252 Shares 8293 views

Andropov Yuri Vladimirovich. Polityka Andropowa. Andropov – biografia. Sekretarz Generalny ZSRR

Jurij Władimirowicz Andropow został sekretarzem generalnym KPZR Centralnego Komitetu 12/11/1982, wkrótce również centralizację i władzy wykonawczej. Wszedł z rozbrajającą prostotą, odsunęła na bok K. U. Czernienko i został mianowany przewodniczący Najwyższego Prezydium Radzieckiego, opierając się na wsparciu wojska i KGB. Taka moc była ani L. I. Brezhneva ani N. S. Hruscheva.

W tym czasie był znany ekspert w systemie elektroenergetycznym w państwie. To była polityka wiekowe: poświadczenia polityki otrzymał w wieku 69 lat. Dla porównania, Stalin miał 42 lat, N. S. Hruschevu – 59, L. I. Brezhnevu – 57. Jak widać, wszystkie z poprzedniego przywódcę ZSRR przejął władzę w swoich rękach, będąc dużo młodszy. Co to oznacza? Być może fakt, że ten człowiek poszedł do swojej bramki zbyt długo. Więc kiedy przyszedł czas, on objął władzę tak jak jabłko startu. Po tym wszystkim, fakt jej dominującego wpływu na najwyższych państwowych i partyjnych struktur nie są kwestionowane przez nikogo. W przeciwieństwie do poprzednich liderów nie Andropow nie podniosła, że zrobił to sam.

Prawdziwa biografia dzieciństwa i dojrzewania

Trudno pisać o życiu człowieka, mający dwie biografie – oficjalny i prawdziwe. W Yuri Vladimirovich mistycznie powtórzyli liczbę życia 15: datę urodzenia – 15 czerwca 1915; wynaleziony w dacie urodzenia – 15.06.1914 r.; 15 lat, prowadził KGB, tworząc tam i wreszcie 15 działów – 15 miesięcy rządził krajem. Oczywiście, wszyscy sekretarze generalni ZSRR mają swoje tajemnice, ale według historyków, Jurij Andropow je bardziej niż inni. Dlatego też uzbroić się badania (S. Chertoprud „Jurij Andropow: tajemnice przewodniczący KGB”) i spróbować zrozumieć coś z życia człowieka, który (dla oczu, oczywiście) przez współpracowników KGB zwanych „przewodniczący” i „złotnik”.

Zacznijmy od rzeczywistej biografii. Pierwszy sekretarz generalny pochodzenia żydowskiego „odkryła” dziennikarz Mark Steinberg. nazwisko biologicznego ojca za Velv Lieberman i imię matki jego było Genia Fleckenstein. Urodzone przyszłej polityki w czterech rezydencji w Moskwie, a dziś vysyaschemsya pod numerem 26 na ulicy. Bolshaya Łubianki. Dziadek zaangażowany w segmencie jubilerskim, zwany Karlom Frantsevichem Fleckenstein. W jego domu urodził się Gregory Velvovich Lieberman (później – Jurij Andropow Vladimirovich). Mama do 1913 uczył muzyki w elitarnej gimnazjum Mizbaha dla kobiet. Następnie, w 1917 roku, matka i syn nagle znaleźć się w nowym miejscu – stacja Nagutskaya Stawropol terytorium. Co jest tego powodem? pogromy żydowskie w stolicy. W 1915 roku, masakra zaczęła pracę Tsindel Schrader i fabryk, twierdził życie dziadka.

A matka (syn coś jeszcze trochę) po przybyciu na nowe miejsce zamieszkania odwraca jego biografię. Tam poślubiła Władimir Andropow robotnika kolejowego. Jej mąż zmarł dwa lata później, chory na tyfus. W tym samym roku, Evgeniya Andropova poślubia inną kolejarza – Victor Aleksandrowicz Fiodorow.

