711 Shares 2478 views

Irkuck Aviation Plant – legenda krajowego przemysłu lotniczego

Irkuck Aviation roślin (liczba dawny zakład 39) produkuje samoloty wojskowe z CB „na sucho”, w tym myśliwców Chin, Indii, Malezji, Wenezueli, Algierii i Indonezji. Produkowane systemy i komponenty do obaw „Airbus”, dzieło to projekt do produkcji samolotów pasażerskich. Firma włączyła do swojego członkostwa korporacji „Irkut”. Irkuck Lotnictwa Zakład specjalizuje się w wojskowych i cywilnych statków powietrznych, modernizacji sprzętu wojskowego, a także gwarancji i serwis pogwarancyjny samolotów po sprzedaży. W ciągu ostatnich 3 lat firma konsekwentnie odnotowały wzrost wolumenu produkcji i sprzedaży.


Irkuck Aviation roślin jest aktywna polityka kadrowa. Każdego roku coraz więcej miejsc pracy dla mieszkańców miasta. Jednym z obiektów dumy dla mieszkańców miejskich z Irkucka jest Irkuck Aviation roślin. Jak dostać się do niego, powiedzieć żadnego wzajemne. Z lotniska istnieje szereg linia autobusowa 43.

Historia Lotnictwa Zakładu

W 1932 roku, na rozkaz Komisarza Ludowego budowę przemysłu ciężkiego zakładu rozpoczęto produkcję samolotu numer 125 w pobliżu Irkucka. Ale po 3 latach na niebie wzrósł pierworodnych przedsiębiorstwie – myśliwiec I-14, który został opracowany przez Departament P. Sukhoi z Tupolewa. Na jesieni 1941 roku obszar został ewakuowany z przedsiębiorstwem Moskwa Lotnictwa № 39 nazwany Wiaczesław Menzhinsky. Nastąpiła fuzja dwóch zakładów i 19/12/1941, firma stała się znana jako „Zakład № 39 nazwany Józefa Stalina”. W maju 1975 roku firma otrzymała swoją obecną nazwę – Irkuck Aviation Plant. W 1976 roku firma została uhonorowana Orderem Rewolucji Październikowej.

Produkty firmy w czasach Związku Radzieckiego

Eksperci Irkuck współpracował ze wszystkimi biura projektowania ZSRR. Nie będzie prędkość bombowiec Sa Tupolew KB, Pe-2 i PE-3 petlyakovskogo KB, EP-2 Yermolovskoye TU-2 i Tu-16 ILS, jaków, kilka modeli ANOVA, MIG-23UB i MiG-27, SU-27UB i Suchoj Su-30. Wszystkie produkty Irkuck Aviation roślin – a 20 typów statków powietrznych i ich modyfikacji. Łącznie wyprodukowano 6500 sztuk do 1992 roku. Dostawy zostały przeprowadzone w 37 krajach.

Historia zakładu lotniczego w nowej Rosji

W 1992 roku firma przeszła proces prywatyzacji. Następny – w korporatyzacją i rejestracji, a przemysł pojawił „Irkuck Aviation roślin” (JSC). W roku 1997 firma otrzymała certyfikat zgodności jakości produktu ISO-9202 standard. A fabryka stała się oddziałem korporacji „Irkut” w ciągu 10 lat. Podpisano umowy na dostawę Su-27 UB i SU-30 MK za granicą. Udana realizacja zobowiązań firma otworzyła nowe możliwości na rynku międzynarodowym. Zamówienia na dostawy za granicę aż 2015 pojazdów wojskowych, samolotów i wiatrakowce amfibia A-002. Obecnie firma eksportuje swoje produkty do Rosji, Indiach, Francji, Niemczech, Algierii i Malezji.

Nowy czas od wypadku

W okresie od 1992 samolotów wydał zapasy Irkucku Lotnictwa Plant, cierpiał 2 wypadek. Pierwsza miała miejsce w grudniu 1997 roku. samolot transportowy TU-124-100, należący do rosyjskiego lotnictwa, wzrastając z zespołu pasa startowego przedsiębiorstwa. W sztuce zaprzeczył 3 z 4 silników. Samolot rozbił się w obszarze, w którym pracownicy firmy żył. Do wypadku zginęło 72 osób. Na terenie jednego z domów wybudowany kościół.

Kolejny wypadek miał miejsce w grudniu 2007 roku. Ładunek samolotu AN-12, a następnie trasę Nowosybirsk-Irkuck. Na pokładzie było sześciu członków załogi i 3 pasażerów. Samolot rozbił się w magazynach Ministerstwa Obrony. Wszyscy na pokładzie zginęli.

możliwości techniczne

Irkuck Aviation roślin rocznie technicznie ponownie wyposażyć dziesiątki milionów dolarów. Firma posiada zaawansowane wyposażenie, używane przez technologie, które posiadają wiele unikalnych wzorów. Procesy produkcyjne stosowane sposoby obróbki pierwotnych tytanu. Płyty wielkoformatowe wytwarzane są za pomocą formatu drobeudarnogo obróbka wysokiej prędkości jest używana lyumkontrol, poszycia części i inne. Corporation „Irkut” przez trzy lata z rzędu został uznany za najlepszy rosyjski eksporter w kategorii „Aircraft”. Jest to jedna z wiodących firm w branży. Irkuck Lotnictwa Zakład realizuje wszystkie etapy prac nad stworzeniem samolotu: projektowanie, wytwarzanie mocy produkcyjnych, produkcji, testowania i konserwacji urządzeń w całym jego cyklu życia.

Przyszłość Irkucku samolotu przedsiębiorstwie produkcyjnym

Firma stopniowo dywersyfikuje swoje produkty, koncentrując się na lotnictwie cywilnym. Dziś rozwija MS-21 scenografię głównej płaszczyzny. Jest on przeznaczony do zastąpienia Tu-154. Prace nad projektem 2K – Jakowlew i Ilyushin. To od tej płaszczyzny Irkuck Aviation Roślin i korporacji „Irkut” pin ich najbardziej odległą perspektywą. Każdego roku firma przeznacza około 30 mln rubli na szkolenie swoich pracowników: robotników, inżynierów, menedżerów i techników. Irkuck Lotnictwa Zakład jest najmłodszym w branży. Średnia wieku pracowników wynosi mniej niż 39 lat. Portfel zamówień, w tym za granicą, rośnie z każdym rokiem. Pozycja firmy jest stabilna i niezwykle odporny, co pozwala planować na dłuższą metę.