704 Shares 6632 views

„Obiekt 277” doświadczony czołg ciężki. „Obiekt 277”: opis, charakterystyka i ciekawostki

W czasie „zimnej wojny” radzieccy naukowcy i inżynierowie do rozwiązywania złożonych i czasami niewyobrażalne wyzwania. Jednym z priorytetowych kierunków rozwoju w tym czasie było stworzenie i doskonalenie sprzętu wojskowego. Osiągnięcia „radzieccy roku,” nadal uderzy naszą wyobraźnię z jego mocy, siły i wyrobie.


Jednak nie wszystkie zmiany zostały wdrożone i wprowadzony do produkcji seryjnej. Smutny los spotkał radziecki prototypowy czołg ciężki „Obiekt 277”. Został wydany tylko dwa modele w tej serii, ale tylko jedna przetrwała do dnia dzisiejszego. Ale nawet na rysunkach, to „gigant żelaza” sprawia, że drży.

informacje historyczne

Opracowanie nowej generacji czołgów ciężkich rozpoczęła się w 1955 roku w zakresie projektowania fabryki Biura Leningrad Kirowa. Projekt był kierowany przez głównego inżyniera Kotin Zhozef Yakovlevich. Według niektórych raportów, cała praca została przeprowadzona na zasadach konkurencyjnych, choć nigdy tego publicznie ogłoszone.

Ze względu na projektanta to było dużo zmian militarnych. To samojezdne artylerii podstawie zbiorniki HF 1 i IP ISU-152, ISU-122, SU-152, jak dobrze wiadomo, 4 ciężkie pływający zbiornika PT-76 BTR-50 i APC-P. Ale jego głównym osiągnięciem było T-10, wymiana, która przyjdzie nowa „Obiekt 277”.

Od samego początku, opracowaliśmy dwa rodzaje urządzeń – silnik diesla oraz elektrowni turbiny gazowej ( „Obiekt 278”). Oba prototypy zostały uruchomione z linii montażowej w 1957 roku.

W ciągu kilku miesięcy, były testowane polu i przyniósł do pierwszego sekretarza KPZR Chruszczow. Ale nie doceniają nowego modelu czołgów ciężkich, jak był zagorzałym przeciwnikiem tradycyjnych instalacji paleniskowych. To było powodem zaprzestania wszelkich postępach za 1960 r.

Nowy zbiornik – nowe wymagania

Trudna sytuacja na światowym politycznej arenie, twardszy „zimnej wojny” wymagane przez inżynierów tworzenia całkowicie nowych rodzajów sprzętu wojskowego i broni. „Obiekt 277” – nowa generacja zbiorniku musiał spełnić określone wymagania przedstawione przez rząd:

 1. Całkowita masa – w ciągu 55-52 ton.
 2. Podstawą broni miała być palna pistolet kalibru 130.
 3. Prędkość początkowa pocisku, – co najmniej 1000 m / s.
 4. Moc silnika – 1000 KM.

Podstawą nowych maszynach były ciężkie czołgi T-10 i IS-7, które już okazały się być dobre. Być może to właśnie ten fakt doprowadził do tego, że nowa instancja nie jest spełniony Chruszczow – „protektora” kraj potrzebował fundamentalnie nowego

ogólny opis

Konstrukcja podstawy jednostek czołgów ciężkich stalowych i jednostek EC-7 i T-10. Nowa maszyna miała klasyczny układ – silnik napędowy i dwa znajdowały się z tyłu. Przednia część ciała została całkowicie rzucić, ale koralik zostały wykonane z giętych blach stalowych.

Jego wieża „Obiekt 277” jest prawie całkowicie przejęty modelu bazowego. Rozciąga się w przedniej części, który był wyposażony w optyczny dalmierz wzroku. Wydłużona rufie umieszczony boeukladki z zmechanizowanego układu ładowania. Skład amunicji składał się z 35 rund.

Prototyp „Obiekt 278” z elektrowni turbiny gazowej nie różni się od swojego odpowiednika napędowego. Ale to zobaczyć na własne oczy i zrozumieć, że faktycznie nie jesteśmy skazani – model nie został jeszcze zakończony.

charakterystyki pracy

„Obiekt 277” korzystnie odróżnić od współczesnej obecności sprawdzone części i podzespołów. Jeśli to nie był kaprys pierwszego sekretarza, czołg ciężki by stać się jednym z najbardziej niezawodnych i wydajnych przedstawicieli sprzętu wojskowego. W tym czasie, jego wydajność była imponująca:

 • Walka waga – 55 ton;
 • Wymiary (długość x szerokość x wysokość) – 6990 x 3380 x 2292 mm;
 • Długość zbiornika z pistoletem – 11 m 78 cm;
 • prześwit – 435 mm;
 • Silnik – K-850;
 • maksymalna prędkość na autostradzie – nie więcej niż 55 km / h;
 • rezerwy mocy (jazda bez uzupełniania) – 300 km;
 • Uzbrojenie – 130 mm ryflowany pistolet M-65.