Pod koniec polityki siedmioletniego przyszłego imię nazwisko ojczyma Grigorij Władimirowicz Andropow-Fedorowa. Jak sama nazwa Gregory zwrócił się do Yuri i wyeliminować drugi składnik nazwy pozostaje tajemnicą.

legenda

18-letni Projekcje z Mozdok Andropowa Jurij Vladimirovich napisał jego biografię, Legenda Stawropol proletariat o dopuszczenie do Rybinsk rzeki College. W tym czasie zmarła jego matka (lub może nie, ponieważ w różnych dokumentach Yuri opuszcza sprzeczne daty: 1929, 1930, 1931). On dostosowuje życiorys o środowisku „proletariackiej”, pozostawiając nic o ich „burżuazyjnych korzeniach”. Na swoim koncie, urodził się 06/15/1914 w Stawropolskim, jego matka – podrzutek, wychowana w rodzinie zegarmistrza (dziadek zmienił zawód) Fleckenstein, a ojciec – Andropow Vladimir (Znowu problem, moja matka nie może jednocześnie uczyć muzyki w 1914-1916 roku w Moskwie, a także znieść i wychować syna w regionie Stawropol).

Studiuje na studiach

Po ukończeniu studiów w 1936 roku wyjechał do pracy nadszedł czas sekretarzem Komsomołu. Chęć żagiel żeglarz zaginął. Należy pamiętać, że wykształcenie zawodowe było w rzeczywistości tylko przyszły funkcjonariusz partii. Trening epizod w Pietrozawodsk State University nie można nazwać poważnym studium. Wyższa Szkoła Party, który kończy się, jak funkcjonariuszy partyjnych, wszystkich sekretarzy generalnych ZSRR, dał tylko „skorupę”. Ponadto szkoła tradycyjnie zakończył się w trybie zaocznym i bez egzaminu.

Młodzi ludzie nadal budować swoją karierę jako lider Komsomołu. Wkrótce potem, w 1937 roku został przeniesiony do komsorgom Stocznię Rybinsk, a następnie – w ramach Komitetu Regionalnego Jarosław Komsomołu.

Prace Partii i Komsomołu

Co to znaczy w 1937 roku w życiu naszego kraju? Ona szybko się rozwinęła, wyprzedzając Wielką Brytanię i Francję do produkcji żelaza, stali, energii elektrycznej, 4.500 zakłady przemysłowe zostały zbudowane. Przez pięć lat, wielkość produkcji przemysłowej wzrosła o 2,2 razy.

Ale wśród tej fali czystek politycznych prowadzone we wszystkich warstwach społeczeństwa radzieckiego, od chłopów do nomenklatury partyjnej. Jurij Władimirowicz Andropow podnieceniem wziął „New Business” ducha czasu i udało się w nim. Według zeznań pisarza Siergiej Wiktorowicz Chertoprud który pracował z dokumentów archiwalnych, młody człowiek szybko „odkryli”, że wszyscy członkowie komitetu regionalnego Biura (z wyłączeniem pierwszego sekretarza) – wrogowie. One posadzone. Co sądzisz, dlaczego? Jednakże, pierwszy sekretarz „dostać” nawet bardziej strome – został zastrzelony.

Jak rozwijać karierę w Komsomołu Yuri tym razem? Skokowo:

– 05,1937 – Kandydat KPZR (b);

– 09,1937, The – głowa. Departament pionierskiej i studentów Rybinsk komitetu miasta Komsomołu;

– 10,1937 g – przeniesiono do Regionalnego Komitetu Jarosław;

– 11,1937 g – Acting III-rd sekretarz Komitetu Wojewódzkiego Jarosław;

– 12,1938, The – I-szy sekretarz Komitetu Wojewódzkiego Jarosław; uwaga wykonane powołanie osoby nie mającej party time (oczywiście zakłada inne usługi);

– 02,1939, The – przyjęty do partii.

pierwsze małżeństwo

„Spalony na popiół” w Komsomołu, Jurij Andropow żeni studiach Rybinsk Engalycheva Nina Iwanowna. Ona pochodzi z zamożnej rodziny, sług swego ojca – dyrektora oddziału State Bank. Młoda pojawia dwoje dzieci, w 1937 roku, córka Valeria, aw 1939 – syn Wołodia. Żona studiuje w Leningradzie, badacza i odmawia iść z mężem do Karelii, gdzie został wysłany do pracy Komsomołu. wyjazd z rodziną.

