860 Shares 5795 views

Wzdęcia: co to jest i jak ją leczyć

Wzdęcia – co to jest? Poprzez reklamy w telewizji, większość osób wie, że tzw wzdęcia. Jednak dla wielu, pytanie jest nadal aktualne.

Wzdęcia występuje u pacjentów z zapaleniem jelita grubego i jelit, a także w marskości wątroby i niewydolności serca. Czasami pojawia się po spożyciu gwałtownie powietrza (tlenu) oraz koktajle dyskinezy jelit.

Zaburzenia odżywiania mogą powodować wzdęcia. Co to jest? Ten wzdęcia, ze względu na fermentację w jelitach w wyniku procesów rozkładu. Prowokują błędy w żywności. Zjawiska te mogą być ze względu na naruszenie mikroflory w jelitach (Dysbioza). Stres, stres nerwowy, a jak z zaburzeniami psychicznymi może być również przyczyną wzdęć.

Pytanie „wzdęcia – co to jest,” nie możemy powiedzieć, że udział zakłopotania, co powoduje to zjawisko. Oczywiście, otwórz to nie można powiedzieć, a wiele osób odczuwa znaczny dyskomfort, który znacznie obniża jakość życia. Sama wzdęcia nie jest niebezpieczny, ale może być objawem poważnej choroby (guz, niedrożność jelit), więc nie odkładać wizyty u lekarza.

Ludzie, którzy prowadzą zdrowy tryb życia, którego dieta jest całkowicie zrównoważony i może nie być świadomi tego problemu, więc pytanie za nimi „wzdęcia – co to jest” to logiczne. Ci, którzy mają do czynienia z tym problemem ściśle, należy zwrócić uwagę na dietę i ćwiczenia.

Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest, aby zrezygnować słodki, ponieważ jest wysoka zawartość glukozy w organizmie tworzy najbardziej korzystne środowisko dla rozwoju bakterii w jelitach. Nie angażuj się w produktach, które wywołują wzdęcia, takich jak groch, Borodino chleb, winogrona, napojów gazowanych.

Nie zaleca się często żuć gumę. W procesie żucia połknięcia pewną ilość powietrza, które dostaje się do żołądka. Pożądane jest, aby zrezygnować na jakiś czas z napojów, takich jak herbata czarna i mocnej kawy.

Jak leczyć wzdęcia

Podstawową zasadą leczenia jest wyjaśnienie przyczyn wzdęć. W większości przypadków prawidłowe zasilanie lub wystarczy przestrzegać diety przepisanej przez lekarza (zwykle jest to dieta №5). W odniesieniu do leczenia, co do zasady, są powoływani przez adsorpcję oznacza, że wyjście z jelit toksyny oraz produktów rozkładu powstających w wyniku złego trawienia.

Jeśli obawiasz się o wzdęcia, bóle brzucha, nudności, a nawet wymioty, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Objawy te mogą towarzyszyć i ostre zatrucie, a zaostrzenie chorób przewlekłych. W większości przypadków, wzdęcia, zaparcia jest skomplikowana, w takim przypadku muszą one zostać wyeliminowane przez przeczyszczających.

Wzdęcia u dzieci wymaga interwencji lekarza, z wyjątkiem kolki niemowlęcej, występujące w młodym wieku. U noworodków nie została jeszcze utworzona mikroflorę, która prowokuje wzdęcia. wymagane jest szczególne traktowanie w tej sytuacji. Zaleca się, aby ułatwić stan specjalnego masażu dla niemowląt i ekstraktów ziołowych.