546 Shares 1291 views

Próby w literaturze: budowa, wymagania opisowych objętość

W ostatnich latach uczelnie w kraju na specjalności humanitarnych ściśle związane z posiadaniem nauczycieli języka rosyjskiego zostało coraz bardziej wymagających studentów do napisania w pewnym stopniu nowy rodzaj dzieła literackiego – eseje.


Pomimo faktu, że ten rodzaj pisemnego sprawozdania z własnymi myślami przypomina konwencjonalne kompozycje, pewne istotne różnice nadal. Wymagania, struktura, kształt, wielkość esejów – Jest to tylko częściowa lista cech charakterystycznych.

Co to esej

Słowo „esej” jest pochodzenia francuskiego (Essai) i oznacza „projekt”, „zarys”, „Studium”, „próbka”. Najczęściej tego typu pism znaleźć wśród dzieł sztuki. Jednak nie tylko eseje o literaturze: pisemnej argumentacji wspólnych filozofii, nauk społecznych, historii, języków obcych, nauk politycznych i wielu innych przedmiotów.

Główną ideą esej jako dzieło

Eseje zakłada bezpłatną prezentację pomysłów. Jednakże, zgodnie z niektórych wymogów odnoszących się do eseju, oświadczenie może zostać podważona. W szczególności, nauczyciel jest przez tomu esejów, a w większości przypadków – jego tematem. To, co jest sprzeczne z oryginalnej definicji wolności. Co zatem należy rozumieć pod pojęciem „esej”?

Sól cała praca jest, że papier uczeń niezależnie wyrażać swoje myśli i poglądy na temat tego czy innego aspektu, traktuje osobiste nastawienie do pewnych problemów oraz opisuje poglądy. W związku z tym gatunku eseju może być w innym kolorze – krytyczny, filozoficzne, publicystyczne.

praktyczne korzyści

Eseje, od wielu lat z powodzeniem stosowany w systemach edukacji zachodnich, pomaga uporządkować myśli, określając wyraźnie w formie pisemnej, twórczego myślenia i przyczynia się do rozszerzania horyzontów uczniów. Ponadto, w trakcie pisania wydaje się przyczyną problemów podświetlona wstępne warunki jego wystąpienia, możliwe konsekwencje i jak ich uniknąć. Student uczy się spierać przemyślenia i wyciągnięcia wniosków. Szczególnie uderzające w tym względzie są przykłady eseju społecznej, historii i nauk politycznych.

Kluczowe cechy

W 2004 r., Rosyjski naukowiec M. Yu Brandtom były izolowane i najdokładniej opisuje podstawowe cechy eseju:

– specyficzny motyw u podstaw wszystkich jego dzieł;

– zrozumienie problemu i bezpośrednim postrzeganiu jej przez samego autora;

– niewielki tom esejów;

– struktury wolnego;

– Narracja – wolny, nie ogranicza się do ścisłych ram;

– dostępność oryginalnych i nietrywialnych orzeczeń autorskimi;

– ciągłość sensie narracyjnym;

– niekompletne czyli braku wyczerpującej analizy określonej zakończenia.

Ponadto, każdy z esejów o literaturze, lub jakiegokolwiek innego obiektu musi mieć w swoim ciele analizę materiałów znajdujących się na tej kwestii, jak również niektóre z przykładów ilustrujących go.

W przeciwieństwie na zajęciach, eseje, eseju

Różnice w stosunku do innych esejów pisanych prace polegają głównie na jego główne cechy. Uważają, że te cechy bardziej szczegółowo:

  1. Struktura. Oczywiście praca ma porządek ściśle regulowany: stronę tytułową, spis treści, wprowadzenie logicznego łańcucha, w tym głowy, ust i akapitów, wnioski, odniesień i zastosowań. Formie szkicu nie jest pomyślana jako sztywne ramy. Informacja aczkolwiek podawane w sposób uporządkowany, ale bez dowodów pilność problemu, bez określania konkretnych celów i zadań.
  2. Stylistyka. Tezy, wypracowań i eseje pisane są wyłącznie w stylu naukowego lub akademickiego. Esej prezentuje również bezpłatny język, ale wnioski muszą być literat, i to – dobrze zorganizowany.
  3. Konkretne informacje. Jeśli obfitość numerów badań naukowych, terminów prac (często bardzo potrzebne), Welcome, w eseju o literaturze lub jakiegokolwiek innego podmiotu będzie wystarczająca do zaledwie kilku, ale bardzo wyraziste i pamiętnych przykładów.
  4. Brak odniesienia i referencje. Wolne eseje cytuje malodopustimy: pamiętaj, że nasz esej – są osobiste opinie i myśli.

Niektórzy nauczyciele mylić studentów, nazywając eseistyki. To nie jest do końca prawdą. W niniejszym eseju tonem, tematem barwnie opowiedział, tekstovka ozdobione aforyzmów, a wyrok może często ze sobą sprzeczne.

struktura

Każdy esej można przeznaczyć pewną strukturę, która w ogóle nie jest regulowany, ale nadal ma miejsce.