Napęd samochodu miał załogę czterech. Przypuszczalnie część plutonu czołgów wejść dowódca, kierowca, strzelec i ładowarki.

rezerwacja

czołg ciężki pancerz spełnia wymogi czasu. Można go łatwo wytrzymać strzał z bliskiej odległości z D-25T – 122 mm pistolet. Nie przebić ochrony i kumulacyjne pociski kalibru 76-122 mm, a stojący przy jednoczesnym uzbrojony granatniki. „Obiekt 277” tak niezwykłą wytrzymałość na zbiornik i haubicę pistoletów wynika z konstrukcji z ciała. Był przyspawany do przedniej części obsady. Boki były wygięte blachy ustawić zmienną profilu. Rezerwacja korpus czołowy wynosiła 140 mm / stopień, a zgrubienie – 153 mm / ° C. Obsada wieży stalowej w czołowej pancerza jest często znajduje się 290 mm / C.

broń

Uzbrojenie zbiornik podstawy wynosiła 125 mm, broń palna M-65 z nie mniej niż losem sad „Obiekt 277”. Jej rozwój rozpoczął się w 1955 roku (wraz z ciężkiego czołgu) pod kierunkiem Yu Tsirulnikova w Biurze projektowania zakładu №172 – obecnie spółki publicznej „MZ”.

W czerwcu 1956 roku, pierwsze testy nowych rodzajów broni. Konstrukcja M-65 składa się z trzech głównych elementów:

 • 7330 mm długości beczki i stanowi początkową prędkość pocisku w 1030 m / s;
 • wyrzutnika spełnia funkcję otworu oczyszczającego, w celu uniknięcia nadmiernej zawartości gazu przedziału załogi;
 • pysk kompensator hamulec – zmniejszony wpływ ze względu na energię kinetyczną gazów proszkowych.

Aby ułatwić proces ładowania doświadczył czołg ciężki „Obiekt 277” (ZSRR) powstała zmechanizowane pakiet walki z urządzenia elektromechanicznego powinna być wysłana. Dla wskazując pistolet na cel spełnione dwa cylindry hydrauliczne. Lewa elementem grając w ten sposób gidrostopora rolę, a prawo – stabilizator w płaszczyźnie pionowej.

Konstrukcja pistoletu została przerwana w 1961 roku po zakończeniu projektu „Obiekt 277”. Tylko 10 kopie tych pistoletów były produkowane, jak również modyfikacje przeprowadzone. Recyklingowi pistolet M-65 GL nie ma istotnych różnic i został wycofany z produkcji w tym samym roku.

Silnik, skrzynia biegów i układ jezdny

Jak elektrownia w ciężkich zbiornika planuje się wykorzystać jeden z dwóch typów silników – zmodernizowanych silnik wysokoprężny silnik V-2 lub M-850 morskich. Projektant Kotin zdecydował się na drugą opcję, jako najbardziej wydajne i niezawodne. To było robione na I roślin w Leningradzie i ma imponującą siłę w czasie – ponad 1000 koni mechanicznych.

Doświadczony ciężkie pojemniki – „” – 277 Przedmioty silnika umieszczona równolegle do osi podłużnej. Po obu stronach został otoczony systemem chłodzenia wyrzutnik, i miał pod zbiorniki z paliwem i olejem napędowym. Za silnik umieszczony przekładni planetarnej przedstawiono mechanicznej skrzyni biegów w 8 etapach. To również zostało zintegrowane stery ze sterowaniem hydraulicznym.

W „obiekt 277” użyto gąsienica napędu z metalu zamknięte zawiasu. Po obu stronach ustawionych na podłożu 4, 8, rolka podtrzymująca. Skrętną symetrycznie węzły należą amortyzatory hydrauliczne. Wszystko to nadaje pojazdowi płynną jazdę i dużym natężeniu ruchu.

Wyposażenie wnętrz

Po raz pierwszy w historii ciężkich czołgów w „Obiekt 277” został zainstalowany system obrony przeciw jądrowej. Co dokładnie jest, nie wiadomo na pewno. Ponadto termodymovye kontrolna urządzenia czyszczące urządzenie zostało zainstalowane w przedziale bojowym, jak również urządzenia do kontroli zbiornika zanurzeniowego.

Jako podstawowy środek komunikacji radiowej wykonywane R-113 „Garnet”, zaprojektowane na specjalne zamówienie (szczególnie dla czołgów) i wypuszczony na światło dzienne w 1953 roku. To zapewnia nieprzerwaną komunikację dwukierunkową z radiostacjami tego samego rodzaju, albo w tym samym zakresie częstotliwości.

Wdrożenie nowoczesnego świata

Doświadczony czołg został wdrożony dość popularne PC gra online „Masa Var: Tank”. „Obiekt 277” natychmiast lubiłem graczy i zdobył popularność w dobrej części książka czołowej kadłuba i wieży. Gracze będą również zwrócić uwagę na wysoką zwrotność i szybkość, która zazwyczaj nie jest oczekiwać od tej klasy sprzętu wojskowego.

Inną popularną grę multiplayer World of Tanks „zakład” nie nadano miejsce w hangarze. Najwyraźniej twórcy postanowili skupić swoje wysiłki na realizacji „brak szablonu” ciężkich czołgów i zastąpił go „Ob.777 II” podczas supertesta. Jednak nadzieja, że w przyszłości, fani będą mogli zobaczyć „Obiekt 277” w akcji, nadal pozostaje.

Ci, którzy chcą się uczyć i cieszyć się grą na najbardziej dokładnych kopii gry, to trzeba czekać na odpowiednie zmiany w World of Tanks. Czołg „Obiekt 277” w zbiornikach Parter War ale blisko istniejących prototypów nie będzie w stanie zadowolić koneserów sprzętu wojskowego.