596 Shares 3793 views

Akcelerator graficzny NVIDIA GeForce GTS 250: charakterystyka drukowane, badania i opinie

Dyskretny akcelerator graficzny klasy średniej produkowany w 2009 roku z dobrymi specyfikacjami technicznymi i zadawalającą szybkością – NVIDIA GeForce GTS 250. Charakterystyka tego adaptera, jej cechy, koszt do tej pory i opinie użytkowników tej decyzji zostaną omówione szczegółowo.


karta graficzna niszowych

Prekursorami tej karty może być słusznie uważane 8800GTX i 9800GTX. Tyle tylko, że jeśli te dwa akcelerator graficzny należała do niszowych rozwiązań premium, tutaj jest bohaterem tego przeglądu został umieszczony przez producenta jako średnią przyspieszenia. Poziom wydajności pozwala na niemal wszystkich zabawek uruchamiane na komputerze wyposażonym w NVidia GeForce GTS 250. W cenie był bardzo skromny w porównaniu do swoich poprzedników.

specyfikacje sprzętowe chipie graficznym

Nazwa kodowa w NVidia GeForce GTS 250 – G92b. Rozwiązanie to zawiera półprzewodnikowy 754 milionów. Elementy tranzystorowe i wyprodukowane według standardów 55nm. Rdzeń akceleratora graficznego pracującego w częstotliwości 738MGts. Krzem moduł układ 128 przetwarzania cieniujący, który pracuje przy stałej częstotliwości na 1836 MHz, został zrealizowany. TMU было выделено в количестве 64 штуки на каждый конвейер. Z kolei moduły TMU przydzielane w ilości 64 części na każdym przenośniku. ROP, входило всего 16 штук в состав NVidia GeForce GTS 250. Характеристики Ale takie bloki jak RPO, zawiera w sumie 16 kawałków NVIDIA GeForce GTS 250. Charakterystyka полное соответствие спецификациям DX модификации 10.0 и поддержку технологии Open GL. składnik oprogramowania produktu wykazała całkowite modyfikacji parametrów dopasowanie DX 10,0 i biblioteka OpenGL pomocy technicznej. PCI-E 16Х версии 2.0. Sam akcelerator graficzny został założony na instalacji w PCI-E 16X gniazda 2.0. VGA. Wyjście wideo z tego adaptera był 3. Jeden z nich wysyła sygnał w formacie analogowym – VGA. Jego maksymalna rozdzielczość stwierdzono w 2048rh X 1536rh. A dwa pozostałe – cyfrowy. HDMI и, конечно же, DVI. Obejmowały one HDMI oraz, oczywiście, DVI. Ostatnio w obecności specjalnego separatora umożliwia Drukowanie zdjęć bezpośrednio na monitorze 2. Z kolei maksymalna rozdzielczość dla tych wyjść jest X 2560rh 1600rh.

Temperatura układ radiatora i izolacji cieplnej

Moc tego chipie graficznym ogłoszono na poziomie 150 watów. W związku z powyższym, dla jego pełnego funkcjonowania konieczne było podłączyć dodatkowe złącze od zasilacza, który jest kompensowana brakiem dodatkowych 75 watów. Wartość tą doprowadziły do tego, że adaptery takie zakończone potężnych instalacji aktywne chłodzenie, które zajęte wewnątrz systemu 2 raz szczelin dylatacyjnych. W temperaturze 105 0 C ustawić maksymalną możliwą temperaturą dla GeForce NVidia GTS 250. Dane z układu scalonego podczas przyspieszania wskazują, że przyspieszenie, nawet po tym wartość nie wzrosła powyżej 75 0 C. W związku z tym, tylko przypadek, kiedy akcelerator graficzne mogą zwiększyć temperaturę do wartość alarmu, niewydolność układu chłodzenia.

