406 Shares 8632 views

Instalacja pamięci RAM własne ręce

Jakoś wśród większości użytkowników komputerów są zdania, że nurkowanie w głąb swojego zwierzaka ze śrubokrętem w ręku – partii bardzo niegościnnych brodatych mężczyzn w shabby swetry i zwykłych śmiertelników mają nic do zrobienia. Obecnie staramy się przynajmniej częściowo obalić ten mit.


Moduły pamięci komputera – składniki nowoczesnych komputerów stacjonarnych równie ważne jak i wrażliwych. Są bardzo wrażliwe na przegrzanie i skoki napięcia. Pył, przypadkowo wpadł do gniazda pamięci, może powodować komputer zawiesza się lub nawet uniemożliwiają dalszą pracę. W rezultacie, użytkownik (w tym najczęściej, nie posiadających specjalistycznej wiedzy i umiejętności) mogą również być do czynienia z takim zjawiskiem, jako substytut pamięci.

Instalacja pamięci RAM na płycie głównej może być wymagane w przypadku, gdy użytkownik chciał zrobić prezent i komputer, a nieznacznie zwiększyć ilość „RAM”. Nadal jednak zasada, że pamięć nie zdarza się wiele, nie zdezaktualizowały się wraz z pojawieniem się komputerów.

W obu opisanych przypadkach, często uciekają się do pomocy przyjaciół, których wiedza w dziedzinie komputera związane powyżej średniej. Czasami, jeśli nie przeszkadza ci wydać, zadzwoń do przyjaciół przyjaciół, którzy za opłatą pomogą przeprowadzić wszystkie niezbędne manipulacje. A potem się dziwić, że 5 minut pracy z nimi, żądając pieniędzy.

Cóż, my – świadomych użytkowników, więc spróbować samemu, aby zrozumieć to pytanie, jak instalacja RAM.

Krok pierwszy – trzeba zdecydować, co rodzaj pamięci trzeba. Istnieje kilka sposobów. Pierwszy (jeśli komputer jest nadal działa) – użycie specjalnych narzędzi, które pozwalają, bez otwierania obudowy, aby określić konfigurację komputera. Aby określić rodzaj pamięci jest w porządku absolutnie darmowe narzędzie CPU-Z, który daje dużo więcej przydatnych informacji na temat procesora i płyty głównej. Co ważne – to narzędzie jest całkowicie darmowe.

Jeśli instalacja pamięci RAM jest potrzebna w wyniku przedwczesnej „śmierci” starych modułów, można skorzystać z dokumentacji dołączonej do płyty głównej komputera. Jeśli uważasz, że dokumentacja nie mogła otworzyć obudowę i wyjąć moduły właścicielem. Aby to zrobić, po prostu delikatnie położyć nacisk na dwa klipy trzymając każdy moduł pamięci na końcach. Pamięć sam Plancka jest na złączu. Po tym można też przeczytać dokładną charakterystykę (częstotliwości, ilości i rodzaju pamięci) na etykiecie, która jest w barze, lub wziąć go do sklepu i pokazać się ze sprzedawcą – on nie jest obcy.

Cóż, kupiłem co chcieli, a teraz najbardziej ważny krok – instalowanie pamięci RAM w komputerze. Otwieramy obudowę, znaleźć slotów pamięci RAM. Zasadą jest, że – prawo procesora na płycie głównej, jest o wiele mniej – z góry.

W większości nowoczesnych komputerów zainstalować moduły pamięci w parach jest lepszy, a moduły muszą być od tego samego producenta i są oparte na tych samych żetonów. Oznacza to, że lepiej jest kupić kilka barów. W tym przypadku dostaniesz pamięci w trybie dwukanałowym, który jest nieco zwiększyć jego wydajność. Znacznie rzadziej komputery z trzy- i cztero-kanałowego RAM organizacji pracy, ale to wciąż jeszcze rzadkość. Szczeliny, w których konieczne jest ustawiony w pamięci w tym samym czasie, zazwyczaj oznaczone określonym kolorze. Dlatego też, jeśli wymieniasz pamięci, konieczne jest, aby wyciągnąć dwa gniazda modułów tego samego koloru. Jeśli dodatku – wstawić nowe moduły w tych samych gniazdach.

Delikatnie wkładać moduł pamięci do pustego gniazda. Upewniając się, że wycięcie na module zgodnie z występów w gnieździe i delikatnie nacisnąć w dół na pasku. Musi ona bez zbędnego wysiłku, aby wejść do wnętrza gniazda i zatrzaski po bokach – automatycznie wskoczą na miejsce i zabezpieczyć moduł pamięci w złączu. Jeśli nie, nie próbuj przystawki własną rękę. Lepiej usunąć pasek i spróbuj ponownie.

Tak, oczywiście, że instalacja z pamięci, a jego wydobycie powinno odbywać się na komputerze, całkowicie odłączony od zasilania.

Po zainstalowaniu modułów, kładziemy na pokrywie obudowy, podłączyć zasilanie i włącz komputer. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, bagażnik BIOS na scenie będzie korzystać z pamięci licznika, który pojawi się nowy tom „agentów”.

To jest to!