871 Shares 6191 views

Inzerskie zubchatki w Baszkirii (foto)

Unikalne Inzerskie zubchatki – miejsce godne uwagi każdego podróżnika, który nie jest obojętny na piękno pasm górskich. W Bashkorstane, niedaleko od wsi jest to Tirlyan naturalny blanka, nieprzenikniona masyw górski, który chce podbić każda góra wspinacza. To miejsce jest wyjątkowe, co wielu z naszej planety. Ta twarz ściana jest dobre a co złe, według legendy, koła zębate są umieszczone tylko między góra Imereli kotoroya symbol jest lekki i góra Yamantau, lub ciemny. Linia równowagi przebiega właśnie wzdłuż grzbietu, dzięki czemu Inzerskie zubchatki – to nie tylko góry, ale także miejscem poznania dobra i zła.


Lepiej niż góry mogą być tylko góry

Szlaki turystyczne w tej dziedzinie – jest to ścieżka dla beznadziejnych romantyków, którzy nie mogą siedzieć w domu, w wygodnym fotelu. Chociaż dzisiaj ludzi, którzy preferują aktywny wypoczynek, rośnie. Inzerskie zubchatki – jest ostatecznym celem naszej podróży, i dostać się do tego magicznego miejsca, trzeba zacząć od Tirlyan wsi. Tłumaczone z niemieckiego oznacza „dziwnej bestii”, rzeczywiście, w okolicznych lasach są liczne zwierzęta: wiewiórki, zające, niedźwiedzie i lisy. Ale boją się ludzi bardziej niż my, więc spełniać ich prawie nie ma możliwości. Co to chyba nawet lepiej dla obu stron. Inzerskie zubchatki – miejsce wielkiej urody, a zachowane legendę, że zanim te miejsca były dostępne tylko dla kapłanów i zakonników, który spędził tu swoje święte obrzędy. Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę atmosferę panującą tutaj. Najbardziej skostniałe religii w tych miejscach nie tylko zrozumieć, ale również czuć się z całego serca, że w świetle o wyższej mocy, a to nie ma znaczenia, jak to się nazywa ludzi.

Skąd pochodzi nazwa masywu górskiego

Wędrówka Inzerskie zubchatki – to ekscytująca przygoda, że moc wszystkich, niezależnie od tego, czy masz dużo doświadczenia podobnych ataków w pierwotnej natury. Jego oficjalna nazwa góry pochodzi od rzeki Inzer, prawdziwego imienia, pierwszy i najstarszy, jest już znany. Jego starannie ukrywane mnisi jak mocno wierzył, że tylko w ten sposób mogą utrzymać to miejsce od złych duchów. Jest to wyjątkowa formacja skalna, jego kształt – niemal doskonały promień okręgu 300 metrów. Obwodowo rozmieszczone skalne występy, które są bardzo podobne do zębów, których wysokość wynosi około 60 metrów. Enchanted Kingdom, gdzie są stare sosny i wiatr zawył. Nie trzeba słów, po prostu trzeba odwiedzić te miejsca.

Planujemy podróż

Załóżmy zawiesić naszą historię o Inzerskie zubchatki. Jak dostać się do miejsca poznania dobra i zła, powiemy teraz. Punkt wyjściowy – miasto Ufa. Stąd, zakup biletów, a następnie do centrum dzielnicy, miasta Beloretsk. Aby dostać się tutaj jest łatwe i można wybrać najbardziej wygodny transport. To może być pociągiem lub autobusem. Pozostaje przenieść do autobusem do wioski Tirlyan. Następny znajdziesz wspaniałą wędrówkę. Należy zauważyć, że trasa Ufa – Beloretsk – to już inna historia. Elegancki charakter, wspaniałe widoki, ciągłe wzloty i upadki, a jednocześnie dość zajęty ruchu.

gdzie się zatrzymać

Ostatni kontakt z cywilizacją czeka na ciebie z powrotem w wiosce Tirlyan. Następnie dzika kraina, gdzie nikt nie doszedł. Po pierwsze to wszystko przyczynia się do tego, że grzbiet jest uważany niedostępne i niejasne. Jego fantastyczne piękno przyciąga turystów, ale nie wszystkie są w stanie opuścić komfortowe hotele i przyjść tutaj, gdzie każdy krok musi być starannie zaprojektowane, aby nie nadepnąć na żmiję. Jednakże, należy zbierać w sposób jeśli lubisz wakacje z dala od cywilizacji. Wrażenia naprawdę wspaniałe, nie pięciogwiazdkowy hotel nie daje takich żywe wspomnienia jako kolację przy ognisku i nocleg w namiotach. To nie daje żadnej rekreacji, ale są specjalne miejsca do montażu namiotów i ognisk. Jeśli święto nie pasuje, można zatrzymać się w Tirlyan wsi, znajduje się przytulny dom turystyczny. Od tego jest to możliwe do podjęcia wycieczki do lasu lub do gór. Droga do Inzerskie zubchatki oszałamiająco piękne, bez względu na trasę wybrać, charakter tutaj jest tak wielka, że niemożliwe jest, aby powiedzieć, żadne zdjęcia nie daje takich wrażeń. To jest po prostu przetrwać. Góry stopniowo zastąpione zielonym morzu sosen szeleszczących, wszystko zanurzone w jasnym, niebiańskiego błękitu, a krajobraz zmienia się tak często, że nie mają czasu, aby odzyskać z podziwem. Na tej podróży powrotnej w innych, podobnych doświadczeń nie można jednak zostawić ślad w twojej duszy, więc raz w swoim życiu, zachęcamy do wyjść i odwiedzić zubchatki.