Karelski etap

Młody energiczny pracownik w 1940 roku został wysłany do stanowiły w tym samym roku Litewskiej SRR do pozycji I Sekretarza Komitetu Centralnego Komsomołu. W tym samym 1940 roku rozwiedli się i żeni Engalycheva Lebiediewa Tatyana Filippovna. Kobieta, którą kochał.

Tatiana Filippovna później pobytu z mężem, ambasador Węgier w czasie rewolty, otrzymał ciężki uraz – strach przed tłumów i otwartych przestrzeni, była stale w mieszkaniu na Kutuzowa Avenue.

Według oficjalnej wersji Jurija Andropowa doprowadziły do partyzantów Karelii, na którym w 1944 roku przyznane na Order Czerwonego Sztandaru. Czy fakt ten jest zgodny z prawdą, nie wiemy, ponieważ mamy do czynienia z utalentowanym fałszerzem a.

Dlatego będziemy zaufać dokumentów. Im więcej jest wskazówką: brak medal „Za zwycięstwo w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej” lub medalem „Za wyzwolenie Karelia”, list udzielania zamówień, które były bezpośrednimi dowódcami z przodu, Yuri nie.

Nie jest tajemnicą, że w Karelii z Andropowa, I st-sekretarz Karelski YCL, nie zbiegały charakter pierwszego sekretarza Partii Karelski Regionalnego Komitetu GN Kupriyanov. W swoich wspomnieniach, oskarża Yuri Vladimirovich tchórzostwo „tchórzostwa”. Wedle jego słów, przywódca Komsomołu umiejętnie wysłany partyzantów i rekrutacja osób, ale osobiście strasznie boi się walki (IA Minutko „Jurij Andropow …”). Że takie „bohaterstwo”.

Ponadto, później jeszcze udało się zabrać do aresztu i Kupriyanov, a liczba pracowników podziemnych, uczciwie pracował za liniami wroga, mściwy „Komsomolec” Andropowa. Biografia mężczyzny 10 lat pracował jako zastępca z Leningradu Kupriyanov i oskarżył swojego szefa w nieistniejącej zbrodni, oznaczone kolejny krok w serwisie. Nieodłącznym instynkt czuł koniunkturę: Malenkow i Beria tylko oczyszczone menedżerowie mogą konkurować ze sobą walkę o władzę w regionie leningradzkim.

Należy wspomnieć, że Jurij został aresztowany I-szy sekretarz Komitetu regionalnym? Gennadiy Kupriyanov służył 10 lat, a potem wyszedł i przemówił do N. S. Hruschevu i L. I. Brezhnevu, Andropow, wskazując na rolę w jego życiu. Został przywrócony do stopnia generała, ale Andropow nie został poruszony.

praca dyplomatyczna

Śmierć Stalina i Berii, a jego patronami zapewne wydawało mu się końcem świata i siły wyższej, nie spodziewałem się takich zdarzeń Andropow. Jego biografia nie było idealne, od funkcjonariusza grozi postępowanie jego sprawy Karelski i Jarosław. Jednak troska jeszcze przyszedł – w osobie Otto Kuusinen, przewodniczący Komunistycznej Partii Litewskiej SRR. Polecił Andropow MSZ – do pracy dyplomatycznej na Węgrzech.

