274 Shares 1776 views

Jak wybrać wino?

Wino jest jednym z najstarszych, szlachetnego i popularnym napojem w dzisiejszym świecie. Jednak warto zauważyć, że tego starożytnego napoju, a więc tradycja jego stosowania nie mniej starożytnych. Wino – tylko jeden napój, jesteśmy przyzwyczajeni do doprowadzić do uczty. Ale niewielu wie, jak wybrać wino pasujące do okazji i w zgodzie z prezentowanych potraw na stole.


W rzeczywistości, idealnie, wręcz przeciwnie, dania powinny być wybrane do wina, stosownie jedzenie tylko podkreśla smak i aromat wina. Ale zanim zapytasz: „Jak wybrać wino?”, Należy zapoznać się z zasadami jego stosowania.

Jak pić wino koneserów tego napoju? Istnieje wiele starożytnych tradycji, które nie utraciły znaczenie do dziś, jak to było po nich, można cieszyć się wspaniałym smakiem i aromatem szlachetnego napoju.

Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na szkle. Powinien on być wykonany z cienkiej i przezroczystego szkła jest to konieczne, ponieważ w przeciwnym razie napój będzie zniekształcony kolor. W szkle powinna być średniej długości nogi. Co do kształtu szyby, warto dać pierwszeństwo tulipan miskę. Jedynymi wyjątkami są kieliszki do wina musującego – zdecydowali się pić z wysokich, wąskich szklanek.

Wlać wino musi być małe porcje – nie więcej niż jedna trzecia kubka. Że obfitość powietrza pozwala na smak napoju całkowicie oczywisty. Po pierwsze, trzeba trochę mieszać napój w szklance, w celu umożliwienia mu rozprzestrzeniać się wzdłuż ścian, a następnie cieszyć się pełnym bukietem aromatów. Wyjątkiem od tej reguły jest jedynie szampana, ponieważ trzeba całkowicie napełnić szklankę. Uważa się, że to w celu zwiększenia tworzenia się pęcherzyków, które są przeznaczone do zwiększenia charakterystyczny smak napoju.

Docenić barwę i zapach wina, można przystąpić do jego degustacji. Wino nie jest konieczne, aby od razu połknąć – trzymać go w ustach przez kilka chwil – to daje okazję poczuć cały smak napoju ci. Oprócz właściwego odżywiania i picia, istnieją również zasady „dobrego smaku”, którzy będą rozmawiać o tym, jak wybrać odpowiednie wino pasujące do naczyń i podkreślić ich smak.

Jak wybrać wino według służyć? Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak wybrać wino, po czym należy wiedzieć, że zasady są całkiem proste. Wartość tutaj jest kolor wina, jego ekstraktu, zawartość cukru. Warto zwrócić uwagę na temperaturę napoju w jego zgłoszenia. Na przykład wina białe należy podawać schłodzone, temperatura nie powinna przekroczyć 12 °. Łączą one w sobie doskonale z lekkim posiłkiem, takich jak ryby, krewetki, małże i inne owoce morza. Ponadto białego wina mogą być wprowadzane do światła naczynia mięsa diety, takie jak kury lub królika.

Przez tego samego naczynia mogą być podawane i róża wina, ale tutaj w menu można aktywować i wędzone. Ta temperatura napoju nie powinna przekraczać 14 stopni, ale ochłodzenie poniżej 10 ° jest również niepożądane.

Co do wina czerwonego, że takie napoje powinny być w temperaturze pokojowej. Podawać je jako możliwe do potraw mięsnych. Na przykład, bardzo często miłośnicy tego napoju podawane jest z rzadkich odmian sera.

Wino musujące lub szampan, stojaki podawane schłodzone. wino musujące na sucho doskonale podkreślają smak mięsa. Ale półsłodkie lub słodkie najlepiej służył bliżej deser.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest konieczne, aby wymieszać szampan z czekoladą – to zła forma. Dla czekolady i inne słodycze są doskonałymi aromatyzowane wina likierowe.