178 Shares 3032 views

Wymioty u dziecka

Wymioty u dzieci – zjawisko dość częste. Należy zauważyć, że niższy wiek, tym bardziej prawdopodobne jest to warunek. Wymioty u dzieci, zwłaszcza po raz pierwszy pojawia, często przeraża rodziców.


Należy zauważyć, że w młodym wieku taki stan jest zazwyczaj wynikiem overfeeding. W tym samym czasie, co do zasady, nie ma mitralnej. To taki wymioty u dziecka, w którym żołądek wznosi się niewielkie ilości mleka i bez wysiłku ze strony dziecka, spokojnie wylał z jamy ustnej. Warunek ten jest związany z funkcjami w strukturze przełyku i żołądka w tym wieku. Niektóre dzieci wymiotować rzadko, w większości przypadków, zjawisko to obserwuje się po każdym karmieniu kilka razy.

Wymioty u dziecka zdrowego i radosny, co do zasady, nie świadczą o rozwoju jakiejkolwiek choroby. W tym przypadku nie są dzieci, które charakteryzują się zwiększoną pobudliwość. Oni mogą wystąpić wymioty codziennie w pierwszych tygodniach po urodzeniu.

Oczywiście, jeśli państwo wydaje regularnie, nawet jeśli mają normalny przyrost masy ciała u dziecka, zaleca się wizytę u lekarza. Z reguły noworodka wymioty sprowokowany zgromadzonych śluzu w żołądku. Taki stan wkrótce minie.

Przed tym wymioty nudności, przejawia bladość skóry, zimnych kończyn, przyspieszone bicie serca, niepokój. Występowała z udziałem mięśni otrzewnej, więc zawartość żołądka jest wyświetlany ze stosunkowo dużą siłą.

Jeśli przez długi okres nie curdle mleko w żołądku dziecka, to może pośrednio wskazywać na awarię wydzielniczej funkcji instytucji. Obecność zaburzeń gastrycznych mogą wskazywać krwi lub śluzu w opublikowanym mas. Jeśli Twoje dziecko ma wymioty z krwią, jest to objaw syndromu krwotocznej choroby wrzodowej lub nadciśnienia wrotnego. Należy zauważyć, że pojawienie się takich zanieczyszczeń jest rzadko obserwowane. Hematemesis mogą być fałszywe. U noworodków, to z powodu pękniętych brodawek sutkowych u matek karmiących piersią, dzieci starszych – Nosebleed. Najczęściej stan wymiotom towarzyszy gorączka. To jest typowe dla dzieci, zarówno na początku, a później w życiu.

Wymioty, nie towarzyszy gorączka lub generowane z nieznacznym wzrostem temperatury, mogą pojawić się na tle zakaźnym zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Należą do nich choroby wrzodowej żołądka, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nieswoiste, dwunastnicy i innych.

Wymioty jest często objawem nerwicy dziecięcej. Należy zauważyć, ze zwiększoną pobudliwości Po każdej stymulacji nerwowej.

Wymioty u dzieci. Leczenie.

Środki lecznicze w celu rozwiązania tego warunku w postaci przewlekłej, przypisuje tylko lekarz. Według wyników badań, przyczyną jest identyfikowany, wywołując stan i przepisać niezbędnych lekarstw.

Pomoc manifestację wymiotów u dzieci.

Po dwóch godzinach po wydaniu wymiocin niezbędnym do dać dziecku pić wody. Podczas pierwszego spotkania nie powinno być więcej niż 10-15 gramów. Jeśli dziecko prosi o więcej niż 15-20 minut, można dać trochę więcej. W tym przypadku nie należy pić pół szklanki na raz.

W przypadku braku wymiotów, można spróbować dać niewielką ilość soku pomarańczowego. Po kilku godzinach, dziecko może poprosić o coś do jedzenia. W tym przypadku, aby nie podrażniać żołądek, zaleca się, aby dać mu lekki posiłek. To może być nieco zboża lub jabłkowym. Dozwolone mleko o niskiej zawartości tłuszczu.

Jeśli wymioty wznowione, a następnie przez co najmniej dwie godziny, jest niczym dziecko nie powinno być podane. Po upływie tego czasu, można dać łyżkę wody (TEA). Po dwudziestu minutach, ilość wody może być podwojona. Jeśli dziecko nie pyta o nic, nawet po kilku godzinach po wymioty – nic nie daje. Jest prawdopodobne, aby rzucić się ponownie. Należy pamiętać, że z każdym nowym organizm traci wymioty płynu ponad zaakceptowane.