Po przyjeździe newfound firmy ambasador stwierdził, że spadek z 1956 roku rozpoczął się silny ruch wyzwolenia krajowy wzrósł do powstania w kraju. Dobrowolnie wziął na kluczowej misji w stłumieniu ruchu dyplomaty Jurij Władimirowicz Andropow. Jego biografia została naznaczona nowym jesuitically. W szczególności, był w stanie oszukać rząd Imre Nadya, przekonując go, że Związek Radziecki jest zainteresowany w demokratycznych Węgier. W ten sposób zdradziecki negocjator rozpraszać uwagę od rzeczywistego inwazji radzieckiej i doprowadzić do władz rządowych Janos Cadore. Kiedy Imre Nagy uciekł do ambasady jugosłowiańskiej przez wojska radzieckie, Andropow „znajomy” obiecał pomóc mu opuścić kraj, a następnie spokojnie przekazany do realizacji. Poddał i węgierski wojskowych, którzy znajdują się w bazie wojskowej ZSRR z prośbą o opuszczenie terytorium i dając im „słowo honoru”, że nie były dotykane. Podobnie, uśmiechnięty, zdradził przemoc jednego z organizatorów powstania, szef policji Sandor Kopaczi.

Po zakończeniu operacji na Węgrzech Andropowa pozostał jeszcze rok w tym kraju jako sowieckiego namiestnika, prowadząc ostatecznego sweep rebeliantów.

Węgry nadal pamięta „krwawą dyplomata.”

Komitet Centralny KPZR

Po Węgrzech, od marca 1957 roku, na rozkaz N. S. Hruscheva w Komunistycznej Partii dołączył nowy szef Departamentu Jurij Andropow – Vladimirovich. Biografia ponownie związał go z najwyższą władzę, dając odpust dotychczasowej współpracy z Berii. Cztery lata później, w 1961 roku został członkiem Komitetu Centralnego. Energiczny członek partii znajduje się w sąsiedztwie przyszłego skrzydło partii L. I. Brezhneva i uczestniczy w przemieszczeniu Sekretarz Generalny Chruszczowa w 1964 roku. W dowód wdzięczności za usługę Leonida Breżniewa mianował go szefem KGB.

Pozwalamy sobie na chwilę zagłębić się w charakterze nowego szefa KGB. Andropow lubił pokazać swoją siłę. Oto przykład: biuro memorandum do KC w dniu 25 grudnia 1970 Yuri ujawnia swoje zaniepokojenie wzrostem przepływu listów z zagranicy w związku z Nowym Rokiem przeciwko N. S. Hruscheva, a także proponuje ograniczyć przepływ. Dlaczego to zrobił? Odpowiedź: były sekretarz generalny KPZR Chruszczow przy rozważaniu decyzji personalnych po ułożeniu nie naprzód Andropow, tłumacząc brak decyzji o niedawnym doświadczeniu organizacji pracy ekonomicznej lub administracyjnej.

KGB

15 lat, podczas których Andropow czele Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego, są o nich mówić. Zbuduj swoje argumenty na dowodach świadków. członek Biura Politycznego Vadim Andriejewicz Miedwiediew mówi, że spotkania Andropow na rzecz Leonida Iljicza niech publiczność w sprawozdaniu z jej punktu widzenia. Sekretarz Generalny KPZR L. I. Breżniew w wielu obszarach oparliśmy się całkowicie na jego szarą eminencja, szef KGB.

Pod przewodnictwem tym dziale od Andropowa znacznie zintensyfikować walkę z „elementy antyradzieckie”. Funkcjonariusz zręcznie twierdził, że nadęty aparat KGB jest trend czasów. 15 wydziałów agencji we wszystkich możliwych sposobów wpływania na ludzi i opinii publicznej (miał przyczynić się do każdej instytucji).

