na przykład, Dik oznacza "tłuszcz", a de Groot – «wysoki». Nie każdy ma szczęście z nazwą, co można powiedzieć.
  4. Ostatnia grupa nazwy związane z początkiem jego nośnik i przesyła związki rodziny. Addicks znaczy nic więcej niż „syn Addika” jako Evers – „syn Avery” Jest to rodzaj przydomkiem – podobny do tego, co nosimy w Rosji.

Ciekawostki o holenderskie nazwiska

  • Mężczyźni holenderski nazwisko, podobnie jak my, są dane raz na całe życie. Gdy dziewczyna wychodzi za mąż, ma wyboru. To może zostawić albo jego nazwisko albo połączyć je z nazwiskiem męża, przekształcając go w podwójne. Wiele osób woli pierwszą opcję, jeśli nazwisko pana młodego absolutnie fałszywy.
  • Istnieje ponad sto tysięcy oryginalnych holenderskich nazwisk. I wielu z nich nie znajdzie się nigdzie indziej.
  • De Jong nazwisko oznacza „młody” i jest często stosowany młodszego członka rodziny o tej samej nazwie. Natomiast analogowy de Oude «starszych» jest znacznie rzadsze. Jest to zrozumiałe – nazwać nową nazwę dla kogoś, kto ma już konkretną nazwę, tylko ze względu na fakt, że jest nowym członkiem w rodzinie nie jest akceptowana.
  • Najbardziej popularne holenderskie nazwy: De Jong, de Vries, Jansen, van de Berg, Bakker, van Dijck i Visser.