699 Shares 2423 views

Podpopolniki (grzyby): przepis na trawienie na zimę

Zakup warzyw i owoców na zimę jest sprawą przyzwyczajenia. Mistrzynie cierpliwie zgiełkują w kuchni, aby w zimie zadowoliłyby krewnych z domowymi piklami, dżemami i tak dalej.


Czy trudno jest posiać słone grzyby

Jednym z najtrudniejszych i ważniejszych zadań wykonywanych w domu jest zbieranie grzybów. Jednak solone chrupiące grzyby, a nawet wykonane ręcznie, są z pewnością jednym z głównych ozdób świątecznego stołu w Rosji.

Nie każda kobieta, która wie, jak przygotowywać solone grzyby . Każdy rodzaj grzyba jest przygotowywany według jego technologii. Poniżej znajdują się przepisy kulinarne, po których będzie można podgrzewać podtopolniki zimą. Grzyby – produkt, którego nie można traktować z niedbale. Przed podjęciem tej trudnej sprawy trzeba uważnie przeczytać zasady, które muszą być przestrzegane.

Czym wygląda gość z Syberii?

Podtopolniki – grzyby są dość powszechne na Syberii. Są też nazywane wierszem topoli, aw ludziach są znane jako mrozy. Te grzyby należą do rodziny przerobionych i są uważane za warunkowo jadalne.

Na szczycie topoli, półkulisty wypukły i bardzo mięsisty kapelusz, którego średnica zmienia się od sześciu do dwunastu centymetrów. Jeśli spotkałeś przedstawiciela, którego kapelusz ma cienkie, owinięte krawędzie lub jest falista i płaska, masz świeże podłogi grzybów (zdjęcie powyżej). Miazga ma łagodny, lekko czerwonawy kolor.

Talerze umiejscowione na czapce, połączone z nogą. Grzyb dorosłych jest łatwy do rozpoznania – ma brązowo-czerwone płyty, podczas gdy u młodych ludzi są całkowicie białe.

Nogi podspolnikowa są mięsiste. Ich długość zmienia się od trzech do ośmiu centymetrów, a szerokość może osiągnąć cztery centymetry. Grzyby młode i dorosłe mają nogę tego samego koloru co płyty. Po kliknięciu na niego możesz zobaczyć małe ciemne miejsce.

Od sierpnia do października Siberian zbierają podtopolniki. Grzyby rosną w populacjach w dużych grupach, a czasami znajdują się w parkach i drogach drogowych. Miejscowi ludzie często zbierają je na zimę.

Przepis # 1 – marynowane podtopolniki

Oto jeden sposób na ugotowanie grzybów. Przepisy z każdej rodziny, ale to jest najbardziej czasochłonne.

Aby przygotować jeden litr marynaty potrzebujesz:

 1. 6 kawałków ząbków i tej samej liczby parasoli koperek.
 2. Słodki lub czarny pieprz (można użyć zarówno, jak i groszek i liść laurowy – po 10 sztuk każdy.
 3. 3 łyżeczki esencji octowej.
 4. Cukier i sól (nie używaj jodu) – 2 łyżki stołowe.

Zamraża się przez 2 dni w zimnej wodzie. Dwa razy dziennie musi się zmienić. Ta procedura pozwoli pozbyć się naturalnego gorzkiego smaku, który ma wąskie gardło. Grzyby są następnie dokładnie myte przy użyciu pędzla do czyszczenia powierzchni brudu i gotowane w solonej wodzie przez piętnaście minut.

Woda, w której parzono nasze grzyby, trzeba spuścić i wlać do rondla świeżą porcję. Następnie butelki są gotowane przez około 45 minut i umieścimy go w durszladzie.

W celu marynowania 10-litrowego wiadra produktu należy przygotować pół litra marynaty.

Zagotuj całą wodę, a następnie włóż liść laurowy i koperek. Delikatnie zasnąć przyprawy, cukier i sól. Kolejne 15 minut mieszanka powinna się gotować. Dopiero po tym możesz dodać esencję octu do tego. Po upływie pięciu minut wyłączyć gotową marynatę.