Andropow został zastosowany know-how – leczenie w szpitalu psychiatrycznym. Uczciwej, zamyślony, pryncypialne przeciwnikom, rzeźników, lekarze zrobić „warzywo”. I został on umieszczony na przenośniku. Ciężko ciśnienie poddano sztuce progresywnej: Lenk, Taganka Theatre, czasopisma „New World”, „Młodzież”. Przeprowadzono w czasach absurdalnej walki z dysydentami, dostaje formę maniakalną. Według V. V. Fedorova, która odbyła się wysoką rangę w KGB Andropow osobiście republiki prowadzić plany na ile dysydenci zostać aresztowany.

Wytrzymała i ukryte dla obywateli i państwo tajnej władzy pionowy zbudowany Andropowa. KGB, na przykład, w 1976 roku, prowadzone działania prewencyjne z 68 tys. Mieszkańców. Odnosi się do ciśnienia moralnym i zastraszania uwięzienia. W więzieniu więzień polityczny siedział 851, z czego 261 – na podstawie antyradzieckiej agitacji.

Kiedy Yuri Vladimirovich Siły Specjalne zostały stworzone w celu zwalczania terroryzmu w kraju, „Alpha” i za granicą – „VYMPEL”. Przygotowanie vympelovtsev imponująca, aby „pracować z ludźmi”, te wagony były w stanie nawet wykorzystać znajomość astrologii.

Co naprawdę służył Andropow?

Po zapoznaniu się z całą poprzednią biografię członek Komitetu Centralnego KPZR, bądź naiwny, aby wierzyć, że Yuri nagle zatrzymał się w swojej karierze, zatrzyma łokcie pchnąć wszystko na swojej drodze, zwłaszcza gdy jego wysiłki były wychowywane tak potężny instrument władzy, KGB, posłuszny jego rozkazom. On całkowicie zaufać i oddawał Breżniewa. Andropow, aby go używać.

Od 1979 roku, zaczął naciskać jego patrona do rozwiązań awaryjnych. W szczególności, chodzi o oszustwa z wprowadzeniem wojsk w Afganistanie, został obsadzony szef KGB. Na grudniowym posiedzeniu Politbiura został podniesiony na tarczy wyraźna dezinformacja o ustanowienie islamskiego kalifatu ze stolicą w Turcji. Ponadto, szef KGB widział perspektywę Ameryki Noclegi w Afganistanie rakiet średniego zasięgu. Które, oczywiście, Stany Zjednoczone nie mógł nawet myśleć. Po tym wszystkim, ryzyko rozmieszczenia broni jądrowej było więcej niż w kraju wysoko lotnych. Jest to histeryczny wydajność doprowadził do wprowadzenia naszych żołnierzy w Afganistanie, utraty 14,000th i 10-letniego bezsensownej wojnie. Chciałbym zająć miejsce „umiłowanego Leonida Iljicza”, Andropowa? Zdjęcia swoich czasów 80, jeśli znasz fizjonomię, świadczą o tym. Oczy – nie niewolniczej spojrzeniem.

Zgony przenośników Politbiura

Nasuwa się pytanie, wyzwanie panującej w latach 80. raczej niepokojący trend zgonów członków Politbiura. To pytanie, oczywiście, jest tajemnicą. Jednak anomalia takiego zjawiska, jak strumień zgonów w latach 80-tych lat była członkowie Politbiura, oczywiście, alarmujące.

Czy to w tajemnicy polityka Andropow? Odkrycia nie zrobi, ale spojrzeć na fakty.

26/04/1976, zmarł na członka Komitetu Centralnego, Minister Obrony KC Grechko Andrey Andreevich. Siedemdziesiąt lat, był przyzwoity jak na swój wiek sportowej: loved jogging, tenis, prowadził aktywny tryb życia, dużo czasu do CSKA. Pułkownik generalnego Varennikov otwarcie wyraził niedowierzanie w naturalnej śmierci nie narzekam zdrowia silnej starca: w domu, w fotelu, z książką w dłoniach. Charakterystyczne jest, Grechko A. A., który zmarł później jako Suslov M. A., reprezentowana starą gwardię Politbiura, Andropow nie rozpoznał ambicji.

