238 Shares 9041 views

Issa Kostoev: biografia, inspektor pracy, działania polityczne

Dla laika los tych dwóch mężczyzn odwrócił się do konfrontacji. Zarówno w obliczu niesprawiedliwości życia: rodzinnego rodem z Inguszetii wsi Ekashevo zesłany do Kazachstanu, gdzie Issa Kostoev, którego biografia zostaną przedstawione w artykule, ślubował walczyć niesprawiedliwych. Maniac Czikatiło ukraińskich wsiach Jabłko wybrał inną drogę – aby zemścić poprzez wspieranie swoje wady i nienawiści.


początku drogi

Ur przyszły legendarny badacz – 08.08.1942. Jego rodzice – niepiśmienni chłopi, którzy upadli w ramach represji w 1944 roku. Rozpoczął swoją karierę z przejazdy ślusarz (Akmolinsk), Issa Kostoev ślubował koniecznie zdobyć wykształcenie, aby dowiedzieć się, w celu ochrony praw swoich krewnych. Stając się członkiem KPZR w 1960 roku, był ostatnim, który z dumą nosić w kieszeni kartę firmy, personalizacji go z ideą sprawiedliwości społecznej. W 1965 roku ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w mieście Ałma-Ata, specjalizujący się w kryminologii i kryminalistyki.

Przed 1974 roku udał się z badacza Prokurator kryminalistyk w Północnej Osetii ASRR. Po przekazaniu Prokuratury wszedł do szkoły absolwent Uniwersytetu Moskiewskiego, który pomyślnie ukończył w 1980 roku.

rekord

Do 1992 roku, Issa Kostoev – badacz, zastępca szefa jednostki dochodzeniowej (w tej pozycji złamał 12-letnią krwawy ślad maniaka i zabójcy A. Czikatiło), szef Prokuratury Generalnej. W 1992 roku przyjął nominację jako przedstawiciel prezydenta Borysa Jelcyna w Inguszetii. Rok później został wybrany do Rady Federacji, na czele Komitetu ds prawa konstytucyjnego. Pamiętając karierę, on uważa, że głównym przedmiotem działalności swego życia pracował jako badacza. Dlatego użyłem możliwość powrotu do Prokuratora Generalnego Urzędu, gdzie od 1996 do 2002 roku kierował międzynarodową kontrolę prawną.

Przed 2009 roku reprezentował Inguszetii w Radzie Federacji, wiele zostało zrobione, aby zatrzymać konflikt czeczeński-Inguska. Issa Magometovich Kostoev – duma ludzi, wzrósł do rangi generała Sprawiedliwości. A zdobiony (ostatnia nagroda – Order „Za zasługi dla stopnia Ojczyzna» IV, 2007), ma tytuł Honored Prawnik Federacji Rosyjskiej, trzeci najwyższy stopień w rosyjskich organów sądowych. Nie jest w stanie usiąść Statesman opublikowała książkę „Rosja: podziemia”, który ukazuje panoramę przestępstwa, które ogarnęła kraj w 80-90s.

Badacz dla szczególnie ważnych przypadkach: osiągnięcia

27 lat podane do wybitnego dzieła kryminalistycznych badacza. W tym czasie był w stanie chronić więcej niż jedną osobę, zatrzymując się strasznych czynów Storozhenko Kulik i inne mordercze maniaków. Jego ostatnie badanie było rewelacyjne przypadek Czikatiło, wstrząsnął całym krajem. Ten Richardom Lure napisał „Polowanie na diabła”, to nadal się bestsellerem.

Dwanaście lat w rejonie Rostowa chodziłem na maniaka wolności dla którego morderstwo byli niewinni, a jeden z nich – 29-letni Krawczenko, został zastrzelony w 1983 roku. Prowadząc schwytania przestępców w 1987 roku, w 1990 roku Kostoev pełni narażone maniaka, w obliczu dochodzenia od przypadku Krawczenko.

Nie palili przed 9 miesięcy, podniósł papierosa, czytając wiersz z ostatniej skargi skazanego. Twierdził, że nadejdzie dzień, kiedy dochodzenie będzie wstydzić zrujnowanego życia niewinnego człowieka. Od tamtej pory, były badacz dla szczególnie ważnych przypadkach wzywał do odpowiedzialności karnej śledczych, prokuratorów, sędziów za błędy w dochodzeniu.

Kto jest Czikatiło?

Urodził się na Ukrainie w 1936 roku, przyszła matka maniak słyszał historie o tym, jak w Głodu (1933), jego starszy brat został porwany i zjedzony. Obawiając się powtórki z historii, cały 1946-ty po prostu nie wychodzić z domu. Jego ojciec w 1941 roku, dostał się do niewoli, co automatycznie uczyniło go „zdrajcą ojczyzny”, aw 1943 urodziła się siostra. Istnieje wersja, że matka została zgwałcona przez niemieckiego żołnierza.