Miejsca mocy: trzeba wiedzieć

Ridge Inzerskie zubchatki – to niesamowite pasmo górskie, które znajduje się z dala od cywilizacji. Tam nie złapać komunikację komórkową, nie hoteli, brak infrastruktury transportowej i turystycznej. Długość łańcucha górskiego 10 kilometrów, to nie jest bardzo duży obiekt, który przyciąga uwagę wielu turystów. szerokość grzbiet około 3 km i wysokości 1160 metrów. Dla prawdziwych górali, to pasmo górskie jest mało interesujące, ale dla zwykłych turystów może być pierwszym doświadczenie wspinaczki. Jeśli widzieliście niezwykłe zdjęcie na Inzerskie zubchatki, prawdopodobnie chcesz iść tą drogą, i wypełnić swój album.

krajobraz

Jest za wspaniałe widoki i gromadzą wielu turystów tutaj. Znacznie rzadziej przechodzą one tę drogę tylko dla zabawy. Tutaj można kontemplować krajobraz wysokich podział na strefy. Ten świerkowo-jodłowe lasy i lasy, łąki alpejskie i górskie tundra. zbocza sami i nieprzekraczalne piki są pokryte grubą las mieszany z głębi które wznoszą się szczyty i zwykłe ściany. Nic nie może konkurować z nimi w urody i niedostępności. Jest to miejsce narodzin ciszy i nieziemskiego spokoju. szczególnie dobrze tutaj wczesną jesienią, w cichej, bezwietrzny dzień. Jesteś sama z gigantów kamiennych w zaczarowanym zamku.

dla romantyków

Szorstki i jeszcze bajecznie piękny charakter tych miejsc przyciąga turystów przez cały rok. Te góry – jedne z najstarszych na Ziemi. Jak wiele legend i opowieści związane z kamiennych iglic, które wydają ogromne blanki zamku straży spokoju tego miejsca. Od czasów starożytnych, pustelnicy osiedlili się tu, do tej pory turyści są stare komórki. Ponadto, można spróbować swojego szczęścia i znaleźć prawdziwego kryształ górski. Istnieje szereg pól tego pięknego kamienia.

Starożytnego zamku w punkcie równowagi

zubchatki Inzerskie (Baszkirii) są ułożone w okrąg, przypominają mury starożytnego zamku. Ich wysokość wynosi około 35 metrów. Najbardziej zaskakujące jest to, że zamek jest nawet główne wejście – piargi kamień w formie łuku. Pomimo dumnej i majestatyczny widok starożytnej gór, prawie wszędzie można wejść bez specjalnego sprzętu. Ale z góry zębów i oferuje wspaniałe widoki na całe pasmo górskie jako całości, a także do sąsiednich szczytów. Najbliższy grzbiet Kumardak. Szczególnie piękne miejsce w południowej części grzbietu, gdzie dzieli i tworzy stos kamieni, nazwał to miejsce chaos. Drugim ulubionym miejscem dla turystów – jest centralną częścią zakresie, z jego najwyższym punkcie, który jest nazywany – Lighthouse. Od południa znajduje bezpieczną osłonę, która czujnie strzec spokoju zamku: grupę skał, które są nazywane – trzech bohaterów.

Najlepszy czas na podróż

Wiosną i jesienią, zimą i latem na swój sposób bardzo piękny tam Inzerskie zubchatki. Zdjęcia zrobione tu nawet najlepszy aparat nie da urzekający zapach lasu, nieziemskiej ciszy i spokoju, z niczego porównywalnego do atmosfery. Dlatego lepiej raz pójść na wycieczkę przez siebie, niż wiele razy z rzędu, aby oglądać zdjęcia innych ludzi. Jednak należy zauważyć, że powódź wiosna nie może dać dostęp do celu swojej podróży, dlatego najlepiej, aby przejść kampanię w późniejszym czasie. Sądząc po opiniach turystów, najlepszy czas, aby odwiedzić to miejsce – koniec czerwca lub na początku września.

Flora i fauna

Nie ma miejsca cywilizacji, miejsce ukryte przed wszystkimi osiągnięciami ludzkości. Czas zatrzymał się tutaj, latać ubiegłego wieku i na granicy między dobrem a złem stoi niewzruszony punkt równowagi, Ridge Inzerskie zubchatki. Flora jest tak zróżnicowana, że trudno sobie wyobrazić, że miejsce jest tak piękne. Mountainsides zarośnięte świeckie jodły, modrzewie i brzozy. Ponadto, jest kolebką niesamowite puszyste świerku, sosny i osiki. Wszystko to splendor został tu przedstawiony w takiej ilości, że samo powietrze wypełnione zapachem magicznej kuli. Tu żyją w całkowitej izolacji i dzikich zwierząt. Są tu dużo, więc być przygotowany na to, że polana można znaleźć niedźwiedzie i dziki. Schowany w górnej części zęba z lornetką w ręku, można obserwować życie wilki i rysie, lisy i różnych ptaków. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w wygodny i solidne buty, ponieważ istnieje wiele węży, wśród których znajdują się również trujące. Oczywiście, jak dzikie zwierzęta, każdy wąż spróbuje uciec jak najszybciej usłyszeć kroki, ale ostrożność nie zaszkodzi.

podsumować

Baszkiria – kolebką wspaniałych lasów i rzek, dawnych formacji skalnych pięknem. Jeśli chcesz, aby zanurzyć się w cudownym świecie dziewiczej przyrody, jest to miejsce stworzone dla Ciebie. Nigdzie indziej nie można dostać takie niesamowite przeżycia. Jednak trzeba przygotować się do kampanii na przodzie. Zaplanuj swoją trasę, zebrać wygodny plecak, ciepłe ubrania i buty. Podróż przez las i górskich ścieżkach bardzo atrakcyjne, ale trzeba być przygotowanym na każdą sytuację.