17.07.1978 został nagle zabity sześćdziesiąt Fedor Davydovich Kulakov, prawdziwe kandydatem na stanowisko sekretarza generalnego KPZR. Potężny mężczyzna zmarł nagle, „ostrej niewydolności serca”. I przez kilka godzin, zanim ukazał się w dobrym zdrowiu. W jego pośmiertnego rozpoznania akademik Chazov był przekonujący. Ponadto, pod koniec niezwykle szybko kremacji.

Nie trzeba dodawać, z niezwykłą stabilność, „wola przypadku” Z jakiegoś powodu zmarło polityki – konkurentów lub przeciwnikami Andropow. Jeśli teoria jest poprawna, a następnie w ciągu życia Breżniewa 80 lat – to jest rzeczywiście panowania Andropowa, jednak metody szarej kardynał.

04.10.1980 zabitych główny pretendent do czapce Breżniewa – Petr Mironovich Masherov. Zginął w wypadku samochodowym w pobliżu wsi Smolevichi. Okoliczności śmierci: Droga Olympic jako marka, wspaniały widok, doświadczonego osobistego kierowcę. czy zderzenie z ciężarówką zrzutu na wszystkich PGR był pozostaje tajemnicą. Po przybyciu policja stwierdziła, że rolnik Pustovit Nikolay Mitrofanovich jakiś powód (co nie jest typowe dla takich wypadków) wszystko spalone, ale cudem przeżył. Trzy miesiące później sadzenie rolnika przez 15 lat, i … znika.

19.01.1982, w „strzał” pierwszy zastępca szefa KGB Andropow – Ogólne Siemion Tsvigun, kurator 3. i 5. rządów, ludzka Breżniew, Leonidom Ilichom został ustawiony, aby nadzorować Andropow.

25.01.1982 roku nielogiczne umiera Mihail Andriejewicz Susłow. Chociaż był rdzeń, ale okoliczności nadal nietypowy dla śmierci. Kiedy samopoczucie stabilnie Mikhail utworzyło specjalną szpitala na badania lekarskiego rocznie. I nagle – masywny udar mózgu i śmierć.

polityki zagranicznej i wewnętrznej Andropow

Stając na czele państwa, Jurij zaczął się realizować swoje polityczne poglądy, oczywiście, bez ich ujawniania. Jako człowiek roztropny, był świadomy sytuacji kryzysowej w gospodarce radzieckiej, grożąc, aby stać się osuwisko.

Jego główną ideą było stopniowe wyodrębnianie Komunistycznej Partii realnej władzy. Moc według Andropowa, należy wziąć sił bezpieczeństwa, kontroli pragmatycznie zaprojektowany inwestycji publicznych w gospodarce. Ponadto pewna nisza w gospodarce narodowej został przydzielony do własności prywatnej.

Mówi się, że Chiny następnie wykorzystywane planu Andropowa. Dało to powód ekspertów, aby sądzić, że dzięki temu projektowi ZSRR mogły być zapisane.

Niestety, to tylko reformy deklarowanej Andropowa. Oni się nie sprawdziły. W rzeczywistości, piąty sekretarz generalny osobiście rządził krajem tylko 5 miesięcy, a ostatnie dziesięć został powiązany z leczenia szpitalnego. Co to jest, że mógłby zrobić Andropow? Fakt, że mógł. I wiedział, jak zrobić represje i stworzyć atmosferę strachu. Natychmiast zaczął walczyć z korupcją. Było otwarte głośno „przypadek bawełna”. Został usunięty stary przeciwnik Jurij Władimirowicz, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Mikołaja Schelokov (strzela się, przewidując późniejsze aresztowanie). szerokie represje wobec ludności zostały usankcjonowane: policjantów w godzinach pracy prowadzone naloty na sklepy, kina i wziąć gwałcicieli dyscypliny pracy ołówkiem. Dalsze wytyczne „notebooki wagarowicze” w MSW była wymagana nas lub odrzucenie albo karania.