Krótka wycieczka do rozpatrywanej sprawy sprawia warunkowego wpisu do eseju. Począwszy zwykle nie ma więcej niż dwa akapity, zajmuje około 15-30% całego eseju i nakreśla charakter problemu. Ważne jest, aby wejście tak, że jest zainteresowany czytelnik mu motywację do dalszego studiowania tego artykułu.

Wpis powinien być główną część eseju. Przemieszczenia słowa fragment ten powinien wynosić co najmniej 50% tekstu. Główną część wyroku ujawnia autor, jest to istotne argumenty i przykłady. Im jaśniejsza zostanie zilustrowany idei eseju, tym lepiej pokazać spójność opisowych zdolności autora do rozumu i argumentów na poparcie jego mowę.

Trzecia i ostatnia część każdego artykułu – konkluzja. Jest to najkrótsza – tylko około 10-15%. Ostatecznie pozwolono podkreślić główny pomysł, aby wyciągnąć wnioski na temat problemu w pytaniu i krótko podsumować, pozostawiając niewielki mało.

Przestrzeganie wszystkich zasad opisanych pisząc esej, będzie przyciągać uwagę nauczyciela i zrobić dobre wrażenie.

objętość

Sporo sporów podnieść pytania o ile eseju powinno być. To wszystko zależy od wymagań nauczyciela, a także na temat samego artykułu. Zgadzam się, że szczegółowa analiza wiersza poeta zajmuje dużo mniej stron niż orzeczenie o jego pracy jako całości.

Standardowa próba trwa około trzech arkuszy A4, wypełnionych jedną ręką. Jednak esej może również być umieszczony zarówno na tej samej stronie, a na siódmej. Objętość esejów jest również w dużej mierze zależy od umiejętności autora i jego maniery izyasneniya.

wymogom esej

Ze względu na fakt, że w programie konkurencyjnej eseje przyjęć są coraz bardziej włączone jako narzędzie walidacji, ważne jest, aby wiedzieć, niektóre z wymagań, które mają zastosowanie do nich w większości uczelni w kraju.

Jedną z głównych ról odgrywa czynnik ludzki. Innymi słowy, esej będą sprawdzane nauczyciela, z którymi nie jesteś najprawdopodobniej zaznajomiony. Poza tym, oprócz swojej pracy, będzie musiała obsłużyć wiele innych artykułów. Dlatego, niezależnie od idei i poglądów kontroli, ważne jest, aby mu zaimponować, aby „haka” na baczność.

W związku z tym, zaleca się ubrać eseje tekstowych w łagodnej formie. Wnioski powinny być krótkie i na temat. Unikaj długich dyskusji, nie można odrywać od tematu. Napisać w tej sprawie, ale nie zbyt oszczędnie. Wykonując te proste zasady szanse, że esej, przeczytaj do końca, są znacznie wzrosła. Skompilowane plan będzie również pomagać organizować myśli i zrobić zwięzły i interesujący tekst w jego treści.

Bądź przygotowany na to, że można ustawić jako specyficznego tematu, oraz w celu umożliwienia samodzielnego poszukiwania przedmiotu. Ponieważ najczęściej drugiej opcji, wybrać te zagadnienia, które mają coś do powiedzenia. Jeszcze lepiej, jeśli są one neutralne – wtedy twoje myśli czy krytyka jest mało prawdopodobne, aby przejść wbrew opinii Komisji.

Jeśli absolutnie nie może sobie wyobrazić, że można powiedzieć na dany temat, spróbuj dowiedzieć się z przykładami. Eseje o filozofii nauk społecznych lub znaleźć wiele łatwiejsze niż w ekonomii lub prawa, ale po przestudiowaniu materiałów o podobnym modelu przyszłego artykułu jeszcze zaczną się pojawiać.

Przez tę samą pracę poważnie i być przygotowany do być poważne. Postaraj się znaleźć jak najwięcej informacji na temat zagadnień dotkniętych. Poznaj różne perspektywy i motywacji interesariuszy – to pomoże Ci stworzyć najbardziej kompletny obraz własnego poglądu na świat i najbardziej sensowne opisanie go w kolejnych esejach.

Przygotowanie i pisanie

Aby uprościć zadanie i uporządkować pomysły, które później zostaną rozplanowane na papierze, pisarze polecam wziąć pod uwagę następujące wskazówki dotyczące przygotowania i pisania eseju:

– uczynić plan eseju;

– stworzenie wstępnej wersji pracy;

– każdy pomysł polega na odrębnym ustępie;

– uzupełnienie wynikowych szkicu nowe fragmenty;

– zmienić kolejność prezentacji;

– Wymyśl ciekawy, wyryte w moim nagłówku pamięci.

W odniesieniu do aspektów organizacyjnych, rozpowszechnianie faz pracy, nie starają się zrobić wszystko w jeden dzień, jeśli jest to dość długa praca. informacji, nie przeciążać głowę i pamiętać, co jest napisane w przeddzień eseju zostanie odczytana rano inaczej niż zaraz po długich godzin pracy.