Po ukończeniu szkoły średniej, Andriej Czikatiło służył w wojsk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który rzekomo zastraszany. Po ukończeniu studiów na uczelni, przez pewien czas pracował w szkole z internatem, gdzie po raz pierwszy ujawnił swoje perwersyjne skłonności seksualnych.

To nie przeszkodziło mu założyć rodzinę, w którym urodzili się dwoje dzieci. Żona późniejszy szef przedszkolu i nie ma pojęcia o drugim życiu małżonka. Pracował jako oficer zamówień, często odwiedzając misji, co pozwoliło mu długo nie spać w domu. Od 1978 roku regularnie gwałcone i zabijane kobiety i dzieci. Szczyt jej aktywności przyszedł w 1984 TH, gdy byli 15 morderstwa zostały popełnione. W sumie, był oskarżony o 56 przestępstw, z których 53 zostały sprawdzone konsekwencje. Uznaliśmy był zdrowy psychicznie maniakiem załamanie psychiczne w dzieciństwie.

Zdobycie przestępcy

W 1985 roku rozpoczęła operację „Las”, ponieważ większość przestępstw popełnianych w strefie leśnej. Podczas jej 200 tysięcy osób zostały przetestowane, ujawnił 1062 wykroczeń, zebrane Informacja o 48.000 podejrzanych z odchyleń seksualnych. Ale nawet to nie przyniosło rezultatu – główny schwytania przestępcy.

W 1990 roku Czikatiło został zatrzymany przez policjanta przy wyjeździe z lasu. Został zwolniony, ale Issa Kostoev zainteresowany dziwny zbieg okoliczności: w 1984 roku za molestowanie dziewczynki do transportu obywatel został zatrzymany. Potem jego popełnienia 21 więcej morderstwa.

5 Indeks karta ujawnił podobnych zatrzymań. Z powodu błędu w analizach krwi raz nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za rzeczywiste morderstwo, a on został skazany za kradzież baterii 6 miesięcy. W pracy Kostoev wykazały dużą liczbę naruszeń. Tak, ktoś zabił karty Burakou z zatrzymań mocujących i pracownik biura prokuratora okręgowego został aresztowany Telmanom Gdlyanom, z powodu których doszło do konfliktu między dwoma pracownikami Prokuratora Generalnego.

inculpation

Po zatrzymaniu 20 listopada dochodzenie było 9 dni, aby złapać przestępcę i go naładować. Issa Kostoev postanowiła utrzymać oskarżonego w regionie KGB Rostów, z wyłączeniem mu dostęp osób nieupoważnionych. 7 dni przebiegły przestępca utrzymywane do siebie i milczał. Badacze nie mają jednoznacznych dowodów, więc dwa dni było „rozmawiać” maniaka.

Kostoev Czikatiło starał się przekonać, że wiedzą wszystko. Można uniknąć kary śmierci tylko w jednym przypadku, gdy taki choroby psychicznej. A popełnienia takich przestępstw może być tylko w stanie obłąkanego. Do przekonywania został wysłany do psychiatry Boukhanovsky że określona decyzję maniaka. Czikatiło dał dowód, opisując morderstwo i tych, dla których inni mężczyźni zostali skazani wcześniej. W sądzie, wcielił się psychicznie niezdrowego osoby, ale trzy badanie udowodnił swoją pełną poczytalność w chwili popełnienia czynów okrutne.

sankcje karne

Na zdjęciu widać sprawcy i jego autograf na książce, która opowiada o zbrodni. Andriej Czikatiło został stracony w więzieniu Novocherkassk z 14.02.1992 To była jedna z ostatnich realizacji przed ogłoszeniem moratorium. Wreszcie poprosił, aby zapisać mózgi obiecanych przez Japończyków za duże pieniądze. Ale był to strzał w głowę zakończył życie człowieka-bestii.

stanowisko polityk

Jako działacz polityczny, Issa Kostoev odbyło poglądy nie zawsze są dzielone przez władze:

  • On jest zagorzałym zwolennikiem powrotu kary śmierci za poważne przestępstwa, wprowadzenie odpowiedzialności karnej za błędy w prowadzeniu dochodzenia.
  • Sprzeciwia pozwolenie na broń, w tym traumatyczne.
  • On uważa, że należy powrócić do prywatnych firm ochroniarskich w systemie MSW.
  • Uważa on błędne wprowadzenie stanu immunitetu parlamentarzystów. Jest ona potrzebna tylko w czasie wykonywania.
  • Kozacy uważa nielegalnej formacji wymaga obowiązkowego rozpuszczenia.

Żywa legenda ingusze nadal podtrzymywać sprawiedliwość jak to jest zrozumiałe, ze względu na ich dzieci (ma pięć z nich) i wnuków.