Sekretarz Generalny Andropow objawiła niezrozumiałego okrucieństwa a la Beria. Galina Breżniew i Jurij Churbanov aresztowano i dyrektor Eliseev deli Y. Sokolov oskarżony o wszystkie grzechy radzieckiego handlu i „pouczający” strzału.

Ponadto, Yuri złapany i strach w tej dziedzinie, zastępując trzydzieści siedem pierwszych sekretarzy komitetów regionalnych i osiemnastu ministrów.

W rzeczywistości, w czasie panowania Andropowa represji praktycznie ogranicza powierzchniowych, nie doprowadziły do ożywienia gospodarki dotkniętych kryzysem. Dla porównania, w tym samym czasie, Turcja była w stanie stworzyć podstawy dla branży spa. Przy wejściu do zakładu pojawiła inspektorów w celu sprawdzenia zgodności z prawem załadunku i rozładunku.

innowacyjności gospodarki jest prawdopodobnie ograniczona przez fakt, że na półkach pojawiła się tańsza niż inne rodzaje (4 rubli. 70 kopiejek.) wódka, nazywany „andropovka” ludzi.

W polityce zagranicznej, Andropow dokonał dwóch podstawowych rzeczy: początek procesu normalizacji stosunków z Chinami i zostały zakłócone rozmowy na temat rakiet średniego zasięgu ze Stanami Zjednoczonymi.

Akcenty w strachu Andropowa

Jest terror Andropow bezkompromisowy? Być może nie. Wszechmocny szef KGB udało się nawet w tej dziedzinie, aby realizować swoje polityki. Niewolnik Andropow, po jej szefa KGB V. V. Fedorowa, nie jest obcy dla definicji tajnych intryg, mówi asymetryczny aplikacja Andropow funkcja represyjny. Według niego, w więzieniu wysłane etatystyczne pisarzy. Liberałów takich jak Brodsky, Władimir Bukowski, Aksenov Sołżenicyn Andropow opiekowała. Jest wydalenie za granicą – jest to kara? Yuri sprzyjał także promocji i zrobił takie postacie jak Jewtuszenki kulturalnych, Lyubimov i Wysockiego.

Iz Romanom Solzhenitsyna „Archipelagu Gułag” – ogólnie mętnej historii. Gdzie nauczycieli wiejskich może trwać dopuszczenie do ściśle tajnych plików?

Jaki jest cel realizowany przez to powiedzieć? Oczywiście – tworzenie wizerunku liberalnej polityki.

Śmierć i pogrzeb

Na rok przed śmiercią, w lutym 1983 roku, w piątym sekretarza generalnego niewydolności nerek. Potem został uratowany przez hemodializę. Powrócił do normalnego stanu zdrowia. Ale na wakacjach na Krymie, Andropow miał zimno, a następnie został zmuszony do życia w Kuntsevo Hospital.

02.09.1984 Yuriy Władimirowicz Andropow umarł. Oficjalna diagnoza: niewydolność nerek. pogrzeb Andropowa naznaczone krótkim wystąpieniu jego następcy – Czernienko K. U. umieścić wypowiadane słowa, rzekł do otaczających: „Caps będzie strzelać” – odpowiedział sam sobie wtedy: „Nie, to jest zimno”.

wniosek

W imprezie szeregowego funkcjonariusza zimną krwią Andropow, całe życie prądu, odpowiednio, w polityce było wyraźnie dominuje. Dążył do liberalnego państwa, z elementami własności prywatnej. Najwyższą władzę w „kraju Andropowa” zapewnia organów ścigania. Jednak oczywiste jest, rozwiązłość w metodach osiągania celu, rozszczep przystawki tendencję do niszczenia konkurentów.