Grzyby są ułożone w sterylizowanych słojach z nasadkami. Napełnij naczynia do ramion. W słojach napełnimy marynarkę do brzegu i natychmiast uszczelamy je sterylizowanymi pokrywkami kapron. Po schłodzeniu banków należy je umieścić w chłodnym miejscu (lodówka jest również odpowiednia). Po 30 dniach można zjeść grzyby.

Przepis 2 – solim podtopolniki gorąca metoda

Oto kolejny dobry sposób przygotowywania grzybów na zimę. Podtopolniki muszą być dokładnie oczyszczone i spłukane pod baterią. Następnie umieszczono je w rondlu i gotowano w solonej wodzie przez około pół godziny. Następnie wioślarstwo wiosłowe jest ponownie myte i wyrzucane z powrotem do miedzi.

Grzyby gotowane muszą być solone (50-60 gramów soli na 1 kg produktu) i dodać przyprawy do smaku. Mogą być użyte parasolki Dill, chrzan, cebula, czosnek itp. Gotowy produkt umieszcza się pod ciśnieniem w odpowiednim naczyniu wielkości.

Możesz spożywać je w pożywieniu po 7-8 dniach.

Przepis # 3 – zimny sposób solenia

Oto inny sposób na podjęcie grzybów. Tak jak w pierwszym przypadku wszystkie grzyby są dokładnie czyszczone i myte. Potem włożyli czapki w gotowe potrawy, posypując każdą nową warstwą przyprawami i solą.

Dla 1 kilograma produktu potrzebujesz 50-60 gramów soli.

Potrawy pokryte są wieczkiem i przyciśnięte do ucisku.

Przepis # 4 – zbieranie grzybów na kawałki

Do tej receptury potrzebny jest (na 1 kilogram produktu):

 1. Arkusz czarnej porzeczki – 2 sztuki.
 2. Dill – 5 gramów.
 3. Trzy kawałki ząbków i papryki.
 4. Liść laurowy – 1 sztuka.

Przy okazji, ta recepta nadaje się do trawienia innych rodzajów grzybów.

Obrane obcięte rzędy pasków (należy pobrać kilka dużych części) i dokładnie spłukać.

W rondlu wlać 100-150 ml wody (około pół szklanki), wymieszać z dwiema łyżkami soli i wrzucić do ognia.

W wrzącej wodzie umieszczamy grzyby i gotujemy, mieszając stale. Gdy tylko woda w garnku znowu zagnie, dodaj wszystkie przyprawy do patelni i gotuj przez kolejne 20 minut. Grzyby są gotowe, gdy zatapia się na dnie, a solanka staje się przezroczysta.

Pozwolić, aby powstała mieszanina ochłodziła się i włożyła do puszek, wylewając solankę. Możesz spożywać pożywienie po 50 dniach.

Przepis nr 5 – inny sposób na grzyby

W celu przygotowania marynaty, na 1 kilogram mrozu, potrzebujesz:

 1. Goździk, cynamon i pieprz – dodaj do smaku.
 2. Pokrycie i kwas cytrynowy – 2 klatki.
 3. Cukier – 10 gramów.
 4. Sól – 15 gramów.
 5. Woda i ocet – 125 ml.

Podtopolniki czyste i płukane, największy kawałek na kilka części. Zagotować w wodzie, w której należy wcześniej dodać sól i ocet. Po gotowaniu z marynaty wypłukuje się pianę, a grzyby gotuje się jeszcze przez 25 minut, delikatnie mieszając. Po ugotowaniu grzybów (pamiętaj, solanka powinna być przezroczysta, a dna spadają na dno naczyń), pozostałe przyprawy dodaje się.

Gotowy produkt rozprowadza się na puszkach i nalewa do marynaty. Następnie są one pokryte pokrywkami i sterylizowane słabym gotowaniem przez pół godziny.

Pozostaje walczyć z naszymi bankami. Więc nasze piklowane grzyby są gotowe. Możesz nawet wysłać zdjęcia Twoich przedmiotów do znajomych. Być może zdecydowali się upaść, aby odwiedzić cię, aby spróbować pysznych grzybów i poznać tajemnicę ich gotowania.