bufora ramki

был нацелен NVidia GeForce GTS 250. Отзывы, в первую очередь, выделяют разрядность шины подключения видеобуфера к графическому процессору, которая была равна 256 битам. Stosowanie standardowych wiórów GDDR3 celu NVidia GeForce GTS 250 gości przede wszystkim odróżnić bitowej magistrali połączenia do bufora ramki graficzny, który jest równy 256 bitów. Nawet boostery entry level w tym zakresie utraty tego „starego człowieka” z powodu, że są one wykonywane na poziomie sprzętowym 128 lub 192 bitów. Taktowania chipów pamięci jest równa 1100 MHz i wielkości pamięci w tym przypadku może być równa 512 Mb lub 1 Gb. W rezultacie przepustowość podsystemu pamięci wideo w tym przypadku jest 70GB / s.

Analogi i porównując je. wyniki testów

была основным конкурентом Radeon HD4770 от AMD. Karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 250 był głównym konkurentem Radeon HD4770 z AMD. Adaptery te mają ze sobą wiele wspólnego. Ale tutaj jest poziom wydajności był znacząco lepszy produktów firmy NVIDIA. Jednak efektywność energetyczna – rozwiązania AMD. Kluczowym czynnikiem, dzięki któremu produkcja „czerwony” firm wygrał w tym przypadku był to proces techniczny. Jeśli GTS 250 chip wytwarzane w technologii 55 nm, a następnie AMD – 40 nm. To pozwoliło nam znacznie zmniejszyć wielkość wiórów i zasilacz. Ale w zastosowaniach do gier sytuacja jest diametralnie inna. W tym samym Crysis o rozdzielczości 1280rh X 1024rh i wysokich ustawieniach NVidia produktu może dać 27fps, a AMD – ale tylko 24fps. Nieco lepsze rozwiązania dla AMD jest sytuacja w grze Stalker (wersja Clear Sky). GTS 250 w tym przypadku może dać pozwolenie już 1600rh x 1200 px i znowu, z maksymalnymi ustawieniami na 13-29fps i HD4770 – 15-28fps. W każdym razie, zaletą w większości zabawek był bardziej z boku starego flagowego NVidia, niż rozwiązania budżetowego AMD. Ale był to akcelerator i bardziej przystępne ze stanowiskiem cenowym.

Cena i opinie właścicieli

W związku z całkowitym sprzedaży istniejących zapasów nie można już kupić w nowym stanie NVidia GeForce GTS 250. Cena obsługiwanych rozwiązań na różnych aukcji rozpoczyna się od 2000 rubli dla uproszczonej wersji z 512 MB. Biorąc pod uwagę fakt, że akcelerator grafiki ciągnąć GTA V, to jest naprawdę bardzo skromny koszt. Również autobus bufor ramki nieco częściej pojawia się w hotelu, który w tym przypadku jest nawet jak na dzisiejsze standardy fantastyczne 256 bitów. Jest to „highlight”, która pozwala nawet teraz, że akcelerator obsłużyć większość istniejących problemów. Ale nadal era akceleratora dobiega końca. Teraz są potężne, zintegrowane adaptery, wkrótce nie będzie już w stanie konkurować na równych warunkach z którym bohater tego przeglądu.

wyniki

Jak na swoje czasy, godne akceleratora klasy średniej był NVidia GeForce GTS 250. Charakterystyka swego, a także wyniki badań i opinie właścicieli – kolejne potwierdzenie tego. GTA 5 говорит о том, что это действительно была весьма и весьма успешная видеокарта. I jeszcze jedno, że ten produkt teraz, nawet w najbardziej minimalnych parametrów może ciągnąć GTA 5 mówi, że to było naprawdę bardzo, bardzo udany karta graficzna. Ale nie daleko od czasu, gdy prędkość produktu zacznie odgrywać zintegrowanych akceleratorów. GTS 250 и его предшественников, но пока они еще актуальны. Ten punkt może być uważany za koniec ery GTS 250 i jego poprzednicy, ale są one nadal aktualne.